Zanęcanie, a karta wędkarska

/ 24 odpowiedzi
Zastanowiła mnie ostatnio jedna rzecz. Dajmy przykład że cały tydzień pracuje i nie mam czasu na łowienie ale mam zamiar iść na zasiadkę na przykład w sobotę i proszę kolegę (nie posiadającego żadnych uprawnień do wędkarstwa) o to żeby cały tydzień donęcał mi miejscówkę kulami zanętowymi. Dlatego zastanowiła mnie to czy osoba nie posiadająca karty może donęcać miejscówkę np. koledze ? Co o tym sądzicie?
JKarp


Zastanowiła mnie ostatnio jedna rzecz. Dajmy przykład że cały tydzień pracuje i nie mam czasu na łowienie ale mam zamiar iść na zasiadkę na przykład w sobotę i proszę kolegę (nie posiadającego żadnych uprawnień do wędkarstwa) o to żeby cały tydzień donęcał mi miejscówkę kulami zanętowymi. Dlatego zastanowiła mnie to czy osoba nie posiadająca karty może donęcać miejscówkę np. koledze ? Co o tym sądzicie?



CześćOczywiście, że może zanęcić.Może nawet wywieźć pontonem niezarejestrowanym zanętę na wodzie gdzie jest zakaz wędkowania z i używania statków wodnych wydany przez PZW.JK (2012/08/14 12:00)

89krzysztof


Może. W innym przypadku trzeba byłoby nakładać kary na ludzi,którzy rzucą trochę chleba do wody z celem zobaczenia kilku rybek :)  (2012/08/14 12:04)

Michu14


Ciekawi mnie jeszcze jak zachowa się kontrola gdy zobaczy kogoś z wiaderkiem rozrabiającego zanętę. Czy go skontroluje ? I jaka będzie ich reakcja ?  (2012/08/14 12:18)

JKarp


Ciekawi mnie jeszcze jak zachowa się kontrola gdy zobaczy kogoś z wiaderkiem rozrabiającego zanętę. Czy go skontroluje ? I jaka będzie ich reakcja ? 


CześćNic nie zrobi bo nie może ponieważ delikwent nie wędkuje czyli nie używa wędki w celu pozyskania amatorsko ryb - nawet posiadając wędki złożone np w futerale nic nie mogą zrobić. 
Choć ja już z ust PSR słyszałem o czynnościach parawędkarskich he he. No cóż, żeby wymienić przebitą oponę też trzeba mieć chyba prawo jazdy ;-)))JK (2012/08/14 12:23)

kamil11269


w regulaminie nie ma nic o tym co nie? (2012/08/14 15:59)

JKarp


w regulaminie nie ma nic o tym co nie?

CześćZależy o czym mówisz.Może np tak się zdarzyć, że woda jest własnością Gminy. I Gmina wydała zakaz używania statków pływających - wtedy ten zakaz dotyczy wszystkich a nie tylko wędkarzy.Oczywiście RAPR nie przewiduje tematu nęcenia - każdy może nęcić i karmić ryby chyba, że znowu: regulamin łowiska coś na ten temat mówi.
JK (2012/08/14 16:10)

MASTINO


Ciekawi mnie jeszcze jak zachowa się kontrola gdy zobaczy kogoś z wiaderkiem rozrabiającego zanętę. Czy go skontroluje ? I jaka będzie ich reakcja ?



Jeśli ktoś znajduje się na łowisku, to PSR lub inne uprawnione służby mogą skontrolować dokumenty, oraz np. auto aby wyeliminować np. podejrzenie kłusownictwa. Bo nie przypuszczam, aby bez wyraźnych powodów kontrolowano by  kogoś, kto rozrabia, czy podaje zanętę na łowisku. 

(2012/08/15 15:27)

u?ytkownik107209


Z pewnością można skontrolować każdą osobę o , której wiadomo , iż nie karmi ptactwa ...
Warto kontrolować każdego , bo i Polacy to taka nacja ,że jak się ich cały czas nie pilnuje to...

Już powoli pracuję na to , by zarobić w mordę , już miałem wędkę  w wodzie - gdy poszedłem się "odlać " w krzaki ,  pewnego razu znajdą mnie - wdeptanego w ziemię - jak placek . Tylko dlatego ,że mam odwagę zwrócić uwagę jakiemuś dziadowi , by nie brał niewymiarowego szczupaka do siatki. Z każdej strony może polecieć nóż , każdy może być też kłusownikiem , nawet ten "sympatyczny pan Staszek " , któremu kłaniasz się i mówisz "Dzień dobry " . Spójrz tylko dalej a zobaczysz ,że łowi prądem.
Dlatego wszystkich trzeba kontrolować , aby stępić w czambuł : maliniarzy , sieciowców , amatorów szarpaka , elektryków i innych "chłopców z ferajny".
(2012/08/15 15:51)

JKarp


Ciekawi mnie jeszcze jak zachowa się kontrola gdy zobaczy kogoś z wiaderkiem rozrabiającego zanętę. Czy go skontroluje ? I jaka będzie ich reakcja ?



Jeśli ktoś znajduje się na łowisku, to PSR lub inne uprawnione służby mogą skontrolować dokumenty, oraz np. auto aby wyeliminować np. podejrzenie kłusownictwa. Bo nie przypuszczam, aby bez wyraźnych powodów kontrolowano by  kogoś, kto rozrabia, czy podaje zanętę na łowisku. 



CześćNie obraź się Maciek ale trochę to naciągane. Jak jestem na spacerze na " mojej miejscówce " z wiaderkiem kulek i patrzę na wodę to jaki to wyraźny powód może być aby mnie kontrolować ? A samochód stoi na parkingu w zasadzie rzut beretem obok łowiska - jaki powód?Rozrabiaków niech kontroluje Policja i towarzystwo grillowe też.Zanętę podawać nie można bo skontrolują?Nie wyskakuj przed szereg bo wiesz ilu spacerowiczów jest nad Zegrzem do skontrolowania?Niby za co kontrolować a są na terenie łowiska.?JK (2012/08/15 18:34)

JKarp


Z pewnością można skontrolować każdą osobę o , której wiadomo , iż nie karmi ptactwa ...
Warto kontrolować każdego , bo i Polacy to taka nacja ,że jak się ich cały czas nie pilnuje to...

Już powoli pracuję na to , by zarobić w mordę , już miałem wędkę  w wodzie - gdy poszedłem się "odlać " w krzaki ,  pewnego razu znajdą mnie - wdeptanego w ziemię - jak placek . Tylko dlatego ,że mam odwagę zwrócić uwagę jakiemuś dziadowi , by nie brał niewymiarowego szczupaka do siatki. Z każdej strony może polecieć nóż , każdy może być też kłusownikiem , nawet ten "sympatyczny pan Staszek " , któremu kłaniasz się i mówisz "Dzień dobry " . Spójrz tylko dalej a zobaczysz ,że łowi prądem.
Dlatego wszystkich trzeba kontrolować , aby stępić w czambuł : maliniarzy , sieciowców , amatorów szarpaka , elektryków i innych "chłopców z ferajny".

CześćTak - kontrolować i do więzienia.Wszystkich bez wyjątku.JK (2012/08/15 18:36)

MASTINO


Ciekawi mnie jeszcze jak zachowa się kontrola gdy zobaczy kogoś z wiaderkiem rozrabiającego zanętę. Czy go skontroluje ? I jaka będzie ich reakcja ?



Jeśli ktoś znajduje się na łowisku, to PSR lub inne uprawnione służby mogą skontrolować dokumenty, oraz np. auto aby wyeliminować np. podejrzenie kłusownictwa. Bo nie przypuszczam, aby bez wyraźnych powodów kontrolowano by  kogoś, kto rozrabia, czy podaje zanętę na łowisku. 



CześćNie obraź się Maciek ale trochę to naciągane. Jak jestem na spacerze na " mojej miejscówce " z wiaderkiem kulek i patrzę na wodę to jaki to wyraźny powód może być aby mnie kontrolować ? A samochód stoi na parkingu w zasadzie rzut beretem obok łowiska - jaki powód?Rozrabiaków niech kontroluje Policja i towarzystwo grillowe też.Zanętę podawać nie można bo skontrolują?Nie wyskakuj przed szereg bo wiesz ilu spacerowiczów jest nad Zegrzem do skontrolowania?Niby za co kontrolować a są na terenie łowiska.?JK


Zaznaczyłem tekst tłustym drukiem, bo nie wiem czy mało widoczny jest czy co. Janusz, napisałem wyraźnie, że skontrolować odpowiednie służby mogą każdego kogo im się tylko spodoba (nie spodoba), BO TO IM WOLNO i od tego m.in. takie służby są. Tak jak Policjant na ulicy MA PRAWO Cię skontrolować, Twoje auto, przeszukać Ci kieszenie, teczkę itd. Czego nie zrozumiałeś? Odpisujesz tak, jakbyś był nietykalny w tym kraju, albo nie wierzył w zatrzymanie i przeszukanie jakiegokolwiek obywatela bez immunitetu. Mogą i już, czy się to Tobie podoba, czy nie. Poza tym nie porównuj spacerowiczów nad Zegrzem, do wędkarzy z wiadrami z zanętą którzy z nimi spacerują, bo moja wyobraźnia takiego faktu zmusza mnie do ocierania łez ze śmiechu. Ja zanętę rozrabiam, podchodzę do wody, krok, dwa, noooo dziesięć niech będzie i rzucam a nie spaceruję. I nie próbuj mi pisać, że PSR, SL, SG, SM, czy Policja nie mają prawa zapytać faceta z wiadrem nad wodą, "-Co pan tu robi i poprosimy dokument do kontroli..", bo mnie załamiesz. (2012/08/15 19:12)

JKarp



CześćNie obraź się Maciek ale trochę to naciągane. Jak jestem na spacerze na " mojej miejscówce " z wiaderkiem kulek i patrzę na wodę to jaki to wyraźny powód może być aby mnie kontrolować ? A samochód stoi na parkingu w zasadzie rzut beretem obok łowiska - jaki powód?Rozrabiaków niech kontroluje Policja i towarzystwo grillowe też.Zanętę podawać nie można bo skontrolują?Nie wyskakuj przed szereg bo wiesz ilu spacerowiczów jest nad Zegrzem do skontrolowania?Niby za co kontrolować a są na terenie łowiska.?JK


Zaznaczyłem tekst tłustym drukiem, bo nie wiem czy mało widoczny jest czy co. Janusz, napisałem wyraźnie, że skontrolować odpowiednie służby mogą każdego kogo im się tylko spodoba (nie spodoba), BO TO IM WOLNO i od tego m.in. takie służby są. Tak jak Policjant na ulicy MA PRAWO Cię skontrolować, Twoje auto, przeszukać Ci kieszenie, teczkę itd. Czego nie zrozumiałeś? Odpisujesz tak, jakbyś był nietykalny w tym kraju, albo nie wierzył w zatrzymanie i przeszukanie jakiegokolwiek obywatela bez immunitetu. Mogą i już, czy się to Tobie podoba, czy nie. Poza tym nie porównuj spacerowiczów nad Zegrzem, do wędkarzy z wiadrami z zanętą którzy z nimi spacerują, bo moja wyobraźnia takiego faktu zmusza mnie do ocierania łez ze śmiechu. Ja zanętę rozrabiam, podchodzę do wody, krok, dwa, noooo dziesięć niech będzie i rzucam a nie spaceruję. I nie próbuj mi pisać, że PSR, SL, SG, SM, czy Policja nie mają prawa zapytać faceta z wiadrem nad wodą, "-Co pan tu robi i poprosimy dokument do kontroli..", bo mnie załamiesz.
CześćMaciek naciągasz i próbujesz udowodnić, że PSR może skontrolować każdego nad wodą - tylko dlaczego tego nie robią. Dlaczego na parkingu nie kontrolują kierowców a parking jest nad wodą? Już nie chcę pisać o SSR bo się sadzą do wędkarzy ale do syfiarzy nad wodą nawet słówkiem nie pisną ( grillowiczów )  oprócz tego, że opiszą to w swoich super relacjach i zrobią fotki ale to i ja mogę zrobić.O Policji ja nic nie mówię ani nie piszę - niech się zajmą tym czym i kim trzeba. Nie dorabiaj ideologii do tego co napisałem - SSR NIE MOŻE NIC bo o tym ja pisałem.W każdym razie bez karty wędkarskiej można nęcić i nikt nic nie może zrobić - nawet nie mając karty wędkarskiej. Inna sprawa to wylegitymowanie spacerowicza.Wyjątkiem są sytuacje o których napisałem w postach powyżej.JK






(2012/08/15 19:41)

MASTINO


PSR może skontrolować KAŻDY pojazd zajdujący się w okolicy łowiska, na drodze dojazdowej itd, oraz osoby i czy Ci się to podoba czy nie. W każdym aucie PSR funkcjonariusze mają nawet lizaki  do zatrzymywania pojazdów. Poza tym co mi piszesz o karcie i nęceniu, kiedy ja na ten temat słowa nie napisałem, bo to jest aż za logiczne że do nęcenia Karta nie jest potrzebna. Nie pisałem także tu nic na temat SSR. Po co więc te teksty? (2012/08/15 19:58)

u?ytkownik107209


PSR może skontrolować KAŻDY pojazd zajdujący się w okolicy łowiska, na drodze dojazdowej itd, oraz osoby i czy Ci się to podoba czy nie. W każdym aucie PSR funkcjonariusze mają nawet lizaki  do zatrzymywania pojazdów. Poza tym co mi piszesz o karcie i nęceniu, kiedy ja na ten temat słowa nie napisałem, bo to jest aż za logiczne że do nęcenia Karta nie jest potrzebna. Nie pisałem także tu nic na temat SSR. Po co więc te teksty?


Dobrze robisz chłopie ! Pochwała to za mało ,żeby ocenić Twój wkład w porządek . Gnój każdego , kto nie przypadł z różnych względów do gustu a wyrobisz sobie "takiego nosa " jak Inspektor Gadget albo Hercules Poirot . Nie przejmuj się krytyką ... Gdyby tylko wszędzie byli czynni , aktywni , strażnicy zamiast leniwych "bąków " - to byśmy chodzili po rybach a ryby po nas . Pod wieloma względami się kiedyś nie zgadzaliśmy i nadal z pewnością byłoby tak -w przypadku polemiki , ( to tylko kwestia tematu do dyskusji ),ale  tutaj : moje uszanowanie , bynajmniej bez słodzenia.
Ostatnio kłusownictwo przybrało formę "Neo " a mam tutaj na myśli :
A ): bezmyślną dzieciarnię , która zabiera jazie z rzeki i inne ryby - wpuszczając je następnie do stawów . Nimi też należałoby się zainteresować .
B ) : Ludzie nieznający aktualnego RAPR ( np : niewiedzący o zmianie limitów itp).
C) Posiadający przystanie TTKF -z pomostami , na których majaczy często nawet i po 5 wędek rzuconych na węgorza .
D ) Właściciele działek , gospodarstw agroturystycznych , dacz lub po prostu świeżo wybudowanych willi .Wykupują parcelę budowlaną ,  zabudowują linię brzegową budynkami , stawiają pomosty i ... łowią z nich bez jakichkolwiek zezwoleń .
Jak mnie to wszystko wk*a ! (2012/08/15 20:51)

Bernard51


Dlatego zastanowiła mnie to czy osoba nie posiadająca karty może donęcać miejscówkę np. koledze ? Co o tym sądzicie?

W RAPR nie ma artykulu w którym jest zabronione necenie lowiska przez osoby nie posiadajace uprawnien do amatorskiego polowu ryb??
Czyli teoretycznie kazdy obywatel moze karmic rybki w jeziorach ,rzekach i stawach. (2012/08/15 21:06)

dariuszdyl


...Tak jak Policjant na ulicy MA PRAWO Cię skontrolować, Twoje auto, przeszukać Ci kieszenie, teczkę itd....










Oczywiście że może, ale musi podać Ci podstawę prawną i w ciągu 7 dni od przeszukania musisz mieć w ręku podpisany przez prokuratora nakaz przeszukania. Mało kto o tym wie, ale porozmawiaj z dobrym prawnikiem to Ci to wyjaśni. (2012/08/15 21:21)

JKarp


PSR może skontrolować KAŻDY pojazd zajdujący się w okolicy łowiska, na drodze dojazdowej itd, oraz osoby i czy Ci się to podoba czy nie. W każdym aucie PSR funkcjonariusze mają nawet lizaki  do zatrzymywania pojazdów. Poza tym co mi piszesz o karcie i nęceniu, kiedy ja na ten temat słowa nie napisałem, bo to jest aż za logiczne że do nęcenia Karta nie jest potrzebna. Nie pisałem także tu nic na temat SSR. Po co więc te teksty?


Dobrze robisz chłopie ! Pochwała to za mało ,żeby ocenić Twój wkład w porządek . Gnój każdego , kto nie przypadł z różnych względów do gustu a wyrobisz sobie "takiego nosa " jak Inspektor Gadget albo Hercules Poirot . Nie przejmuj się krytyką ... Gdyby tylko wszędzie byli czynni , aktywni , strażnicy zamiast leniwych "bąków " - to byśmy chodzili po rybach a ryby po nas . Pod wieloma względami się kiedyś nie zgadzaliśmy i nadal z pewnością byłoby tak -w przypadku polemiki , ( to tylko kwestia tematu do dyskusji ),ale  tutaj : moje uszanowanie , bynajmniej bez słodzenia.
Ostatnio kłusownictwo przybrało formę "Neo " a mam tutaj na myśli :
A ): bezmyślną dzieciarnię , która zabiera jazie z rzeki i inne ryby - wpuszczając je następnie do stawów . Nimi też należałoby się zainteresować .
B ) : Ludzie nieznający aktualnego RAPR ( np : niewiedzący o zmianie limitów itp).
C) Posiadający przystanie TTKF -z pomostami , na których majaczy często nawet i po 5 wędek rzuconych na węgorza .
D ) Właściciele działek , gospodarstw agroturystycznych , dacz lub po prostu świeżo wybudowanych willi .Wykupują parcelę budowlaną ,  zabudowują linię brzegową budynkami , stawiają pomosty i ... łowią z nich bez jakichkolwiek zezwoleń .
Jak mnie to wszystko wk*a !

CześćJak mnie coś denerwuje to zaczynam działać a nie klepie na kompie bez sensu.Wstąp do odpowiedniej formacji i pokaż jak się walczy np z tymi co wędkują z pomostu na terenie swojej posesji bez zezwolenia lub na więcej wędek niż RAPR pozwala.Żeby było jasne - masz absolutną rację w związku z punktami A-D. 
JK (2012/08/15 21:26)

JKarp


...Tak jak Policjant na ulicy MA PRAWO Cię skontrolować, Twoje auto, przeszukać Ci kieszenie, teczkę itd....










Oczywiście że może, ale musi podać Ci podstawę prawną i w ciągu 7 dni od przeszukania musisz mieć w ręku podpisany przez prokuratora nakaz przeszukania. Mało kto o tym wie, ale porozmawiaj z dobrym prawnikiem to Ci to wyjaśni.



Darek samo podejrzenie o .... ( odpowiednie wpisz ) wystarczy. Wpisze Ci, że o narkotyki nawet tak dla jaj i gucio. Każdy powód będzie dobry.Inna sprawa, że czasem może ktoś zapomnieć o tym obowiązku.JK (2012/08/15 21:30)

JKarp


Darek samo podejrzenie o .... ( odpowiednie wpisz ) wystarczy. Wpisze Ci, że o narkotyki nawet tak dla jaj i gucio. 
Każdy powód będzie dobry.
Inna sprawa, że czasem może ktoś zapomnieć o tym obowiązku.
JK (2012/08/15 21:31)

MASTINO


Dlatego zastanowiła mnie to czy osoba nie posiadająca karty może donęcać miejscówkę np. koledze ? Co o tym sądzicie?

W RAPR nie ma artykulu w którym jest zabronione necenie lowiska przez osoby nie posiadajace uprawnien do amatorskiego polowu ryb??

Czyli teoretycznie kazdy obywatel moze karmic rybki w jeziorach ,rzekach i stawach.


Dokładnie tak jest. Spotkałem się jedynie w Kołobrzegu przy wejściu do portu z morza, z tablicą zabraniającą karmienia kaczek i mew CHLEBEM, z odpowiednim komentarzem.

(2012/08/16 08:17)

dariuszdyl


...Tak jak Policjant na ulicy MA PRAWO Cię skontrolować, Twoje auto, przeszukać Ci kieszenie, teczkę itd....










Oczywiście że może, ale musi podać Ci podstawę prawną i w ciągu 7 dni od przeszukania musisz mieć w ręku podpisany przez prokuratora nakaz przeszukania. Mało kto o tym wie, ale porozmawiaj z dobrym prawnikiem to Ci to wyjaśni.



Darek samo podejrzenie o .... ( odpowiednie wpisz ) wystarczy. Wpisze Ci, że o narkotyki nawet tak dla jaj i gucio. Każdy powód będzie dobry.Inna sprawa, że czasem może ktoś zapomnieć o tym obowiązku.JK



Wszystko się zgadza, ale jakie by to nie było przeszukanie nakaz prokuratorski musi być dostarczony osobie przeszukiwanej w ciągu 7 dni, a wątpię żeby jakiś prokurator podpisał nakaz po przeszukaniu jeżeli policja niczego nie znalazła. (2012/08/16 20:47)

dariuszdyl


Darek samo podejrzenie o .... ( odpowiednie wpisz ) wystarczy. Wpisze Ci, że o narkotyki nawet tak dla jaj i gucio. 
Każdy powód będzie dobry.
Inna sprawa, że czasem może ktoś zapomnieć o tym obowiązku.
JK


Wszystko się zgadza, ale jakie by to nie było przeszukanie nakaz prokuratorski musi być dostarczony osobie przeszukiwanej w ciągu 7 dni, a wątpię żeby jakiś prokurator podpisał nakaz po przeszukaniu jeżeli policja niczego nie znalazła. (2012/08/16 20:48)

toten


"Wszystko się zgadza, ale jakie by to nie było przeszukanie nakaz prokuratorski musi być dostarczony osobie przeszukiwanej w ciągu 7 dni, a wątpię żeby jakiś prokurator podpisał nakaz po przeszukaniu jeżeli policja niczego nie znalazła."


Kiedyś znajomy był legitymowany przez policję, przy okazji wzieli na kontrolę jego komórkę którą kupił na ALLEGRO.

Wyszło że kradziona.

Najpierw 24 h na "dołku".

Potem sprawa w sądzie,dostarczył wszelkie "papiery" że kupił na allegro,zeznawał nawet gość co mu go sprzedał (komis).

Wyrok "nieumyślne psarestwo" 6 mies. w zawiasach i grzywna!!!

Kolo musiał skożystać z adwokata który wybronił go po 2 następnych sprawach tylko dla tego że kupił go m/w w cenie "rynkowej"(460pln).

To była aukcja jeśli kupił by "okazyjnie" po cenie niższej niż rynkowa prawdopodobnie był by WINNY!!!

(2012/08/16 21:46)

lynx


To jest właśnie różnica pomiędzy przepisami a życiem. Kiedyś u nas był przypadek, że straznicy leśni dopadli kłusoli i chcieli ich kontrolować. Ci nie chcieli sie zatrzymac no to strzal z flinty a kłusole odpowiedzieli z kałacha i straż dupska. Prawo prawem a życie  życiem.

"Wszystko się zgadza, ale jakie by to nie było przeszukanie nakaz prokuratorski musi być dostarczony osobie przeszukiwanej w ciągu 7 dni, a wątpię żeby jakiś prokurator podpisał nakaz po przeszukaniu jeżeli policja niczego nie znalazła."


Kiedyś znajomy był legitymowany przez policję, przy okazji wzieli na kontrolę jego komórkę którą kupił na ALLEGRO.

Wyszło że kradziona.

Najpierw 24 h na "dołku".

Potem sprawa w sądzie,dostarczył wszelkie "papiery" że kupił na allegro,zeznawał nawet gość co mu go sprzedał (komis).

Wyrok "nieumyślne psarestwo" 6 mies. w zawiasach i grzywna!!!

Kolo musiał skożystać z adwokata który wybronił go po 2 następnych sprawach tylko dla tego że kupił go m/w w cenie "rynkowej"(460pln).

To była aukcja jeśli kupił by "okazyjnie" po cenie niższej niż rynkowa prawdopodobnie był by WINNY!!!

(2012/08/16 22:50)