Zaloguj się do konta

Zanęta Feeder Specjal - dziwna praca

utworzono: 2015/03/08 10:42
zduneq

Witam!
Wybrałem się wczoraj nad zalew Żyrardowski.Pierwszy raz zakupiłem zanętę feeder specjal.Wcześniej stosowałem bardziej selektywne zanęty.
Zamierzałem łapać na spławik i grunt.Po namoczeniu zanęty, dodaniu melasy oraz przesianiu przez sito przyszedł czas na nęcenie.Po wystrzeleniu procą dwóch kul zorientowałem się, że zanęta się unosi na powierzchni i delikatnie "smuży".Dopiero po dłuższej chwili kula opadła na dno, niestety zanim to zrobiła zdążyła ściągnąć kilka kaczek.Byłem zmuszony zwinąć spławik i rzucić drugą gruntówkę.Wydaje mi się, że zanęta była dobrze nawilżona.Czyżby taki efekt dało przesianie przez sito i spulchnienie zanęty?Dopiero zaczynam "przygodę" z sitkiem do zanęty. [2015-03-08 10:42]

Trzeba ją czymś dociążyć, też tak miałem z lorpio płoć extra black, mi się zdaje że za dużo jest frakcji pływających  w zanęcie, spulchnienie również napewno wspomaga... Troszkę gliny i po sprawie  [2015-03-08 19:37]

kafarszczak

dociąż gliną lub dodaj ziemi i Bentonitu (klej do zanęt)
[2015-03-08 21:47]

zduneq

Wszystko jasne,dzięki Koledzy.Połamania!!
[2015-03-09 00:02]

Jurant

Wg.mnie to zanęta jest żle domoczona
[2015-03-09 05:55]

patryk-kociemba

Wg.mnie to zanęta jest żle domoczona

dokładnie zanęta źle namoczona, też mi się to kiedyś zdarzyło.
[2015-03-09 10:27]

Romuald55

Są partie zanęt do których dodawane są odpady poprodukcyjne wafli.Głównie w zanętach Marlin.Wafle zawierają dużo powietrza i trzeba długo moczyć.To jest dobry dodatek do innych zanęt płociowych ponieważ cząstki wafli unoszą się do góry.Ja dodaję ok 15%.Nie wszystkie partie zanęty zawierają nadmiar wafli. [2015-03-09 16:19]

zduneq

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Mam jeszcze pytanie dotyczące co robicie z zanętą jeżeli zostanie po wędkowaniu?Staram się zawsze dobrać taką ilość zanęty aby było w sam raz, niestety czasem zdarza się przesadzić.Jeżeli zrobię za dużo to staram się przekazać innym wędkarzom.Tym razem nie było komu oddać więc postanowiłem zabrać do domu gdyż zostało jej naprawdę sporo(musiałem wcześniej wrócić z ryb niż planowałem)nie chcę wrzucać nadmiaru zanęty do zbiornika czy też zostawać na brzegu a wyrzucić do kosza trochę szkoda.Co sądzicie o ponownym użyciu takiej zanęty?Ponowne przesianie przez sito i odpowiednie nawilżenie zanęty? [2015-03-12 14:40]

patryk-kociemba

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Mam jeszcze pytanie dotyczące co robicie z zanętą jeżeli zostanie po wędkowaniu?Staram się zawsze dobrać taką ilość zanęty aby było w sam raz, niestety czasem zdarza się przesadzić.Jeżeli zrobię za dużo to staram się przekazać innym wędkarzom.Tym razem nie było komu oddać więc postanowiłem zabrać do domu gdyż zostało jej naprawdę sporo(musiałem wcześniej wrócić z ryb niż planowałem)nie chcę wrzucać nadmiaru zanęty do zbiornika czy też zostawać na brzegu a wyrzucić do kosza trochę szkoda.Co sądzicie o ponownym użyciu takiej zanęty?Ponowne przesianie przez sito i odpowiednie nawilżenie zanęty?

Sprawa wygląda tak:

mozesz zabrać zanęte do domu bez problemu, natomiast musisz ją zamrozić do następnego wędkowania by nie skisła, jest tylko jeden minus tej metody - po rozmrożeniu zanęta traci na pracy. Aha jeszcze jedna ważna rzecz, po rozmożeniu trzeba zanętę nad wodą domoczyć, ponieważ mrożenie wyciąga wodę z zanęty i tyle. 

[2015-03-12 14:57]