Zaloguj się do konta

Zanęta i przynęta na spławik

utworzono: 2013/04/14 10:13
szymides

Witam! 
Jako iż lada chwila rozpoczyna się dla mnie sezon spławikowy mam kilka pytań do bardziej doświadczonych kolegów. A mianowicie: Jeśli używam zanęty Trapera karp lin karaś i dodaje do niej aromat w proszku na te właśnie ryby tej samej firmy to czy warto mieszać to z np. aromatem truskawkowym czy to zbyt duża mieszanka? I czy jeśli stosuje zanętę z aromatem np. truskawkowym to jest sęs używać kukurydzy waniliowej czy lepiej o smaku takim jak zanęta?

Z góry dziękuje za odpowiedzi [2013-04-14 10:13]

Krul-Mateusz

Szymi, już się na ryby szykujesz? :) A co do nęcenia to kombinuj z tymi atraktorami. Ja bym dodał kuku do części zanęty - nie do całości. [2013-04-14 12:22]

szymides

No wiem żeby kombinować tylko zastanawiam się czy stosować kuku o tym samym smaku co zanęta, czy może rybe zachęci do brania kuku o innym [2013-04-14 12:31]

Jakub Woś

Ja wyznaję zasadę: "Łowisz na to czym nęcisz"
[2013-04-14 13:02]

abra1990

witam,
kolego ja nie przesadzał bym tyle z tymi atraktorami, możesz wzmocnić już "fabryczny" zapach podobnymi atraktorami, ale lepiej nie mieszać kilku naraz , jeśli masz zanętę która ma smrodek wanilii to dobieraj atraktory o podobnej nucie zapachowej(słodki zapach/smak), koledzy dobrze podpowiadali że kuku może mieć ten sam zapach co zanęta ciekawie wtedy rybki podchodzą
pozdro
[2013-04-14 17:07]

karas1997

może lepiej nie kombinuj a za bardzo i nie mieszał tylu naraz
[2013-04-14 19:53]

szymides

Dzięki za pomoc! [2013-04-14 20:05]

Ka-buuum

No może doświadczony specjalnie nie jestem, ale chciałbym pomóc :) Na co dokładnie się nastawiasz kolego, chcesz mieć zanętę uniwersalną? [2013-04-15 18:59]

szymides

lina, małego karpika [2013-04-16 21:12]

Ka-buuum

No to polecam Ci zanętę kupną (chyba, że chcesz robić sam, to pisz na priv) Traper Karp Lin Karaś i dodał atraktora waniliowego i truskawkowego. Teraz wczesną wiosną może się nadać dodawanie suszonej krwi, ładnie pobudza ryby. Ja kiedy nastawiam się na lina to dodaję jako podstawę kozieradkę i podchodzą też leszcze. Ogólnie to kombinuj głównie ze słodyczą, ale możesz spróbować z czymś innym i bardziej oryginalnym :) [2013-04-16 22:07]

szymides

A jaka najlepsza przynęta na wiosne na te rybki?  [2013-04-17 17:42]

Ka-buuum

Na wiosnę, ja będę próbował połączenia kozieradki i krwi. Sprawdzi się na lina, ale na karpie... nie jestem pewien :/ [2013-04-18 07:06]

Rumcojs

A jaka najlepsza przynęta na wiosne na te rybki? 

Mięsko:) tzn. czerwone robaczki, białe robaczki - najlepiej pęczek. Możesz próbować kukurydzy z puszki bo to przynęta uniwersalna ale na wiosnę żywa przynęta bywa skuteczniejsza:). Możesz także łączyć wszystko w kanapki:)
[2013-04-18 08:39]

Ka-buuum

Z przynęt ja robię kanapki. Zakładaj dużo, bo ryby zaczynają żerować i nie są jeszcze tak ruchliwe, szukają treściwych rzeczy. Możesz dać kuku, białe i czerwone.
P.S. W opisie zanęty zapomniałem o najważniejszym czyli dodawaniu ziaren ;/ Ja koniecznie dodaję pszenicę, kuku i konopie. Zanęta jest głównie jako klej do zrobienia z tego kul. Kiedyś za naszych dziadów najlepszą zanętą na wiosnę była gotowana pszenica i pęczak aromatyzowane miodem albo nostrzykiem świeżo zrywanym. Możesz sprawdzić, bo warto wracać do starych przepisów. Te ziarna też możesz dawać na hak. Kombinuj kolego ;) [2013-04-18 17:53]

szymides

A powinienem dodać do zanęty trochę ziemi?  [2013-04-20 11:40]