Zalew Zegrzyński zimą

/ 8 odpowiedzi
Czy wie ktoś może czym w tym roku był zarybiany Zalew
Wiem że szczupakiem no i chyba karpiem Interesuje mnie głównie sandacz A i jeszcze jedno czy narybkiem okonia są zarybiane jakieś wody czy ta ryba jest pozostawiona sam sobie
Pozdrawiam
Marabut

Witaj. Zalew zegrzyński jest zarybiany sandaczem co roku. Jest to narybek letni długości ok. 1,5 cm. Pełne dokumenty z zarybień do 2008 roku znajdziesz tu. http://ompzw.pl/zarybianie,171.html
Zalew zegrzyński jest obwodem o nazwie narew 7.
Pozdro

(2009/12/02 18:39)

adamosa

dziękuję za informacje (2009/12/02 19:53)

mariuszek84

Napewno jest twoje lowisko zarybione leszcem i nue tylko ryba z naszego lowiska domaniow .Przewiezli do was 15 ton ryby i nie wiem czemu to sie w glowie nie miesci a my takie skladki placimy dodatkowe zeby chyba wy mieliscie co lapac (2009/12/03 20:26)

użytkownik22602

To ja z taka prosbą..jak jest wesele, pierwsza komunia - są goście, filmy i zdjęcia. Jesli chodzi o zarybianie - dlaczego nie jest tak samo ? Dlaczego ci, którzy zarybiają - sami tego nie uwiecznią i zamieszczą - na portalu, jutubie, gdziekolwiek. Czemu nie oglasza się nawet tutaj - ze tego i tego dnia zarybiamy tu i tu. Dlaczego stwarza się pole do domyslów, niepokoju? Malo bylo takich "zarybień" do bagażnika swojego auta, a potem - wio, do innej wody /własnej/....? Kiedy to sie zmieni? (2009/12/03 21:16)

Marabut

Marcin czy bywasz jeszcze czasami na przystaniach w serocku (koło 6) lub w zegrzu (koło 13)?
Jak bywasz pogadaj z przystaniowymi, zostaw nr telefonu i poproś żeby cię poinformowali o zarybieniach że chcesz pomóc, zadzwonią na pewno. Będziesz mógł zobaczyć, nakręcić film i porobić zdjęcia. Ba będziesz mógł nawet ponosić wory z rybkami i powpuszczać je do wody. Uwierz mi trudno jest znaleźć chętnych co by chcieli ponosić worki z narybkiem i zmoczyć się przy wpuszczaniu ich do wody. Dokładnie wiem jak to wygląda bo zarybiałem kilka razy. (2009/12/03 22:13)

użytkownik22602

Ok, Piotrze - pomyslę o tym. Sam zarybialem z rybakami jezioro ale to cale lata temu. We wpisie moja intencją bylo to, że wszystkie dzialania ZOM powinny byc udokumentowane przez tych którzy w tym uczestniczą . Dla - wiedzy i przeglądu sytuacji dla innych. Tak jak PSR jest u nas aktywna na portalu, tego samego oczekiwalbym w sprawie zarybień. Tu sie nie ma czego wstydzic, nie uwazasz? (2009/12/04 12:00)

Marabut

Marcin dokładnie wiem że zarybiałeś, chyba nawet razem zarybialiśmy, więc zdajesz sobie sprawę jak takowe zarybianie wygląda. Wiesz również jak trudno doprosić się kolegów wędkarzy którzy w tym czasie wędkują z łodzi żeby pomogli chociaż rozwieść narybek. Powiem tak mają to głęboko w d.......
Zdaję sobie również sprawę że nikt nie zamieszcza fotek, filmów na portalach społecznościowych chociaż na pewno nie ma się czego wstydzić. Dobrze by było żeby na zarybienie wybrał się jakiś bloger mógłby porobić zdjęcia i napisać ciekawy artykuł. (2009/12/04 19:43)

marski

Witam serdecznie kolegów po kiju. Jak by jakaś pomoc była potrzebna walcie śmiało czy przy zarybianiu czy inne sprawy związane z zalewem pomogę .pozdrawiam marski (2009/12/06 00:20)