Zaloguj się do konta

Zalew BARYCZ

utworzono: 2010/12/28 11:44
okon27

witam ma ktoś może jakieś informacje na temat tej wody ,podobno ma być ogólnodostępny dla wszystkich od nowego roku
[2010-12-28 11:44]

kuzyn78

Tak ,zgadza się ,od Nowego Roku wody będą się dzielić na wody ogólnodostępne i komercyjne.
Zajączek ,Barycz ,Słok (jeśli będzie porozumienie ) czyli wszystkie wody przez które przepływa rzeka będą OGÓLNODOSTĘPNE I NIE MOŻNA OD NICH POBIERAĆ OPŁAT ORAZ KOŁA NIE MOGĄ SAME ICH ZARYBIAĆ -ZARYBIAĆ BĘDZIE JE TYLKO OKRĘG.
Natomiast na wody komercyjne ,czyli wody zamknięte takie jak Łopatki przez które nie przepływa żadna rzeka, będzie pobierana opłata ,ale dostęp  mają również  wszyscy członkowie PZW po opłaceniu TAKIEJ SAMEJ SKŁADKI(WKŁADKI) CO CZŁONKOWIE KOŁA OPIEKUJĄCEGO SIĘ TAKIM ZBIORNIKIEM.CZYLI NIE MOŻNA TAK JAK DOTYCHCZAS NA TAKICH WODACH POBIERAĆ WIĘKSZYCH OPŁAT  OD WĘDKARZY Z PO ZA KOŁA.
[2010-12-28 14:38]

okon27

Nie jestem jakiś samolubny ale mam wrażenie że to tylko zaszkodzi naszym zbiornikom większa presja i mniejsze zarybianie,ale mogę się mylić
[2010-12-28 17:18]

kuzyn78

Dodaj jeszcze ,że mniej pieniędzy z wkładek dla Koła.
My czyli Koło Łask-Grabia  będziemy dbać o Zajączka ,choć będzie ogólnodostępny ,a co zrobią inne Koła? .
Myślę ,że większość zapuści zbiorniki na których będzie syf ,śmieci i powolne obumarcie .

[2010-12-28 19:41]

mysza1970

Tomasz nie zgodzę się z jednym tematem poruszanym
cytuje :

" Natomiast na wody komercyjne ,czyli wody zamknięte takie jak Łopatki przez które nie przepływa żadna rzeka, będzie pobierana opłata ,ale dostęp  mają również  wszyscy członkowie PZW po opłaceniu TAKIEJ SAMEJ SKŁADKI(WKŁADKI) CO CZŁONKOWIE KOŁA OPIEKUJĄCEGO SIĘ TAKIM ZBIORNIKIEM.CZYLI NIE MOŻNA TAK JAK DOTYCHCZAS NA TAKICH WODACH POBIERAĆ WIĘKSZYCH OPŁAT  OD WĘDKARZY Z PO ZA KOŁA."

Czy czytałeś Uchwałę Z.G PZW nr.22 W sprawie ogólnych zasad Funkcjonowania łowisk specjalnych.?
Ja czytałem i nic nie jest tam napisane że gospodarze wód specjalnych (komercyjnych) nie mogą wprowadzić np. dwóch różnych opłat za wędkowanie. Natomiast jest napisane że Gospodarz łowiska gwarantuje prawo do wędkowania dla wszystkich zrzeszonych w PZW po opłaceniu stosownego zezwolenia.
Czyli nic takiego ta uchwała nie zawiera że składka musie być dla wszystkich jednolita! trzeba to tak rozumieć co nie jest zakazane jest dozwolone.
Pozdrawiam sławek
[2010-12-28 20:31]

kuzyn78

Przyznam ,że nie czytałem jeszcze, ale takie informacje przekazał nam na zebraniu zarządu S.Wolanin.

[2010-12-29 10:20]

mysza1970

Tomasz wysyłam ci na e-maila uchwałę.
pozdro
[2010-12-29 15:54]

Dannio

W styczniu ma być kolejne spotkanie zarządu koła więc może będą już jakieś konkretne ustalenia w tym temacie. Może nie będzie tak źle jak przewidujecie , w końcu modne jest ostatnio złap i wypuść. Ja osobiście w tym roku ze sobą zabrałem tylko jednego szczupaka reszta wróciła do wody.  [2010-12-30 10:20]

okon27

Może mi ktoś u czknąć rąbka tajemnicy jaki jest rybostan na zbiorniku Barycz i czemu upust wciąż jest opuszczony  i wody jest do pasa ,kto teraz tym zarządza ?Szkoda marnować w ten sposób zbiornika ,w lato pewnie wyschnie i zarośnie
[2011-03-17 13:16]

kuzyn78

Odpowiem Ci w prosty sposób.
Nie jest to już zbiornik w pełnej opiece Koła Kolumna ,a wodę spuszczają aby ułatwić budowę obwodnicy.
[2011-03-17 15:00]

okon27

Wie ktoś może coś na temat jazi z plastikowymi znaczkami w grzbiecie ostatnio trafiają się takie nad Grabią
[2011-03-25 12:42]

zwir73

Na jesień 2010r Okręg wpuścił ok 200 szt jazia znakowanego.

Prawidłowo po złowieniu takiej ryby wędkarz powinien zgłosić do biura Okręgu wagę i długość .

Może rybe zabrać z łowiska lecz gorąca prośba lepiej niech zwróci jej wolność.

[2011-03-25 17:07]