Zalew w Brzezinach Wielkopolskie koło Kalisza

/ 9 odpowiedzi
Witam koledzy po kiju!
Mam takie pytanie, do wędkarzy z Kalisza, Sieradza i okolic. Mianowicie chodzi mi o stan zarybienia na zalewie/jeziorze w Brzezinach (trasa Kalisz - Wieluń). Wybieram sie tam ze znajomymi na dłuższy weekend, więc z wielką przyjemnością posiedziałbym sobie przy spławiku. Nigdzie jednak nie mogę znaleźć informacji odnośnie stanu ryb, jaki tam się znajduje. W ośrodku, w którym będziemy nocować jest informacja, iż wędkować można, tylko czego tam się spodziewać....? Pomożecie?
Pozdrawiam serdecznie! Do zobaczenia przy brzegach!

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

rawa19

Siema. Z tego co wiem, to jest tam sporo karpia , egzemplarze 1-3 kg oraz niemałe pogłowie szczupaka. Proponuje łowienie zacząć od kukurydzy na jednej wędce i białego robaka na drugiej, na mniej znanych łowiskach to najbezpieczniejszy system . Metoda żywcowa także powinna dać efekty. Zbiornik znam tylko z opowiadań i oględzin, ponieważ mimo, iż mam tam blisko, to nigdy na nim nie wędkowałem. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam. (2012/06/22 09:19)

Carol73

Witam
Może ktoś ma więcej informacji na temat tej wody bo przyznam się szczerze nie wiedziałem ze tam jest jakiś zalew. W internecie nic nie ma na ten temat. (2012/06/22 10:02)

norbikorona

Siema. Z tego co wiem, to jest tam sporo karpia , egzemplarze 1-3 kg oraz niemałe pogłowie szczupaka. Proponuje łowienie zacząć od kukurydzy na jednej wędce i białego robaka na drugiej, na mniej znanych łowiskach to najbezpieczniejszy system . Metoda żywcowa także powinna dać efekty. Zbiornik znam tylko z opowiadań i oględzin, ponieważ mimo, iż mam tam blisko, to nigdy na nim nie wędkowałem. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam.

Wielkie dzięki! Jak tylko wrócę zdam relację. (2012/06/22 12:36)

rawa19

To nie jest zalew tylko średniej wielkości staw w Brzezinach wzdłuż trasy Błaszki- Grabów. (2012/06/22 13:34)

mikku

A więc łowisko ma swój ściśle określony regulamin.Wędkowac można w sezonie letnim od godz. 3 do 9 i jest pobierana opłata w wys. 12 zł.Obowiązuje również zakaz zanęcania. Łowisko nie podlega pod PZW lecz pod GOKSiR Brzeziny więc nie jest wymagana karta wędkarska. Na priw chętnie podam gdzie można złowic spore ryby w Brzezinach i nie koniecznie na tym łowisku (2012/06/25 10:32)

norbikorona

Byłem, połowiłem i...

Bardzo fajne i zadbane łowisko, jednak...

Wędkować można tylko w środy, soboty i niedziele od godziny 3 do 9. Pobierana jest opłata 20 zł za wędkowanie, ryby można brać wg. 'karteczki', która rozdaje gościu zbierający siano. (Karp 2x, Szczupak 2x, Amur chyba też, 3 liny). Jeżeli chodzi o ryb, to bardzo dużo ładnego Karpia, gościu obok mnie wyciągnął sztukę 3kg w ciągu 15 minut. Jeżeli chodzi o ryby, to oprócz tych, które wymieniłem wcześniej jest sporo ładnej płoci, karasi i okonia. Zdziwiło mnie jednak bardzo to, iż wg. regulaminu, który dostałem bardzo zawyżony jest wymiar ochronny ryb. 

(2012/07/02 19:51)

cdK

Witam!Chciałbym się zapytać kilku rzeczy, a mianowicie, na którym z tych stawów można łowić, bo z tego co widziałem, stawy są trzy. Czy żeby tam łowić, potrzebna jest rezerwacja noclegu w ośrodku? Jeśli nie, to czy tego od rana można wykupić możliwość łowienia, czy trzeba wykupić w np. dzień wcześniej? A tak swoją drogą, niesamowicie się prezentuje ta woda. Pozdrawiam (2012/08/17 18:20)

mienta

Koledzy wrzuccie jakieś foty z waszych łowów na Brzezinach bo nie ukrywam zaciekawiło mnie to miejsce z tego co piszecie pozdrawiam i dozobaczyska nad wodą (2012/08/17 19:23)