Zalew Szałe w pobliżu Kalisza

/ 11 odpowiedzi

  • konto usunięte

co jakiś czas jestem nad zalewem szałe(w pobliżu kalisza )cieszy mnie i nie tylko mnie bo znaczną część wędkarzy że gmina opatówek rozstawiła beczki stalowe które pełnią role śmietnika jest tych beczek naprawde sporo i tam można pozbyć się swoich śmieci jednak jak się przekonałem po niedawnej wizycie nie wszyscy potrafią podejść i wywalić brudy do hasioka jeszcze zdarzają się opakowania po zanętach, pudełka po robakach,puszki po browarach i jedno razowe grille.Kiedyś gdy nie było hasioków po zakończonym wędkowaniu zabrałem swoje i nie tylko swoje śmieci do domu co zdziwiło mojego kumpla który powiedział że ktoś przyjdzie i posprząta(chyba miał na myśli krasnoludki) moja odpowiedz była prosta ""ŻĄDASZ CZYSTOŚCI ZACHOWAJ JĄ SAM"" teraz gdy jedziemy na ryby gdziekolwiek za każdym razem kumpel po zakończeniu łowienia sprząta swoje brudy bez grymasu na twarzy cieszę się że i do niego dotarło że trzeba dbać o środowisko bo ono daje nam wiele a my jemu tak mało

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik26041


jezdze na szale i murowaniec powiem tak u was nad woda jest w miare czysto a to swiatczy tylko o tym ze wedkarze dbaja o wode bo porownujac inne miejsca gdzie jezdzilem to jest po prostu koszmar wedkarze zachowuja sie jak smieciarze i calkowicie im to nie przeszkadza a to jest smutne jak dbasz tak masz

(2010/06/20 23:04)

u?ytkownik26041


jezdze na szale i murowaniec powiem tak u was nad woda jest w miare czysto a to swiatczy tylko o tym ze wedkarze dbaja o wode bo porownujac inne miejsca gdzie jezdzilem to jest po prostu koszmar wedkarze zachowuja sie jak smieciarze i calkowicie im to nie przeszkadza a to jest smutne jak dbasz tak masz

(2010/06/20 23:04)

greku


Troche odbiegne od tematu. Wlasciwie to jakos nigdy nie mialem okazji lowic na szale i w murowancu, bylem tam setki razy ale z wedka nigdy, nigdy tez nie rozmawialem z tutejszymi wedkarzami, chyba najwyzszy czas to zmienic ;-). Co tam za rybki plywaja? W ktore miejsca najlepiej przysiasc ze spinningiem? (2010/06/21 17:07)

u?ytkownik39709


siemka GREKU na szałe można połowić ładne sandacze najlepsze miejsca to tzw kamienie tuż przy betonowej grobli a jeśli masz łódkę to i echosonde to namierzysz ich najlepsze miejsca z białą rybą jest różnie dobrym miesiącem na połów płoci i leszcza jest kwiecien a najlepsze miejsce to ''portki'' we wsi trojanów ryby te wtedy bardzo dobrze żerują a im bliżej cieplejsze miesiące tym gorzej ze względu na licznie rozgrywane zawody jeśli chodzi o murowaniec to pytaj kolege DACDOGA on wie więcej w tym temacie (2010/06/21 18:28)

greku


Dzieki, w niedalekiej przyszlosci napewno wyproboje miescowke, lodki jak i sondy nie posiadam. Na moje lowienie to wystarczy kawal kija i blaszka ;-) (2010/06/21 21:59)

lukaszmisiek2


Witam panowie a gdzie najlepiej znaleźść miejsce na gruntówke na Szałe , z której strony usiąść i na co najlepiej zarzucić bo nigdy nie byłem na tym łowisku z góry podziękowania i połamania kija. (2010/06/22 23:28)

krachu


Z tą czystością i z tymi beczkami na Szałe, to kolega trochę przesadził. Fakt, beczki są, tylko chyba od paru lat nikt z nich śmieci nie wybrał, co niektórym już dno przerdzewiało, śmieci zgniły, choć nie wszystkie, i dalej większość upycha, a co się nie da, to koło beczki leży. Wejdź proszę trochę w las, a zobaczysz jaki jest porządek, góry opakowań po zanętach, po robakach, butelki i puszki po piwie, a gmina Opatówek (zarządca zbiornika) absolutnie nie jest zainteresowana w uprzątnięciu tego bałaganu. Kiedyś z kolegą łowiąc "przy krzyżu" (nie ma beczki na śmieci) wyzbieraliśmy wszystkie śmieci z 4 czy 5 stanowisk, zapakowaliśmy w plastikowe worki i postawiliśmy do zabrania przez odpowiednie służby. W następnym tygodniu też pojechalismy tam łowić i cóż? śmieci, które wyzbieraliśmy wysypane na kupie, ale worków już nie było. Komu były potrzebne brudne worki od śmieci? Wędkarzom?
Na Murowańcu w ubiegłym roku postawione były drewniane stelaże i w nich umieszczone plastikowe worki na śmieci. Doskonałe rozwiązanie, bo było czysto, worki były systematycznie opróżniane i wszystko grało. W tym roku wszystkie stelaże zniknęły. Komu przeszkadzały, tego nie wiem. Gospodarzem tego zbiornika jest Koło WSK Kalisz i chyba do nich należałoby się zwrócic z tym pytaniem.
Zapraszam na Szałe i Murowaniec, choć możecie się rozczarować, gdy nie znajdziecie miejscówki. Oba zbiorniki "opanowane" są w większości przez wędkarzy z Łodzi, Zduńskiej Woli i Sieradza, tak że ja miejscowy nie raz mam kłopoty żeby się gdzieś rozłożyć.
Pzdr (2010/06/23 12:54)

kaczor69


Na murowańcu jest kosz gdzie można śmieci umieścić, jest opróżniany i dla w większości zmotoryzowanych wędkarzy pozbycie się nadmiernego balastu nie powinno stanowic żadnego problemu.

Pozdrawiam kolegów szczególnie z Kalsza i okolic. 

(2010/06/23 13:39)

u?ytkownik39709


najlepsze miejsca to moim zdaniem tzw kamienie(na końcu betonowej grobli)dobrze łowić na kukurydze,białe robaki,kulki proteinowe(po kilku dniowym nęceniu)oraz od strony wsi na stannicy wędkarskiej pozdro łukaszmisiek2 jeśli jesteś chętny to możemy się zgadać i wybierzemy się razem na szałe (2010/06/23 18:54)

krachu


Mam nadzieję, że wam się przyda. Połamania kija. (2010/06/24 09:37)