Zaloguj się do konta

Zalew Zegrzyński - spinningowanie-Wasze rady.

utworzono: 2011/05/26 11:18
Elwuo

Witam.

Jak w temacie co możecie w tym sezonie powiedzieć o Zalewie Zegrzyńskim. Jaka motoda wędkowania przynosi wam najlepsze rezultaty, wiem wiem każdy ma inny gust ale proszę o opinie szczególnie intereuje mnie spinning poniewaz tą formę wekarstwa preferuję. Połamania ;)

[2011-05-26 11:18]

irex

Witam.    Widzę , że inni koledzy bardzo boją się konkurencji bo coś nie garną się z odpowiedziami.Wracając do tematu to na Zalewie króluje jigowanie,boczny trok i troling.Każda z tych metod jest dobra ale w który dzień to już tajemnica ryb.Bywa że wszystkimi z tych metod połowisz jednego dnia ale nie jest to regułą.Okoń w tym roku nawet bierze choć tych okazałych coraz mniej.Szczupak też nie najgorzej .Co do sandacza to jeszcze kilka dni i będzie wiadomo.I tak uważam że nie jest zle bo wczesną wiosną była pusta woda.Płamania
[2011-05-26 23:34]

irex

Witam.    Widzę , że inni koledzy bardzo boją się konkurencji bo coś nie garną się z odpowiedziami.Wracając do tematu to na Zalewie króluje jigowanie,boczny trok i troling.Każda z tych metod jest dobra ale w który dzień to już tajemnica ryb.Bywa że wszystkimi z tych metod połowisz jednego dnia ale nie jest to regułą.Okoń w tym roku nawet bierze choć tych okazałych coraz mniej.Szczupak też nie najgorzej .Co do sandacza to jeszcze kilka dni i będzie wiadomo.I tak uważam że nie jest zle bo wczesną wiosną była pusta woda.Połamania

[2011-05-26 23:35]

celkowski

Witam kolego,a ja  ci powiem konkretnie i na temat ;)
Na okonia sprawdza mi się od wielu lta kolor denaturat z pieprzem,to znaczy ma kolorek przynęta lekko fioletowy,a w wodzie robi się bezowa twisterek 3,5cm (boczny trok),laseczka tyrolska (pałeczka) 7gr.-12gr. główki dżigowe 3gr. -5gr. równiez twisterki 3,5 -5cm. metoda na okonia szuranie po dnie i opukiwanie jak na sandacza.Na okonia równiez dobre sa obrotówki D.A.M Efezett kolor złoty z czarna nalepką i żółtymi kropkami i zółto-czarnym chwostem rozmiar nr. 1 3gr. ,albo srebrna z czerwonymi paskami i biało czerwonym chwostem.

Szczupak- twistery w kolorze biło perłowym z brokatem,twister korpus szary,bądź zgniła zieleń z brokstem,a ogonek czerwony rozmiar 9cm.-10cm.

Z obrotówek polecam srebrne,złote mepsy comety rozmiar nr. 3  z czerwonymi kropkami,lub niebieskimi.

Sandacz - kopytaka relaxa max do 7cm kolor biały z czarnym grzbietem i czerwonym ogonkiem,takie same tylko perłowe(kolor naturalnej rybki.cięzar główki dzigowej od 15 do 25 gr.

łowie głównie z przystani stanicy wedkarskiej koła nr. 4 Praga Południe i pływam po tym brzegu od stanicy aż do starego na wysokości jachranki (okoń)

a po drugiej stronie brzegu,na przeciwko stanicy masz sitowia i zatoczki i tam poluje na szczupaki.

Na sandacza mam dwa dobre stanowiska.jeno zaraz na przeciwko stanicy, prawie na samym środku,jest tam taki dół nie daleko od niego jest taki kijek wbity w wodę.Tam sandacz ma swoje gniazdo z młodymi sandałkami.

Drugie miejsca to w prawo od stanicy  za 4ką i 13nastką,za mostem drogowym
(Zegrze-Serock) są doły od 6 metrów do 12 merów

Jeszcze jedno fajne miejsce jest nie daleko od zapory nad Dębą (duże doły i uskoki dna)

To by było tyle,tam gdzie trafiam takie gatunki ;)

[2011-05-27 00:26]

Elwuo

Bardzo dziękuje, tak jak kolega wspomniał "wedkarze" nie zabardzo chcą dzielić sie wiedzą no cóż trudno dlatego tym bardziej doceniam wasze rady i spostrzezenia. Ja swoja przygodę z spinningowaniem dopiero zaczynam gdyż mam 16lat w tym roku pierwszy raz wykupiłem kartę. Jeszcze raz dziękuję. Połamania kija, na ogromnej rybie rzecz jasna ;)

PS: Na początku maja łapałem na małym oczu kolo Zalewu złapałem kilka szczupaków i chyba jednego okonia Szczupaki 40-50cm okoń malutki. Rybki trafiły do wody. Ja ide na ryby a nie po ryby ;)

[2011-05-28 12:57]

irex

Powodzenia na nowej często trudnej ale jakże pięknej drodze życia.
[2011-05-30 20:57]