Zaloguj się do konta

Zalew Sulejowski silnik spalinowy za i przeciw

utworzono: 2012/07/23 10:17
dizzy76

A dostaliście instrukcję obsługi? do tych kamer?


[2013-04-16 14:06]

dizzy76

Otrzymaliśmy aparaty  fotograficzne, kamery i nie będziemy się uganiać za łodziami, robimy zdjęcie z datą, godziną , policja wzywa i oj boli, tak mamy robić.Straz Rybacka.
http://www.tomaszow-tit.pl/artykul,Motor%C3%B3wek_na_zalewie_nie_bedzie,13371.html

Piszesz że tak macie robić a kto wam kazał??? [2013-04-16 14:07]

inkognito466

Nie będę się zniżał do poziomu barana żeby sobie pobeczeć.A gwoli wyjaśnienia :Ja nikomu nie ubliżam.
kultury masz kolego tyle co brudu za paznokciem. [2013-04-17 10:58]

dizzy76

Nie będę się zniżał do poziomu barana żeby sobie pobeczeć.A gwoli wyjaśnienia :Ja nikomu nie ubliżam.
kultury masz kolego tyle co brudu za paznokciem.

Może i nie ubliżasz ale spamujesz...Na konkretne pytania też nie odpowiadasz...Dlaczego? skoro podajesz się za Strażnika Społecznego to może oświeć nas i podaj podstawy prawne, dlaczego nie można używać silników spalinowych, na jakiej podstawie będziecie robić zdjęcia lub filmować ludzi?Skoro egzekwujesz przepisy to powinieneś je znać a nie mówisz że nie bo nie...Jak spotkasz mnie kiedyś nad wodą i będziesz kontrolował to zrobię Ci egzamin i zobaczymy jakie masz kompetencje, a jeżeli nie odpowiesz mi na pytania i nie będziesz wiedział podstaw prawnych to ja Ci zrobię koło pióra, bo to że chcesz ścigać kłusoli to bardzo szczytny cel i jestem jak najbardziej za tym, tak samo wszystkich którzy naruszają przepisy.Ale jeżeli nie wiesz co, gdzie i jak tylko robisz "co ci karzą" to nie tędy droga, jako osoba kontrolująca musisz mieć wszystko w jednym palcu.A ja po tych twoich wypowiedziach będę nagrywał wszystkie kontrole SSR i zobaczymy jakie macie kompetencje...Ja o swoje działania jestem spokojny i nie boję się ani SSR ani PSR ani innych służb bo wszystko co robię robię zgodnie z obowiązującymi przepisami i JE ZNAM !!! [2013-04-18 10:54]

andy73

"3 lipca wojewoda łódzki wydał rozporządzenie w sprawie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego (Dziennik Urzędowy Województwa Łódzkiego 248 poz. 1910 z 14 lipca 2006 r.). Paragraf 4 tego rozporządzenie to wykaz tego, czego w parku zakazano. Zakaz dotyczy m.in. używania łodzi motorowych i innego sprzętu motorowego na otwartych zbiornikach wodnych. A takim niewątpliwie jest Zalew Sulejowski." cytat z titu. Jeśli to prawda to to jest podstawa prawna.

[2013-04-22 23:37]

inkognito466

I tu drogi kolego troszeczkę się mylisz bo znam bardzo dokładnie i przepisy i wszelkie dane na ten temat , ale jesli piszę że jest zakaz i ktoś z góry mi ubliża więc daję sobie spokój bo nie chcę się zniżać do jego poziomu.Napiszę to do Twojej kolego wiadomości a ci co ubliżają niech wypłyną a wtedy się przekonają po prostu.Wraz ze zmianą ustawy prawo wodne istniała szansa że od 31 grudnia 2012 będzie możliwość używania sprzętu wodnego o napędzie spalinowym jeżeli dotychczasowy wnioskodawca ustanowienia zakazu nie wniesie o jego kontynuację. I rzeczywiście nie wniósł. Jednakże zmiany przepisów w szczególności Ustawy o ochronie przyrody z 2004r. oraz wydane na jej podstawie Rozporządzenie Nr24/2006 z dnia 03 lipca 2006r. w sprawie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego  zakazują używanie sprzętu wodnego o napędzie spalinowym na wodach zbiornika Sulejowskiego pomimo wygaśnięcia ważności analogicznego zakazu wprowadzonego w r. 1974. przez Urząd wojewódzki  w Łodzi. Bez zmiany Ustawy o ochronie przyrody lub wprowadzenie odstępstwa dla obszaru Sulejowskiego brak jest możliwości prawnej użytkowania sprzętu motorowodnego.Zakaz  o którym mowa z mocy ustawy nie dotyczy statków  jednostek ratowniczych,  jednostek organizacyjnych właściciela  wód lub urządzeń wodnych zlokalizowanych  na wodach, inspektorów żeglugi śródlądowej, Państwowej i Społecznej straży Rybackiej, Nie będę więcej wyjaśniał Panie kolego, chyba to wystarczy.Dodam tylko że muszę znać przepisy chociażby z racji iż jestem delegatem na zjazd i walczę o to żeby jednak dopuścić silniki do 5-ciu koni dla wędkarzy z ważną kartą od świtu do zmierzchu.Sam jestem wędkarzem. A tych co na forum ubliżają po prostu ignoruję [2013-05-18 22:03]

inkognito466

Autentycznym Kolego a nie jakimś tam.Jeśli tak piszesz : jakiś tam to w takim bądż razie ja uważam Cię za jakiegoś tam wędkarza, z poważaniem/,. [2013-05-18 22:05]

inkognito466

Tak , dostaliśmy dokładną, nawet w stosunku do "tych" którzy potrafią ubliżać, zgrywać wszystkowiedzących a w rzeczywistości wiedzą tyle, ile zjedzą.Powinieneś się wstydzić bo ja się bardzo wstydzę za to że mamy Cię w swoich szeregach braci wędkarskiej. [2013-05-18 22:20]

inkognito466

Drogi kolego nam nie można nic kazać, nas uczą i szkolą w tym zakresie. [2013-05-18 22:26]

inkognito466

Napisałem Ci wszystko na temat zakazu ,dobrze że już wiem kim jesteś i chyba razem zagramy na tym bębenku i wytłumaczysz mi kiedy służyłeś w ormo bo widzę że doskonale się na tym znasz. [2013-05-18 22:31]

inkognito466

O naszych kompetencjach z pewnością będziesz miał okazję się przekonać tylko lepiej było by żebyś dokładnie zapoznał się jedna z regulaminem wędkarskim bo widzę że o etyce to raczej pojęcia Ci brak, do zobaczenia. [2013-05-18 22:34]

Romuald55

Taka to właśnie dyskusja....a póżniej jak przychodzi ponieść konsekwencje ...to Q.....a,co za kraj ta Polska;....a Obywatel co prawo ma poniżej pleców to kim jest ?! [2013-05-18 22:51]

inkognito466

Z wielką przyjemnością miły Panie i faktycznie uświadomię Pana wszystkowiedzącego i wprowadzającego w błąd kolegów. [2013-05-19 06:14]

inkognito466

Nie mam zbytnio czasu tu zaglądać i już wyjaśniłem tą kwestie a jeśli chodzi o twoje boleści to odsyłam do lekarza i niekoniecznie  do internisty. [2013-05-19 06:21]

inkognito466

Dokładnie kolego. Wymądrzać się i popisywać na forum pod pseudonimem jest o wiele łatwiej niż stanąć oko w oko i porozmawiać.Dlaczego nie ma tych Panów na zebraniach ?Zadając pytania uzyskali by odpowiedż konkretną ze szczegółami.Ich obecność w kole ograniczona jest do wykupienia znaczków na następny sezon,Ja się nie ukrywam i staram się w miarę możliwości pomóc każdemu wędkarzowi ale jeżeli z góry ktoś jest na nie i zamiast zapytać , zaczyna od inwektyw ? Pozostaje mu przekonać się na własnej skórze. A ja pomimo wszystko zapraszam do dyskusji  ale w normalnym tonie koleżeństwa.02,06, mamy zjazd delegatów PZW i już po raz kolejny występujemy z wnioskiem o dopuszczenie silników o mocy 5-ciu koni dla wędkarzy z ważną kartą wędkarską i zapewniam Cię że bardzo się o to staramy.A wszelkie wnioski, zapytania chętnie wyjaśnię, proszę zgłosić do koła 28 Sulejów, chętnie się z Państwem spotkam, z tymi co chcą coś wiedzieć i z tymi co już wiedzą "wszystko " też.Nie mam nic do ukrycia.Bogdan JabczanikKomendant Społecznej  Straży RybackiejKoło 28 Sulejów.Z poważaniem. [2013-05-19 06:43]

inkognito466

Dokładnie kolego. Wymądrzać się i popisywać na forum pod pseudonimem jest o wiele łatwiej niż stanąć oko w oko i porozmawiać.Dlaczego nie ma tych Panów na zebraniach ?Zadając pytania uzyskali by odpowiedż konkretną ze szczegółami.Ich obecność w kole ograniczona jest do wykupienia znaczków na następny sezon,Ja się nie ukrywam i staram się w miarę możliwości pomóc każdemu wędkarzowi ale jeżeli z góry ktoś jest na nie i zamiast zapytać , zaczyna od inwektyw ? Pozostaje mu przekonać się na własnej skórze. A ja pomimo wszystko zapraszam do dyskusji  ale w normalnym tonie koleżeństwa.02,06, mamy zjazd delegatów PZW i już po raz kolejny występujemy z wnioskiem o dopuszczenie silników o mocy 5-ciu koni dla wędkarzy z ważną kartą wędkarską i zapewniam Cię że bardzo się o to staramy.A wszelkie wnioski, zapytania chętnie wyjaśnię, proszę zgłosić do koła 28 Sulejów, chętnie się z Państwem spotkam, z tymi co chcą coś wiedzieć i z tymi co już wiedzą "wszystko " też.Nie mam nic do ukrycia.Bogdan JabczanikKomendant Społecznej  Straży RybackiejKoło 28 Sulejów.Z poważaniem.


[2013-05-19 07:10]

inkognito466

Nagrywaj" kolego", przyda się jako materiał poglądowy jak zachowują się wedkarze Twojego pokroju. [2013-05-19 07:19]

inkognito466

Wątpię , a jeżeli już to Wasze, Mykanowskie ale z pewnością nie na wodach  na których gościsz.A to świadczy o Twoim braku wiedzy. [2013-05-19 15:28]

paawel1

Kolego inkognito466
Chciałbym Cię przeprosić za słowa które napisałem w twoim kierunku. Właśnie wyjaśniłeś Mi że jesteś osobą godną uwagi i znającą się na swoim fachu, pisząc cyt:" staram się w miarę możliwości pomóc każdemu wędkarzowi ale jeżeli z góry ktoś jest na nie i zamiast zapytać , zaczyna od inwektyw ? Pozostaje mu przekonać się na własnej skórze. A ja pomimo wszystko zapraszam do dyskusji  ale w normalnym tonie koleżeństwa.02,06, mamy zjazd delegatów PZW i już po raz kolejny występujemy z wnioskiem o dopuszczenie silników o mocy 5-ciu koni dla wędkarzy z ważną kartą wędkarską i zapewniam Cię że bardzo się o to staramy.A wszelkie wnioski, zapytania chętnie wyjaśnię, proszę zgłosić do koła 28 Sulejów, chętnie się z Państwem spotkam, z tymi co chcą coś wiedzieć i z tymi co już wiedzą", oraz "
Wraz ze zmianą ustawy prawo wodne istniała szansa że od 31 grudnia 2012 będzie możliwość używania sprzętu wodnego o napędzie spalinowym jeżeli dotychczasowy wnioskodawca ustanowienia zakazu nie wniesie o jego kontynuację. I rzeczywiście nie wniósł. Jednakże zmiany przepisów w szczególności Ustawy o ochronie przyrody z 2004r. oraz wydane na jej podstawie Rozporządzenie Nr24/2006 z dnia 03 lipca 2006r. w sprawie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego  zakazują używanie sprzętu wodnego o napędzie spalinowym na wodach zbiornika Sulejowskiego pomimo wygaśnięcia ważności analogicznego zakazu wprowadzonego w r. 1974. przez Urząd wojewódzki  w Łodzi. Bez zmiany Ustawy o ochronie przyrody lub wprowadzenie odstępstwa dla obszaru Sulejowskiego brak jest możliwości prawnej użytkowania sprzętu motorowodnego.Zakaz  o którym mowa z mocy ustawy nie dotyczy statków  jednostek ratowniczych,  jednostek organizacyjnych właściciela  wód lub urządzeń wodnych zlokalizowanych  na wodach, inspektorów żeglugi śródlądowej, Państwowej i Społecznej straży Rybackiej"


PRZEPRASZAM


Teraz mam wielką ochotę się z Tobą spotkać i naprawdę zadać Ci kilka konkretnych pytań, nie koniecznie nadających się do ogólnej publikacji.
Niestety Jestem człowiekiem reagującym impulsywnie i tłumaczenie "nie bo nie", "tak, bo ja tak mówię" doprowadzają mnie do nie właściwych reakcji.
Jeszcze raz najmocniej PRZEPRASZAM i BARDZO SERDECZNIE POZDRAWIAM
Do zobaczenia nad wodą.
[2013-05-19 19:55]

inkognito466

Chętnie porozmawiam i jeśli będę w stanie , pomogę, podzielę się swoją wiedzą jak i posłucham.Ja również nie jestem omnibusem.Darzę ludzi szacunkiem a w szczególności tych którzy znają słowo ,przepraszam.Z uwagi na brak czasu (kontrole, ściąganie sieci, sznurów i innych narzędzi kłusowniczych ) szczególnie po nocach coraz rzadziej zaglądam tu na forum ale jeśli ma Pan ochotę napisać, pocztę sprawdzam częściej.Mój adres internetowy:bogdanjabczanik@gmail.com.Pozdrawiam serdecznie,Z poważaniem ,Bogdan. [2013-05-19 22:56]

Mietusik

Miałem okazję poznać Pana Bogdana na tutejszym na forum 1,5 roku temu.

Pomógł mi w sprawie sznurów na Luciąży. W tym roku, na początku maja, byłem kontrolowany

przez Pana Bogdana..... niesamowicie sympatyczny człowiek.

Wiem, jakie zdanie mają wędkarze o SSR i PSR, ale są wyjątki.

Fajnie, że sprzeczka się skończyła...szacun dla kolegi Pawła...

 

Pozdrawiam Rafał.

[2013-05-20 10:22]

dizzy76

Chętnie porozmawiam i jeśli będę w stanie , pomogę, podzielę się swoją wiedzą jak i posłucham.Ja również nie jestem omnibusem.Darzę ludzi szacunkiem a w szczególności tych którzy znają słowo ,przepraszam.Z uwagi na brak czasu (kontrole, ściąganie sieci, sznurów i innych narzędzi kłusowniczych ) szczególnie po nocach coraz rzadziej zaglądam tu na forum ale jeśli ma Pan ochotę napisać, pocztę sprawdzam częściej.Mój adres internetowy:bogdanjabczanik@gmail.com.Pozdrawiam serdecznie,Z poważaniem ,Bogdan.

O widzisz Kolego i to jest normalna rozmowa a nie jak zacząłeś "nie bo nie" Tak to można rozmawiać...Jak byś napisał tak od razu nie byłoby całej tej głupiej gadki... 
Co do nagrywania, to san na pewno wiesz jaki jest poziom wiedzy niektórych strażników społecznych...Bardzo się cieszę, że walczycie z kłusownikami, i nie neguję waszych działań, wręcz popieram i ja sobie nie mam nic do zarzucenia, wszystko co robię robię zgodnie z przepisami, a etyki mi nie brakuje... Co do spotkania to wątpię, bo od 15 lat jeżdżę na Sulejów (jestem z Łodzi, niestety, a Mykanów to koło do którego należę, bo tam nie obrażają sie na inne okręgi jak to robi łódzkie PZW) ale kontrolowany byłem może z raz jakieś 12 lat temu przez Policję... nie widać strażników czy to Społecznych czy Państwowych nad wodą, może i skupiacie się głównie na kłusownictwie, to bardzo dobrze, bo sieci jak wszyscy wiemy na Sulejowie nie brakuje... szczególnie w okresie kiedy nie można pływać na łódkach przez wędkarzy.
Co do silników spalinowych, to będzie bardzo ciężko uzyskać pozwolenie dla nas wędkarzy, trochę się tym tematem interesowałem i wszyscy odbijają piłeczkę, a Policja będzie póki co karać, bo od tego są - i dobrze jestem za, jaki by przepis nie był to uważam że trzeba sie do niego stosować...Byłem wczoraj na łódce na zalewie, oprócz jednej łodzi wędkarskiej z zapiętym silnikiem spalinowym była wielka motorówka, która zapi....a po zalewie od strony Karolinowa i nie było niestety nikogo kto by ich kontrolował... 



[2013-05-20 10:26]

inkognito466

Witam, witam kolegę, miło mi było poznać osobiście i dziękuję za opinie i miłe słowa.Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia nad wodą.Jestem aż do jesieni. (do pierwszych lodów). [2013-05-23 16:51]

inkognito466

Spokojnie, nikt się nie będzie (oprócz policji) za łódkami uganiał a fotkę idzie strzelić z bardzo daleka na której widać numery.Z moich wiadomości i wiedzy , ukaranych w tym roku było już 8 osób i z tego co wiem to nie koniec.I nie robimy tego dla własnego widzi mi się , lecz dlatego że nas do tego zobligowano,godząc się do pełnienia tej funkcji.Pozdrawiam wszystkich etycznych wędkarzy.Ja też jestem z Łodzi . [2013-05-23 17:03]

marcindragon79

Człowieku o czym ty piszesz .Mam cichutkie suzuki 6 hp . Uwierz mi że do połowy mocy ( a tylko tyle mi potrzebne reszta to zapas) ten silnik jest naprawdę cichy. Po drugie , osoby które chcą powędkować dwie trzy doby i rozstawiają namiot mają problem z doładowaniem aku. Policja i WOPR zapitalają regularnie po zbiorniku a mimo wszystko ptaki są. Jestem przeciwny silnikom powyżej 9.9 hp, bo nigdy nie widziałem wędkarza prującego fale . Te mocniejsze jak 9.9 oczywiście jako pomocnicze dla żaglówek . Powyżej 10 hp to już hałas i ogólny zamęt na wodzie.
[2013-08-04 18:18]