Zaloguj się do konta

Zamknięte grupy na wędkuje

utworzono: 2013/02/02 02:48
grisza-78

Czytam sobie posty i chętnie bym się do niektórych dołączył. Na przykład- pytanie o wiązanie mormyszki. Podpowiedział bym chętnie, ale zanim to zrobię, muszę się przyłączyć do grupy "Pomorze i coś tam coś tam" . Jeśli nie interesuje mnie ta grupa i nie chcę się do niej przyłączyć, to nigdy nie podpowiem nikomu z tej grupy na jego pytanie. Więc dziwię się dlaczego ktoś tworzy zamknięte grupy??? Po co to??? Czy ktoś czuje się lepszy i może segregować sobie użytkowników portalu, czy o co chodzi?
[2013-02-02 02:48]

Zibi60

Mam także ten dylemat. W większości przypadków wpis w GOOGLE wszystko załatwi, więc rodzi się pytanie - czy to nieświadomość pytającego, czy gra z premedytacją na wciągnięcie do grupy i do dyskusji.
[2013-02-02 05:42]

JKarp

CześćWczoraj miałem dokładnie ten sam dylemat - w temacie o wiązanie mormyszek.Powiem szczerze, że wysłałem link przez PW do filmu YT ale nawet pocałuj mnie... nie było :-((((Rozumiem, że grupa zamknięta może być tematyczna ale pytanie o mormyszki zadawać w takiej grupie?
jk
[2013-02-02 07:21]

Nawet wpis do grupy bez przystąpienie do niej zostawia mi na profilu ślad w postaci że do grupy się zapisalem. W ten sposób ilość grup tematycznych do których nie mam zamiaru przystąpić poszerzyła moj profil . Już raz pousuwałem tego trochę ale nowe same się pchają. [2013-02-02 07:49]

89krzysztof

Widzę, że nie tylko ja zrezygnowałem z udzielenia odpowiedzi na pytanie jak wiązać mormyszkę. A powód był ten sam ... :)
[2013-02-02 08:13]

withanight88

CześćWczoraj miałem dokładnie ten sam dylemat - w temacie o wiązanie mormyszek.Powiem szczerze, że wysłałem link przez PW do filmu YT ale nawet pocałuj mnie... nie było :-((((Rozumiem, że grupa zamknięta może być tematyczna ale pytanie o mormyszki zadawać w takiej grupie?
jk

I ja również chciałem się w temacie wypowiedzieć , narysowałem nawet rysunek, szkoda ,że wcześniej nie kliknałem w temacie "odpowiedz" to bym się nie rozczarował.
[2013-02-02 08:53]

withanight88

Te całe grupy to jedna wielka porażka.
[2013-02-02 08:55]

endriu1994

Grupy same w sobie to nie aż taki głupi pomysł ponieważ szybko można znaleść interesujące nas wątki.Co do grup zamkniętych to głupota osób tworzących je oraz chęć zwerbowania jak największej liczby osób. [2013-02-02 09:04]

ZanderHunter

Grupy same w sobie to nie aż taki głupi pomysł ponieważ szybko można znaleść interesujące nas wątki.Co do grup zamkniętych to głupota osób tworzących je oraz chęć zwerbowania jak największej liczby osób.









Kolego @endriu1994 pisząc takie teksty obrażasz mnie....i innych kolegów... także dla Twojej informacji grupy zamknięte na pewno nie są po to aby werbować jak największą ilość osób zresztą jedno drugiemu zaprzecza... tylko po to aby panował w nich ład i porządek podczas wypowiedzi...oraz między innymi nie było osobistych tzw. "wycieczek" i kłótni a wątki były  "stricte" w tematyce danej Grupy...na następny raz zastanów się zanim cokolwiek napiszesz...


Pozdrawiam.
[2013-02-02 09:25]

Zander51

Spora przesada. Grupy zamknięte to chory pomysł i wielu zniechęca do pisania postów. Bo po co nabijać punkty założycielowi za przymusowy akces do grupy, gdy chcę napisać jednego posta ?
[2013-02-02 09:49]

Zander51

Czego się tak boisz Andrzeju, że chcesz bata używać ? Że ktoś może mieć inne zdanie ? Od tego są Grzesiek i Krzychu i zareagują jak ktoś przegnie pałę...
[2013-02-02 09:52]

Kol zander. Swoje zdanie zawsze można mieć ale to nie oznacza że można ludzi wyzywać od głupków tylko dla tego że ktoś założył sobie grupe. [2013-02-02 09:59]

Zander51

Zupełna racja
[2013-02-02 10:01]

Zander51

Tyle, że założyciele grup przeważnie tępią tych, co mają swoje zdanie. A to już insza inszość...
[2013-02-02 10:02]

Ale chwila grupy zamknięte są po to aby zrzeszać ludzi o podobnych poglądach.Jeśli ktoś np zakłada grupę  zamkniętą C&R i nagle jakiś user (niby członek grupy) zaczyna szydzić ,obrażać członków grupy to znaczy że ma inne poglądy (wolno mu)ale do grupy zapisał sie tylko po to by wyzywać . [2013-02-02 10:16]

Zander51

Nienormalnych ci u nas dostatek. Byli, są i będą. Ale to nie znaczy przecież, że mamy zamykać wszystkie publiczne drzwi ...
[2013-02-02 10:27]

bednar14

W trące się do tematu i powiem tylko tyle że ten wątek z mormyszką to kolejny dublujący się temat. Szukałem na forum i jak by kolega przejrzał kila już stworzonych wcześniej tematów to by się dowiedział jak ją zawiązać ale nie bo trzeba nowy temat założyć ;-)
[2013-02-02 10:32]

JKarp

CześćJak by nie patrzeć pytać o wiązanie mormyszki w grupie zamkniętej jest śmieszne. A jeszcze śmieszniejsze jest nie wpisać w Google " wiązanie mormyszki ". A szczytem wszystkiego jest nic nie odpisać po otrzymaniu PW z linkiem do filmu na YT :-(((
Z jednym się zgodzę - jeśli ktoś zapisuje się do grupy zamkniętej a ma inne zdanie ale przy okazji obraża wszystkich dokoła musi się liczyć z tym, że zostanie z niej wyrzucony. JK [2013-02-02 10:43]

Sniper64

Czytam sobie posty i chętnie bym się do niektórych dołączył. Na przykład- pytanie o wiązanie mormyszki. Podpowiedział bym chętnie, ale zanim to zrobię, muszę się przyłączyć do grupy "Pomorze i coś tam coś tam" . Jeśli nie interesuje mnie ta grupa i nie chcę się do niej przyłączyć, to nigdy nie podpowiem nikomu z tej grupy na jego pytanie. Więc dziwię się dlaczego ktoś tworzy zamknięte grupy??? Po co to??? Czy ktoś czuje się lepszy i może segregować sobie użytkowników portalu, czy o co chodzi?

Cześć wszystkim:)
Pozwolę sobie się pod czepić .....:) To samo miałem napisać!Zadają tu koledzy różne nurtujące ich pytania...tylko tak jak wyżej kolego wspomniał chcąc podpowiedzieć - poradzić...trzeba dołączyć do grupy..trochę to staje się uciążliwe,a z czasem całe forum będzie jedną wielką kłódka... moim zdaniem nie o to chodzi!W tym wszystkim..:) doprowadzi do zniechęcenia...i odpowiadania,jak również rozwijania się tematów! Pozdrawiam
[2013-02-02 10:46]

Sniper64

A teraz powiem! że jak wszyscy znalazłem obrazek by pomóc lecz zrezygnowałem!Jak mamy o czymś rozmawiać i pomagać sobie z wiedzą wędkarską czy w innych dziedzinach ...to proponuje otwarte forum...tu zaczyna się robić coś dziwnego!Co doprowadzić może, że większość Formowiczów zniechęci...!
[2013-02-02 10:51]

ZanderHunter

Ale chwila grupy zamknięte są po to aby zrzeszać ludzi o podobnych poglądach.Jeśli ktoś np zakłada grupę  zamkniętą C&R i nagle jakiś user (niby członek grupy) zaczyna szydzić ,obrażać członków grupy to znaczy że ma inne poglądy (wolno mu)ale do grupy zapisał sie tylko po to by wyzywać .










I tu się zgadzam z kolegą Jarkiem...grupy zamknięte są stworzone dla osób o podobnych poglądach i jak do tej pory panuje na ich forum ład i porządek oraz wzajemny szacunek podczas wypowiedzi...oczywiście każdy może się do nich przyłączyć a że musi czekać za akceptacją no cóż...

....z drugiej strony są zamknięte dlatego by chroniły przed tzw."trolami portalowi" i ich klonami którzy wszczynają awantury...



...sam Mirku uczestniczysz w rozmowach gdzie grupy są zamknięte np. Rozmowy na boku:) lub Sandacz na spining....panuje tam spokój i koleżeńska atmosfera po prostu Super...i życzę sobie aby we wszystkich innych również tak było...

...
a tak po za tym Mirku ja niczego się nie boję gdyż nigdy w życiu stracha ani pieniędzy nie miałem i mieć nie będę...:)


Pozdrawiam.
[2013-02-02 10:53]

Zander51

Pewnie tego nie pamiętasz Andrzeju, ale ośmieliłem się zakwestionować wielkość sandacza naszego kolegi. I napadliście na mnie z Tomasem81 strasząc szafotem... Skutek był taki, że opuściłem grupę... Dawno to było, bo historia potoczyła się w pozytywnym kierunku i zostaliśmy niejako sympatykami... Nie powiem, że przyjaciółmi, bo okazało się, że jednak nie mam za wielu tutaj przyjaciół...
[2013-02-02 11:02]

ZanderHunter

Pewnie tego nie pamiętasz Andrzeju, ale ośmieliłem się zakwestionować wielkość sandacza naszego kolegi. I napadliście na mnie z Tomasem81 strasząc szafotem... Skutek był taki, że opuściłem grupę... Dawno to było, bo historia potoczyła się w pozytywnym kierunku i zostaliśmy niejako sympatykami... Nie powiem, że przyjaciółmi, bo okazało się, że jednak nie mam za wielu tutaj przyjaciół...



 


 

          Być może Mirku i tak było...lecz na pewno nie napadłem...:) bo nie mam zwyczaju...
napadać...:) pewnie zwróciłem Tobie tylko uwagę jak odebrałeś to jako napad sorry...

....z reguły nigdy nie kwestionuję wielkości złowionych rybek i uwiecznionych na zdjęciach gdyż zdjęcie nie odda prawdziwego rozmiaru... prawdziwy rozmiar i wagę zna tylko ten który daną rybkę złowił...:) a przyjaciół Mirku niestety w wirtualnym świecie nie ma co szukać...przyjaciół ma się w realu... ale to już jest inny temat...


Pozdrawiam.
[2013-02-02 11:39]

Zander51

Niestety, ale muszę przyznać Ci rację Andrzeju...
[2013-02-02 11:42]

grzegorz not

Pozamykane grupy to moim zdaniem wielkie nieporozumienie...jesteśmy w końcu jedną społecznością czy też nie? [2013-02-02 11:44]

grzegorz not

Zastanawiam się czy nad wodą Ci, którzy zdecydowali o pozamykaniu się w grupach są również tak negatywnie nastawieni na "obcych"...?

[2013-02-02 11:48]