Zalewy Nadarzyckie-okonie na spinning

/ 6 odpowiedzi
Witam. Proszę o opinię kogoś kto jeździ na Nadarzyce. Czy warto tam jeszcze jechać żeby powalczyć z dużymi rybami, czy też jest już tam ogólna lipa? Chodzi mi głównie o spinning a w szczególnośći ładne okonie. A może ktoś zna jakieś inne dobre okoniowe wody w tej okolicy. Pozdrawiam.
MACZ51


Zalewy Nadarzyckie przed laty słynęły ogólnie z dużej ryby.Teraz zostały wspomnienia po niej i niedobitki.Niewłaściwa gospodarka na zalewach i nadmierne wykorzystanie wody przez właściciela ( poprzedniego) elektrowni wodnej spowodowało ten stan kaki jest obecnie.Bodajże od roku gospodaruje na tych wodach towarzystwo.Można się wybrać na ryby ale na razie nie ma co liczyć na duże okazy,szczególnie gdy stawia pierwsze kroki na zalewach.Życzę połamania kija.   (2013/07/09 15:51)

Pawgas


Wielka szkoda czytać takie informacje - wybieram się tam w ostatnim tygodniu lipca. Czy ktoś jeszcze ma aktualnie informację z Zalewów? Czy bez problemu można wypożyczyć łódz czy trzeba wcześniej rezerwować telefonicznie? (2013/07/09 19:56)

Pawgas


Aha no i może ktoś znający łowisko napisze u kogo w końcu lepiej kupić pozwolenie? (2013/07/09 20:09)

Figaro


Szanowny kolego, wędkuję na Zalewach 12 lat. Ryba była i jest tam zawsze. Takich linów jakie dostałem w tym roku to marzenie:) Jeżeli chodzi o drapieżnika , wspominasz o okoniu, najlepszym okresem na Zalewach jest przełom sierpnia i wrzesień. Są piękne. A co do zezwoleń, to należy kupować w bazie wędkarskiej Towarzystwa Przyjaciół Piławy która to mieści się na terenie campingu. (2013/08/14 12:52)

flu83


A ja polecam jeziorka które znajdują się tuż obok Zalewów a dokładnie jezioro Kowal i jezioro Dudylany zwane Lipowym. Od tego roku jest tam nowy gospodarz (wcześniej PZW) są zrobione nowe kładki i widać, że ktoś tego wszystkiego pilnuje.
W tym roku złapałem tam wiele okazów linów a i złapał się także karp 3,6kg i leszcze po 1,5kg.
Jeśli chodzi o drapieżnika to sporo okonia ale nie duży a ostatnio szczupak 4kg na Kowalu.
Wędkarzy widać sporo na tych jeziorach więc ryba chyba jest. (2013/10/15 22:51)

alewy


Nie wiem jak było wcześniej, teraz ryby biorą. Piękne liny:) Co do noclegu, polecam bezpośrednio w Nadarzycach "nad sklepem". http://pokoje-nadarzyce.pl/ (2015/07/18 23:42)