Zaloguj się do konta

Zalew Zegrzyński - cumowanie na szlaku wodnym

utworzono: 2012/10/26 14:16
Duluxior

Witam kolegów, od dłuższego czasu nurtuje mnie kwestia cumowania łódki na Zegrzu a zwłaszcza w okolicach mostu od strony Zegrza północnego.
Jak interpretować obszar szlaku wodnego począwszy od mostu w stronę serocka i w stronę Nieporętu.
Patrząc od strony mostu mamy pierwszą okrągłą boję zielono czerwoną i dalej w stronę Serocka bliżej brzegu boje czerwone a dalej od brzegu boje zielone.
Czy szlakiem wodnym jest obszar pomiędzy bojami czerwonymi i zielonymi czy jednak należy to odczytywać inaczej?
Tam znajdują się najlepsze jesienne łowiska sandacza i suma. Wszyscy kotwiczą w zasadzie nie patrząc na szlak a teoretycznie na szlaku nie wolno kotwiczyć łódki.
Dwa tygodnie temu łódek było na gęsto średnio co 70 metrów, pomiędzy nimi pływała policja i do nikogo nie mieli zarzutów.
Pytanie mam zatem jak odczytywać obszar szlaku by nie wejść w konflikt z Niebieskimi.
Pozdrawiam [2012-10-26 14:16]

jacenty75

Szlag na ZZ wytyczony jest pomiedzy bojkami czerwonymi i zielonymi. najbardziej przejżyste jest to na odcinku most - zapora. Z drugiej strony mostu troche sie rozmywa ale miozna sie zorientować. A z tego co się orientuje to od 01.11 jest wogóle zakaz wedkowania za mostem do chyba 200m (zimowisko). Na szlaku nie wolno cumować przy trollingowaniu nie powinno być problemów. Ja kilka lat temu przez własną nieuwagę (zapatrzyłem sie na echo) stanąłem na szlaku i 50pln beknąłem. [2012-10-26 14:46]

Duluxior

Ciekawe bo jak ostatnio byłem to Policja pływała pomiędzy tymi którzy stali na szlaku i do nikogo się nie przyczepili.
Dzięki za info. [2012-10-26 16:47]

jacenty75

Nie zbadane są wyroki "naszej władzy" to tylko Polska. [2012-10-26 17:22]