ZAMIANA LUB DRUGIE KOŁO

/ 4 odpowiedzi
Witam wszystkich od kija mam jedno  zasadnicze pytanie zwłaszcza do kolegów którzy dość dobrze znają się w przepisach i regulaminach dotyczących kół.
Mianowicie będąc ostatnio na rybach znajomy wędkarz zaoferował się zapisać do naszego koła
ale nie wie czy może ponieważ już opłacił składkę w swoim kole,pytanie brzmi czy można należeć do dwóch lub więcej kół,oczywiście jak kogoś  na to stać?.  Proszę o konkretne porady najlepiej potwierdzone jakimiś przepisami. Pozdro dla wszystkich łamikijów. Wala.
MARCIN CK

Nie może należeć do 2 kół (2011/04/03 14:46)

mielec

Nie może należeć do 2 kół

Tak jak kolega powyżej prawe mówi.

Lecz za rok przy opłacie składek idziesz do punktu kasowego wiadomego Twojemu koledze daje kartę i tam opłaca co automatycznie również tam pieczątki wbiją w kartę i już jest kolega w innym kole, co i ja w tym roku tak zrobiłem. (2011/04/03 15:28)

gg003

Znajomy zrezygnował   z jednego koła na koszt drugiego,  w starym miał jeszcze porobione  opłaty i  spokojnie  mógł wędkować , tylko wszystkie dokumenty swoje przeniósł do drugiego koła  i tam porobił opłaty , z nowym sezonem już jest członkiem innego koła (2011/04/03 15:33)

waldemar1959

Cześć Waldku , jeżeli już opłacił w jednym Kole , to w tym roku nie może należeć do drugiego i nie wiąże to się wcale z podwójnymi opłatami .Według Statutu PZW wędkarz może należeć tylko do jednego Koła Wędkarskiego ( bo gdyby należał do 2 kół , co jest praktycznie i teoretycznie niemożliwe , PSR , SSR , czy władze tego Koła nie mogły by go zweryfikować ) ................ Ale możliwe jest , że w przyszłym roku kolega może opłacić składkę członkowską -- ( która to oznacza przynależność do danego Koła i zwrot pieniędzy z Okręgu dla danego Koła ) ........ więc prostym językiem mówiąc ---Statut PZW z 19 października 2007 r , numer KRS 0000108423 --- Rozdział III , paragraf 13 punkt 9 , oraz paragraf 14 , punkt 6 ---który brzmi ; NALEŻEĆ TYLKO DO JEDNEGO KOŁA PZW .

Od nowego roku może się przenieść do każdego innego Koła i tam opłacić składki do 30 kwietnia , aby nie stracić wpisowego ( 25 zł )------- oczywiście gdy się przeniesie do innego Koła , to nic nie traci i nic więcej nie płaci ----------- pozdrawiam Cię Jurek .TAKĄ ODPOWIEDŹ OTRZYMAŁEM OD JURKA .WIĘC DZIĘKI DLA WSZYSTKICH KTÓRZY MI ODPISALI POZDRO   WALA. (2011/04/05 19:18)