zalew w Siedlcach - dobre łowisko?

/ 3 odpowiedzi
Witam . Mam pytanie czy może mi ktoś powiedzieć coś na temat zalewu w Siedlcach?Wiele o nim słyszałem,ale ze względu na to że mieszkam troche daleko od Siedlec bo aż w ok. Mińska maz.to chciałbym sie cos o nim więcej dowiedzieć. Np.Jakie tam ryby występuja ,i na co łapać. Zgóry dziękuje.
ruan


W Zalewie Siedleckim pływa najwięcej ryb spokojnego żeru ale są też drapieżniki,ogólnie ryby wód nizinnych.Najczęściej miejscowi łowią tam metodą gruntową od strony miasta(tam jest płytsza woda) i od strony usypanego wału metoda gruntowa i spławik.Z informacji wędkujących tam wędkarzy wynika że największe efekty uzyskuje się przy stosowaniu zanęt Trapera(cóż miejscowy wytwórca).Zapraszamy do uczestnictwa w zawodach koła,montujemy reprezentację naszego koła w spławiku i spinningu.Pozdrawiam. (2009/03/04 08:30)

przemo1980


Moim zdaniem zbiornik bez uroku,blisko bloki,dużo ludzi się kręci,mi osobiście nie odpowiada. Miejscowi wedkarze z bloków przez lornetki patrzą co się dzieję i czy coś bierze.Słyszałem że nawet potrafią przepędzać i straszyć przyjezdnych.Wędkowałem tam raz przez przypadek w tamtym roku,jakoś w maju,złowiłem małego karpika.Z rozmowy z gościem miejscowym dowiedziałem się że jest tam sporo leszcza,lina,karpia,duży szczupak i sandacz, no ale cz to prawda nie mam pojęcia. (2009/04/25 15:34)

pawel-krol


Witam
Ale koledzy pisza o zalewie tu przy wjezdzie do miasta od strony Mińska czy może o tym w południowo wschodniej częsci miasta-bo na mapach widać tam spory akwen. (2010/09/11 16:43)