Zalew Sulejowski silnik spalinowy za i przeciw

/ 107 odpowiedzi
paawel1


Kolego inkognito466
Chciałbym Cię przeprosić za słowa które napisałem w twoim kierunku. Właśnie wyjaśniłeś Mi że jesteś osobą godną uwagi i znającą się na swoim fachu, pisząc cyt:" staram się w miarę możliwości pomóc każdemu wędkarzowi ale jeżeli z góry ktoś jest na nie i zamiast zapytać , zaczyna od inwektyw ? Pozostaje mu przekonać się na własnej skórze. A ja pomimo wszystko zapraszam do dyskusji  ale w normalnym tonie koleżeństwa.02,06, mamy zjazd delegatów PZW i już po raz kolejny występujemy z wnioskiem o dopuszczenie silników o mocy 5-ciu koni dla wędkarzy z ważną kartą wędkarską i zapewniam Cię że bardzo się o to staramy.A wszelkie wnioski, zapytania chętnie wyjaśnię, proszę zgłosić do koła 28 Sulejów, chętnie się z Państwem spotkam, z tymi co chcą coś wiedzieć i z tymi co już wiedzą", oraz "
Wraz ze zmianą ustawy prawo wodne istniała szansa że od 31 grudnia 2012 będzie możliwość używania sprzętu wodnego o napędzie spalinowym jeżeli dotychczasowy wnioskodawca ustanowienia zakazu nie wniesie o jego kontynuację. I rzeczywiście nie wniósł. Jednakże zmiany przepisów w szczególności Ustawy o ochronie przyrody z 2004r. oraz wydane na jej podstawie Rozporządzenie Nr24/2006 z dnia 03 lipca 2006r. w sprawie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego  zakazują używanie sprzętu wodnego o napędzie spalinowym na wodach zbiornika Sulejowskiego pomimo wygaśnięcia ważności analogicznego zakazu wprowadzonego w r. 1974. przez Urząd wojewódzki  w Łodzi. Bez zmiany Ustawy o ochronie przyrody lub wprowadzenie odstępstwa dla obszaru Sulejowskiego brak jest możliwości prawnej użytkowania sprzętu motorowodnego.Zakaz  o którym mowa z mocy ustawy nie dotyczy statków  jednostek ratowniczych,  jednostek organizacyjnych właściciela  wód lub urządzeń wodnych zlokalizowanych  na wodach, inspektorów żeglugi śródlądowej, Państwowej i Społecznej straży Rybackiej"


PRZEPRASZAM


Teraz mam wielką ochotę się z Tobą spotkać i naprawdę zadać Ci kilka konkretnych pytań, nie koniecznie nadających się do ogólnej publikacji.
Niestety Jestem człowiekiem reagującym impulsywnie i tłumaczenie "nie bo nie", "tak, bo ja tak mówię" doprowadzają mnie do nie właściwych reakcji.
Jeszcze raz najmocniej PRZEPRASZAM i BARDZO SERDECZNIE POZDRAWIAM
Do zobaczenia nad wodą. (2013/05/19 19:55)

inkognito466


Chętnie porozmawiam i jeśli będę w stanie , pomogę, podzielę się swoją wiedzą jak i posłucham.Ja również nie jestem omnibusem.Darzę ludzi szacunkiem a w szczególności tych którzy znają słowo ,przepraszam.Z uwagi na brak czasu (kontrole, ściąganie sieci, sznurów i innych narzędzi kłusowniczych ) szczególnie po nocach coraz rzadziej zaglądam tu na forum ale jeśli ma Pan ochotę napisać, pocztę sprawdzam częściej.Mój adres internetowy:bogdanjabczanik@gmail.com.Pozdrawiam serdecznie,Z poważaniem ,Bogdan. (2013/05/19 22:56)

Mietusik


Miałem okazję poznać Pana Bogdana na tutejszym na forum 1,5 roku temu.

Pomógł mi w sprawie sznurów na Luciąży. W tym roku, na początku maja, byłem kontrolowany

przez Pana Bogdana..... niesamowicie sympatyczny człowiek.

Wiem, jakie zdanie mają wędkarze o SSR i PSR, ale są wyjątki.

Fajnie, że sprzeczka się skończyła...szacun dla kolegi Pawła...

 

Pozdrawiam Rafał.

(2013/05/20 10:22)

dizzy76


Chętnie porozmawiam i jeśli będę w stanie , pomogę, podzielę się swoją wiedzą jak i posłucham.Ja również nie jestem omnibusem.Darzę ludzi szacunkiem a w szczególności tych którzy znają słowo ,przepraszam.Z uwagi na brak czasu (kontrole, ściąganie sieci, sznurów i innych narzędzi kłusowniczych ) szczególnie po nocach coraz rzadziej zaglądam tu na forum ale jeśli ma Pan ochotę napisać, pocztę sprawdzam częściej.Mój adres internetowy:bogdanjabczanik@gmail.com.Pozdrawiam serdecznie,Z poważaniem ,Bogdan.

O widzisz Kolego i to jest normalna rozmowa a nie jak zacząłeś "nie bo nie" Tak to można rozmawiać...Jak byś napisał tak od razu nie byłoby całej tej głupiej gadki... 
Co do nagrywania, to san na pewno wiesz jaki jest poziom wiedzy niektórych strażników społecznych...Bardzo się cieszę, że walczycie z kłusownikami, i nie neguję waszych działań, wręcz popieram i ja sobie nie mam nic do zarzucenia, wszystko co robię robię zgodnie z przepisami, a etyki mi nie brakuje... Co do spotkania to wątpię, bo od 15 lat jeżdżę na Sulejów (jestem z Łodzi, niestety, a Mykanów to koło do którego należę, bo tam nie obrażają sie na inne okręgi jak to robi łódzkie PZW) ale kontrolowany byłem może z raz jakieś 12 lat temu przez Policję... nie widać strażników czy to Społecznych czy Państwowych nad wodą, może i skupiacie się głównie na kłusownictwie, to bardzo dobrze, bo sieci jak wszyscy wiemy na Sulejowie nie brakuje... szczególnie w okresie kiedy nie można pływać na łódkach przez wędkarzy.
Co do silników spalinowych, to będzie bardzo ciężko uzyskać pozwolenie dla nas wędkarzy, trochę się tym tematem interesowałem i wszyscy odbijają piłeczkę, a Policja będzie póki co karać, bo od tego są - i dobrze jestem za, jaki by przepis nie był to uważam że trzeba sie do niego stosować...Byłem wczoraj na łódce na zalewie, oprócz jednej łodzi wędkarskiej z zapiętym silnikiem spalinowym była wielka motorówka, która zapi....a po zalewie od strony Karolinowa i nie było niestety nikogo kto by ich kontrolował...  (2013/05/20 10:26)

inkognito466


Witam, witam kolegę, miło mi było poznać osobiście i dziękuję za opinie i miłe słowa.Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia nad wodą.Jestem aż do jesieni. (do pierwszych lodów). (2013/05/23 16:51)

inkognito466


Spokojnie, nikt się nie będzie (oprócz policji) za łódkami uganiał a fotkę idzie strzelić z bardzo daleka na której widać numery.Z moich wiadomości i wiedzy , ukaranych w tym roku było już 8 osób i z tego co wiem to nie koniec.I nie robimy tego dla własnego widzi mi się , lecz dlatego że nas do tego zobligowano,godząc się do pełnienia tej funkcji.Pozdrawiam wszystkich etycznych wędkarzy.Ja też jestem z Łodzi . (2013/05/23 17:03)

marcindragon79


Człowieku o czym ty piszesz .Mam cichutkie suzuki 6 hp . Uwierz mi że do połowy mocy ( a tylko tyle mi potrzebne reszta to zapas) ten silnik jest naprawdę cichy. Po drugie , osoby które chcą powędkować dwie trzy doby i rozstawiają namiot mają problem z doładowaniem aku. Policja i WOPR zapitalają regularnie po zbiorniku a mimo wszystko ptaki są. Jestem przeciwny silnikom powyżej 9.9 hp, bo nigdy nie widziałem wędkarza prującego fale . Te mocniejsze jak 9.9 oczywiście jako pomocnicze dla żaglówek . Powyżej 10 hp to już hałas i ogólny zamęt na wodzie. (2013/08/04 18:18)