Zaloguj się do konta

Zanęcanie kulkami

utworzono: 2012/09/14 20:37
bosnox

Witam. W ostatnim czasie zakręciłem się trochę przy łowieniu karpi i przyznam, że trochę jestem zaskoczony tymi wszystkimi metodami. Najbardziej interesuje mnie temat zanęcania karpi. Czy jest sens ładowania do kulek atraktorów, dipów itp. czy może lepiej znęcić łowisko samymi kulkami i pelletem, pomieszać smaki ryb z owocowymi? Jakie firmy kulek i pelletów wybrać Trapper, Carp Zoom, czy może coś innego? Ja planuję  wybierać na krótkie kilku godzinne zasiadki i będę  robił tak, że po prostu dam trochę sypkiej zanęty i do tego około 15-20 kulek z pelletem. Jakie jest wasze zdanie?
[2012-09-14 20:37]

TheBrychu

Myślę, że jak chcesz złowić ładną sztukę to powinieneś dużo nęcić, bo karp jest jak odkurzacz i żeby został w łowisku musi wiedzieć, że tam ma dostatek pożywienia. Mogę polecić Ci kulki firmy Tandem Baits. Na tę porę roku daj jakiegoś śmierdziucha ja halibut. Zamiast inwestować w dipy czy czy inne dodatki to może kup więcej kulek i nęć w większych ilościach. Myślę, że to powinno lepiej zwabić karpie, szczególnie te duże. Pozdrawiam TB
[2012-09-14 20:58]

Zrezygnuj z sypkiej zanęty i nęć samym pelletem i kulkami. Chyba że metod mix bo on ma sporo grubszych ziaren. Albo zrób paste peletową i tą pastą opklejasz ciężarek. Paste robi sie tak że drobny pelet 8-12mm wsypujesz do pojemnika i zalewasz wrzącą wodą tak aby pelet był zakryty .po kilku godzinach pelet będzie na tyle miękki  że można go ugniatać masa na mieć konststencje plasteliny.Jeśli masa będzie za miękka to można zagęścić odrobiną mąki lub zanęty .masa musi być dobrze wyrobiona ,nie powinno wniej być żadnych grudek pe letowych . [2012-09-15 10:28]

tomczyk001

Może spróbuj tak, nęć kukurydzą przez 3 dni 1,5 kg na dzień i 1kg pelletu też na jeden dzień i 0,5 kg kulek w ostatni dzień nęcenia. Smak kulek czy pelletu możesz sobie sam dobierać bo nigdy nie wiadomo co karpiowi przypadnie do gustu. Do nęcenia możesz użyć pelletu aller aqua w rozmiarach 8-14 mm, lub możesz wykonać go SAM, podobnie jak kulasy :)
[2012-09-15 11:27]