Zaloguj się do konta

Zanęcanie amura

utworzono: 2011/02/22 08:04
patryczek88

witam, chcem na wiosnę zacząć nęcić na amura ale na coś nietypowego ??pozdrawiam podrzucie kilka fajnych pomysłów [2011-02-22 08:04]

lgft

witam, chcem na wiosnę zacząć nęcić na amura ale na coś nietypowego ??pozdrawiam podrzucie kilka fajnych pomyslow
                         ja nie rozumiec pytania............
[2011-02-22 08:29]

ryukon1975

Nie mam pojęcia co nietypowego może zanęcić amura może coś wybierz z moich propozycji:banknoty o dużych nominałach,biżuteria,nagie kobiety(najlepiej amurzyce),samochody prosto z salonów i żeby nie było że amur to materialista spróbuj też tradycyjnie i typowo żarciem:).
[2011-02-22 08:37]

Hanys005

Kolego jak można chcieć ryby nęcić czymś nie typowym nie rozumiem
może bardziej Ci chodzi czym zanęcić dane łowisko więc jeśli tak to zapytaj się wędkarzy czym nęcą i wybierz tą zanętę której nie używają w danym łowisku.
bo nie wiem jak można nęcić ryby czymś nietypowym
[2011-02-22 11:20]

adriano19

Jest to własnej roboty zanęta, na którą złapałem kilka amurów ale wiecej karpi. Opiszę swoją zanętę domowej roboty, którą to nęcę większość ryb karpiowatych, dodając odpowiednich atraktorów anętę domowej roboty, ;inny na leszcz,karpia czy lina.
Zawsze na początku sezonu mam możliwości dostania różnego rodzaju pieczywa.I tak też robię łatwię sobie wszelkiego rodzaju chleby:zwykłe- białe,pszenne,ciemne razowe do tego różne bułki słodkie oczywiście bez żadnych dodatków takich jak budyń,ser czy dżem i jeszcze placki drożdżowe. Oprócz tego różnego rodzaju ziarna takie jakie są potrzebne do produkcji pieczywa.Następnie pieczywo, bułki słodkie i placki drożdżowe są dokładnie suszone, aż staną się czerstwe.Potem wszystko to wraz z ziarnami zbóż jest mielone bardziej lub mniej ziarniście .W ten oto sposób otrzymuję zanętę swojej roboty, która ta ma naprawdę extra zapach i dobrze wabi ryby.Przed łowieniem tak jak pisałem wyżej dodaję atraktor,jeżeli jest potrzebny to klej i barwniki.Zanętę można oczywiście wzbogacić kuku czy robakami.W ten oto sposób otrzymuję małym kosztem znakomitą zanętę dobrze wabiącą ryby.

[2011-02-22 15:32]

ryukon1975

Kol.adriano19 jak najbardziej i całkowicie popieram własną inwencję i chęć zrobienia czegoś samodzielnie,sam też robię zanęty.Ale pieczywo,kukurydza i robaki?Niczym mnie nie zaskoczyłeś a miało być nietypowo.:)
[2011-02-22 18:30]

rafall193

Powiem, że kolega zadał trafne pytanie ale źle  je sformułował. Myślę, że koledze ogółem chodziło czym nęcić amura i jakie wy stosujecie sposoby nęcenia. NO bo każdy ma swój sprawdzony sposób na grubą rybę :P:P:P Ja osobiście rzadko łapię amury nawet bardzo rzadko. Bardziej przykładam się do karpi czy większych karasi ale w tym sezonie planuje wybrać się na amury i jakiegoś złapać. I tu pytanie  jakie stosujecie przynęty i zanęty na amury ???
[2011-02-22 19:29]

Grzegorz83

Witam Koleguw Na amura kup sobie zanete extrime owocowa kukurydze ugotuj ale nie rozgotuj i nie z puszki lub zanete morlina na haczyk biale i kuku zakladaj przynajmniej ja tak robie pisza tez na innych forach ze miradelki lub wisnie ale to juz zalezy od wedkarza zycze polamania kija
[2011-05-03 09:24]

JKarp

Cześć
Nietypowa to może goździe ( celowo ) :-)))))))))))))))0
Koledzy czy Wy naprawdę nie umiecie korzystać z funkcji poprawnego pisania po polsku ?
"Witam Koleguw Na amura kup sobie zanete extrime owocowa kukurydze ugotuj ale nie rozgotuj i nie z puszki lub zanete morlina na haczyk biale i kuku zakladaj przynajmniej ja tak robie pisza tez na innych forach ze miradelki lub wisnie ale to juz zalezy od wedkarza zycze polamania kija"
O interpunkcji nie wspomnę !
Amur to dużo jedzenia i najlepsza jest do nęcenia kukurydza. Nic do tej pory nikt nie wymyślił lepszego i skuteczniejszego ( może mirabelki ale ja nie stosowałem to się nie wypowiadam ).
Janusz JKarp

[2011-05-03 10:09]

Grzegorz83

Kolego Jak Ci nie pasuje pisownia to nie czytaj tego Tu sie kazdy dzieli informacjami co jest najlepsze na Amura Kazdy pisze swoje przepisy
[2011-05-04 09:42]

JKarp

Cześć
Przepraszam jak Cię uraziłem :-)
Ale widać, że w tym poście powyżej już się postarałeś :-)
Carp Zoom ma w swojej ofercie serię kulek i dipów ponoć bardzo skutecznych na amury.
Ja uważam, że podstawa to odnalezienie miejsca żerowania tych ryb  a potem to już zostaje tylko nęcić. Dużo i słodko.
Moim zdaniem zanęty sypkie do tego się nie nadają z prostego powodu. Drobnica wrąbie wszystko zanim pojawią się tam amury. Dużo i słodko - kukurydza i kulki owocowe :-)
20 kilo kuku na raz to nie przesada.
Janusz JKarp
[2011-05-04 13:28]

dealer081

kolego proponuje ukisic kukurydze a latem uzyj mirawelek,pozdro [2011-05-04 14:34]

No to napewno kuku najlepiej gruba(koński ząb),owocowe twarde kulki i peelet również owocowy.Amur to łasuch więc licz sie z kosztami z jakimi będziesz musiał miec doczynienia pod czas necenia amura:-)Powodzienie [2011-05-04 14:40]

Grzegorz83

Panie Januszu masz racje z tym nęceniem Amur to jest łasuch ale też może inna rybka podejść czy się nęci zanętą czy jak Napisałeś każdy ma swój przepis i porady dla innych Pozdrawiam
[2011-05-04 22:40]

tomasz3001

Witam.Ja proponuję nęcić podgotowaną kukurydzą(lekko twardawą).Podczas zasiadki zakładam od  4-5 ziaren kukurydzy na włos.Jak do tej pory zawsze sie sprawdza.Pozdrawiam kolegów :) [2011-05-09 10:52]

zibilbn

Czy niektórzy z was naprawdę muszą pokazać że są debilami gość pyta to odpowiedzcie a jeśli nie macie nic do powiedzenia to nie piszcie najlepiej nic. Amur jest ciężki do złowienia bo w jego zasiadkę na pewno wejdzie karp czyli zanęć tak jak na karpia. Żeby było nie typowo po zanęceniu łowiska możesz wrzucić w miejsce nęcenia np: śliwki węgierki bądź wiśnie, amur jak wiemy lubi też roślinność w łowisku więc możesz spróbować pędy młodych trzcin, głąb z sałaty, zapewniam cię że po zanęceniu łowiska najpierw przyjdzie karp ale po podaniu którąś z tych przynęt karpie nie wezmą i jeśli jest amur powinien się skusić, są też kulki proteinowe ale jak wiemy te lubi i karp. Czyli do tradycyjnej zanęty jaką stosujesz podrzuć (ręką,procą ) trochę śliwek bądź wiśni i to samo załóż na haczyk lub inną nietypową przynętę. Niektórzy wędkarze twierdzą że dobre są też mirabelki ale tej przynęty nie stosowałem. pozdrawiam powodzenia.
[2014-07-16 14:37]