Zaloguj się do konta

Zalew w Brzezinach Wielkopolskie koło Kalisza

utworzono: 2012/06/22 09:03
norbikorona

Witam koledzy po kiju!
Mam takie pytanie, do wędkarzy z Kalisza, Sieradza i okolic. Mianowicie chodzi mi o stan zarybienia na zalewie/jeziorze w Brzezinach (trasa Kalisz - Wieluń). Wybieram sie tam ze znajomymi na dłuższy weekend, więc z wielką przyjemnością posiedziałbym sobie przy spławiku. Nigdzie jednak nie mogę znaleźć informacji odnośnie stanu ryb, jaki tam się znajduje. W ośrodku, w którym będziemy nocować jest informacja, iż wędkować można, tylko czego tam się spodziewać....? Pomożecie?
Pozdrawiam serdecznie! Do zobaczenia przy brzegach! [2012-06-22 09:03]

rawa19

Siema. Z tego co wiem, to jest tam sporo karpia , egzemplarze 1-3 kg oraz niemałe pogłowie szczupaka. Proponuje łowienie zacząć od kukurydzy na jednej wędce i białego robaka na drugiej, na mniej znanych łowiskach to najbezpieczniejszy system . Metoda żywcowa także powinna dać efekty. Zbiornik znam tylko z opowiadań i oględzin, ponieważ mimo, iż mam tam blisko, to nigdy na nim nie wędkowałem. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam.
[2012-06-22 09:19]

Carol73

Witam
Może ktoś ma więcej informacji na temat tej wody bo przyznam się szczerze nie wiedziałem ze tam jest jakiś zalew. W internecie nic nie ma na ten temat.
[2012-06-22 10:02]

norbikorona

Siema. Z tego co wiem, to jest tam sporo karpia , egzemplarze 1-3 kg oraz niemałe pogłowie szczupaka. Proponuje łowienie zacząć od kukurydzy na jednej wędce i białego robaka na drugiej, na mniej znanych łowiskach to najbezpieczniejszy system . Metoda żywcowa także powinna dać efekty. Zbiornik znam tylko z opowiadań i oględzin, ponieważ mimo, iż mam tam blisko, to nigdy na nim nie wędkowałem. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam.

Wielkie dzięki! Jak tylko wrócę zdam relację.

[2012-06-22 12:36]

rawa19

To nie jest zalew tylko średniej wielkości staw w Brzezinach wzdłuż trasy Błaszki- Grabów.
[2012-06-22 13:34]

mikku

A więc łowisko ma swój ściśle określony regulamin.Wędkowac można w sezonie letnim od godz. 3 do 9 i jest pobierana opłata w wys. 12 zł.Obowiązuje również zakaz zanęcania. Łowisko nie podlega pod PZW lecz pod GOKSiR Brzeziny więc nie jest wymagana karta wędkarska. Na priw chętnie podam gdzie można złowic spore ryby w Brzezinach i nie koniecznie na tym łowisku [2012-06-25 10:32]

norbikorona

Byłem, połowiłem i...
Bardzo fajne i zadbane łowisko, jednak...
Wędkować można tylko w środy, soboty i niedziele od godziny 3 do 9. Pobierana jest opłata 20 zł za wędkowanie, ryby można brać wg. 'karteczki', która rozdaje gościu zbierający siano. (Karp 2x, Szczupak 2x, Amur chyba też, 3 liny). Jeżeli chodzi o ryb, to bardzo dużo ładnego Karpia, gościu obok mnie wyciągnął sztukę 3kg w ciągu 15 minut. Jeżeli chodzi o ryby, to oprócz tych, które wymieniłem wcześniej jest sporo ładnej płoci, karasi i okonia. Zdziwiło mnie jednak bardzo to, iż wg. regulaminu, który dostałem bardzo zawyżony jest wymiar ochronny ryb. 

[2012-07-02 19:51]

cdK

Witam!Chciałbym się zapytać kilku rzeczy, a mianowicie, na którym z tych stawów można łowić, bo z tego co widziałem, stawy są trzy. Czy żeby tam łowić, potrzebna jest rezerwacja noclegu w ośrodku? Jeśli nie, to czy tego od rana można wykupić możliwość łowienia, czy trzeba wykupić w np. dzień wcześniej? A tak swoją drogą, niesamowicie się prezentuje ta woda. Pozdrawiam [2012-08-17 18:20]

mienta

Koledzy wrzuccie jakieś foty z waszych łowów na Brzezinach bo nie ukrywam zaciekawiło mnie to miejsce z tego co piszecie pozdrawiam i dozobaczyska nad wodą [2012-08-17 19:23]

mikku

Koledzy wrzuccie jakieś foty z waszych łowów na Brzezinach bo nie ukrywam zaciekawiło mnie to miejsce z tego co piszecie pozdrawiam i dozobaczyska nad wodą

Tutaj link z galerią łowiska i ośrodka
http://www.brzeziny-gmina.pl/galeria-zdjec.html?page=5 

[2012-08-17 19:51]