Założenie kołowrotka na starą wędkę

/ 10 odpowiedzi
Witam forumowiczów, odnoszę sie do was z prośbą o rade w sprawie załozenia kołowrtoka do starej wędki po moim wuju niedawno przeze mnie znalezionej. A problem jest w tym, że w miejscu gdzie powinien być uchwyt na wczepienie kołowrotka jest goły kij, widać tylko  ślady po jakimś kleju, sądze że kiedys było tam miejsce na przyczepienie lecz sie zniszczyło, więc prosze o porade, jak przyczepić kołowrotek do takiego nagiego kija. Jest to dla mnie bardzo wazna sprawa.
Pozdrawiam.
matip52

kiedyś w sklepie widziałem takie gumowe opaski które przyciskały kołowrotek do dolnika (2013/05/06 15:34)

89krzysztof

Kupujesz w sklepie uchwyt do kołowrotka taki jak montuje się w bolonkach. Ewentualnie w akcje desperacji przyklej go taśmą izolacyjną tak jak robi się to nieraz w podlodówkach. (2013/05/06 15:38)

Jack14

E.... tam zaraz Distal kolega @Ernest48 stosuje zapewne poxipol tylko się nie przyznaje :-) (2013/05/06 15:59)

polsiu96

Może ktoś cos jeszcze poradzić??? (2013/05/06 16:31)

SZUWARdragon2

Jak na stale to owijka, jak na przelotkach. (2013/05/06 16:48)

Jack14

Kolego @polsiu96 te stare ślady po kleju to zapewne właśnie klej z taśmy którą wcześniej kołowrotek był przymocowany.

Koledzy wcześniej słusznie napisali, że warto zastosować specjalny uchwyt do kołowrotka.

Sposób jego instalacji zostawiamy tobie pod rozwagę i czy na stałe? Jak uchwyt dopasować, skręcić omotką, za lakierować. Wiadomo, że nie zawsze ten sam kołowrotek będzie instalowany w uchwycie (jeden mniejszy drugi większy, cięższy lżejszy).

Własne upodobania również mają znaczenie ja lubię dolinik mieć pod kontrolą inni np. wolą przy samym końcu :-) 

(2013/05/06 16:53)

polsiu96

Dzięki, za pomoc i połamania kija ;D (2013/05/06 19:10)

Artur z Ketrzyna

Może ktoś cos jeszcze poradzić???

Jak byś wkleił zdjęcie tego wędziska, i uchwytu to byśmy coś konkretnego zaproponowali. A tak to można sobie pisać.
Co do tych uchwytów do bolonek, to nie są wygodne przy wędkowaniu. Gdyż troszkę odstają od rękojeści...
Może i taśma izolacyjna nie wygląda najlepiej ale za to nie odstaje od rękojeści.
Można też użyć rurki izolacyjnej, termo kurczliwej. Kupisz ją w elektrycznym. Może i jedno razowy uchwyt, ale estetyczny i łatwy do usunięcia i ponownego montażu. (2013/05/06 20:07)