Zaloguj się do konta

Zalew Sulejowski silnik spalinowy za i przeciw

utworzono: 2012/07/23 10:17
inkognito466

Koledzy więc tak:RZGW nie wprowadzi zakazy na zalewie,Wodociągi też nie są za wprowadzeniem zakazu, Urząd Marszałkowski też nie ma nic przeciwko używania spalinówek, Jedynie zostaje Park Krajobrazowy, na razie nikt nie wie czy będą wprowadzać jakieś zakazy, czas pokarze ...Wiadomości potwierdzone (ze spotkania wszystkich wymienionych powyżej, oprócz Parku)Także póki co od stycznia można pływać na spalinowych... NIE MOŻNA KOLEGO, WŁAŚNIE JESTEM ŚWIEŻO W TEMACIE PO ZEBRANIU.
ZAKAZ  UŻYWANIA SILNIKÓW SPALINOWYCH   !!!Wszystko zostaje na starych zasadach.

[2013-03-24 22:47]

paawel1

CAŁKOWITY ZAKAZ UŻYWANIA SILNIKÓW SPALINOWYCH NA ZALEWIE SULEJOWSKIM !!!Nie wprowadzaj wszystkich w błąd kolego !!!!Komendant straży rybackiej.

No więc szanowny panie komendancie proszę pokazać akt prawny który o tym mówi jasno i dokładnie, na jakiej podstawie Pan tak twierdzi? I jeśli można Regulamin Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Bardzo chętnie wymienię z panem swoje wiadomości na ten temat.
I bardzo się cieszę że pan tak głośno o tym KRZYCZY!!!!


[2013-03-26 12:48]

Luuki

.....I prosimy jeszcze podać na podstawie jakiego przepisu można zostać ukaranym za używanie silnika spalinowego , jeżeli jest to regulamin parku krajobrazowego a nie przepis szczegółowy i wytyczne dotyczące konkretnego wykroczenia. Chodzi mi o coś typu : ...Ukaranym może zostać ten kto używa silnika spalinowego w rejonie okręgu ochronnego itp...mandatem w wysokości do 200 kopiejek itd    .... jeżeli ktoś zna przepis proszę podać bo samo nie bo nie mi jakoś nie wystarcza
[2013-03-26 14:57]

paawel1

Kolego @inkognito466
Fantazja jest od tego... Troszkę Cię poniosła. Jeśli piszesz takie rzeczy to je uzasadnij. A to że jesteś jakimś tam komendantem to nie uprawnia Ciebie do wydawania takich zakazów.
Proszę jeszcze raz o podanie aktu prawnego regulującego taki zakaz.

Pozdrawiam
[2013-03-27 11:12]

dizzy76

Art 15 pkt 21} ustawy o ochronie przyrody, art 127 kary Do tego 

ROZPORZĄDZENIE NR  29 / 2006

WOJEWODY ŁÓDZKIEGO

z dnia  3 listopada  2006 r.


Załącznik nr 1 Rozdział VII

par 42.2 pkt 3 ppk 3     Na Zbiorniku obowiązuje zakaz używania łodzi motorowych i innego sprzętu motorowego.

Wydaje mi się że to jest podstawa prawna ale biegły nie jestem z kpow więc dla chętnych do poszukania ...

Niestety :(

[2013-03-27 12:52]

paawel1

Art 15 pkt 21} ustawy o ochronie przyrody, art 127 kary Do tego 

ROZPORZĄDZENIE NR  29 / 2006

WOJEWODY ŁÓDZKIEGO

z dnia  3 listopada  2006 r.


Załącznik nr 1 Rozdział VII

par 42.2 pkt 3 ppk 3     Na Zbiorniku obowiązuje zakaz używania łodzi motorowych i innego sprzętu motorowego.

Wydaje mi się że to jest podstawa prawna ale biegły nie jestem z kpow więc dla chętnych do poszukania ...

Niestety :(

No widzisz. Tak się składa że łódź wędkarska to nie motorówka, ani sprzęt motorowy.

Mam wszystkie inne przepisy poza regulaminem Sulejowskiego Parku Krajobrazowego.

I jeśli już będę miał wszystko to to opublikuję. A swoją drogą to co to za komendant który nie zna przepisów? Jak chce egzekwować prawo którego nie zna? Ja jako "Kowalski" znoszę obowiązek opłat za kartę, bo tak mi się podoba. I zezwalam na pływanie po wodach ZS na silnikach spalinowych. I co Fajnie?



[2013-03-27 13:34]

dizzy76

Art 15 pkt 21} ustawy o ochronie przyrody, art 127 kary Do tego 

ROZPORZĄDZENIE NR  29 / 2006

WOJEWODY ŁÓDZKIEGO

z dnia  3 listopada  2006 r.


Załącznik nr 1 Rozdział VII

par 42.2 pkt 3 ppk 3     Na Zbiorniku obowiązuje zakaz używania łodzi motorowych i innego sprzętu motorowego.

Wydaje mi się że to jest podstawa prawna ale biegły nie jestem z kpow więc dla chętnych do poszukania ...

Niestety :(

No widzisz. Tak się składa że łódź wędkarska to nie motorówka, ani sprzęt motorowy.

Mam wszystkie inne przepisy poza regulaminem Sulejowskiego Parku Krajobrazowego.

I jeśli już będę miał wszystko to to opublikuję. A swoją drogą to co to za komendant który nie zna przepisów? Jak chce egzekwować prawo którego nie zna? Ja jako "Kowalski" znoszę obowiązek opłat za kartę, bo tak mi się podoba. I zezwalam na pływanie po wodach ZS na silnikach spalinowych. I co Fajnie?


Pawełku jak chcesz to Ci podeślę ten regulamin :)
Mam wszystko :)
Co do komendanta to się z Tobą zgadzam, człowiek egzekwujący przepisy powinien je mieć w jednym palcu i sypać nimi... 
To pewnie komendant straży społecznej, czyli nie komendant...
I tacy ludzie mienią sie strażnikami.... aż żal d... ściska....


[2013-03-27 13:53]

huntersum2000

To może mi powiecie kiedy moge wreszcie kupić silnik spalinowy
[2013-03-27 15:17]

paawel1

To może mi powiecie kiedy moge wreszcie kupić silnik spalinowy

Nie spodziewaj się konkretnej odpowiedzi ;)
Z mojej stronymogę Cię zapewnić że zawrze w PZW i wiele rzeczy zmieni się na dobre
 
[2013-03-27 18:58]

paawel1

Panie inkognito466   już niedługo będzie pan miał tę nie przyjemność spotkania ze mną na żywo i niech mi Pan wierzy odpowie mi Pan osobiście na wiele pytań jako Komendant Straży Rybackiej mam nadzieję że Państwowej a nie Społecznej
[2013-03-27 19:04]

dizzy76

Panie inkognito466   już niedługo będzie pan miał tę nie przyjemność spotkania ze mną na żywo i niech mi Pan wierzy odpowie mi Pan osobiście na wiele pytań jako Komendant Straży Rybackiej mam nadzieję że Państwowej a nie Społecznej

Paweł społecznej, społecznej w kole w Sulejowie :)Wujek Google Ci wszystko powie :) Wystarczy wpisać imię i nazwisko ...
[2013-03-28 07:11]

paawel1

No to D...a Takich komendantów to .... zostawiam bez komentarza a na przyszłość to jeśli wyraża takie opinie to niech się dobrze podpiera, no bo leszcze to w zalewie pływają, a tu są ludzie którzy potrzebują się czegoś konkretnego dowiedzieć a nie jakiś widzi-misie jakiegoś "komendanta".
Serdecznie Pana Pozdrawiam i mam nadzieję że kiedyś Pan mnie zechce kontrolować nad wodą, tylko musi się Pan dobrze przygotować )
[2013-03-28 09:19]

osmial

Art 15 pkt 21} ustawy o ochronie przyrody, art 127 kary Do tego 

ROZPORZĄDZENIE NR  29 / 2006

WOJEWODY ŁÓDZKIEGO

z dnia  3 listopada  2006 r.


Załącznik nr 1 Rozdział VII

par 42.2 pkt 3 ppk 3     Na Zbiorniku obowiązuje zakaz używania łodzi motorowych i innego sprzętu motorowego.

Wydaje mi się że to jest podstawa prawna ale biegły nie jestem z kpow więc dla chętnych do poszukania ...

Niestety :(

No widzisz. Tak się składa że łódź wędkarska to nie motorówka, ani sprzęt motorowy.

Mam wszystkie inne przepisy poza regulaminem Sulejowskiego Parku Krajobrazowego.

I jeśli już będę miał wszystko to to opublikuję. A swoją drogą to co to za komendant który nie zna przepisów? Jak chce egzekwować prawo którego nie zna? Ja jako "Kowalski" znoszę obowiązek opłat za kartę, bo tak mi się podoba. I zezwalam na pływanie po wodach ZS na silnikach spalinowych. I co Fajnie?



Jeśli jesteś tak pewny siebie, to przytocz proszę definicję 'inny sprzęt motorowy'. Bardzo ciekaw jestem czy owa w polskim prawie widnieje podobnie jak 'miejsca publiczne' etc.

[2013-03-28 09:28]

dizzy76



Jeśli jesteś tak pewny siebie, to przytocz proszę definicję 'inny sprzęt motorowy'. Bardzo ciekaw jestem czy owa w polskim prawie widnieje podobnie jak 'miejsca publiczne' etc.


W polskim prawie nie ma wszystkich definicji ale jedno jest pewne że nie można pływać po Zalewie niczym co jest napędzane silnikiem spalinowym. jak można domniemywać inny sprzęt motorowy to wszystko co jest napędzane silnikami spalinowymi i tu ustawodawca miał na uwadze zakaz używania silników spalinowych ze względu na ich spaliny i hałas jaki wytwarzają na terenie Parku. W tej dyskusji nie chodzi o przytaczanie przepisów i udowadnianie czegoś, tylko o to że człowiek, który na co dzień "egzekwuje" przepisy prawa znał się na tym (bo powinien), nie mówił że nie bo nie i ch... bo tak ustalił na jakimś zebraniu... Czy wyobrażasz sobie sytuację, że podchodzi do Ciebie policjant i mówi będzie mandat bo złamał pan przepis, a jak go zapytasz jaki to powie Ci "bo tak jest".Egzekwując przepis musisz go znać i przede wszystkim podać podstawę prawną do ukarania, a skoro strażnik nie wie to jak mam to rozumieć? [2013-03-28 10:50]

osmial



Jeśli jesteś tak pewny siebie, to przytocz proszę definicję 'inny sprzęt motorowy'. Bardzo ciekaw jestem czy owa w polskim prawie widnieje podobnie jak 'miejsca publiczne' etc.


W polskim prawie nie ma wszystkich definicji ale jedno jest pewne że nie można pływać po Zalewie niczym co jest napędzane silnikiem spalinowym. jak można domniemywać inny sprzęt motorowy to wszystko co jest napędzane silnikami spalinowymi i tu ustawodawca miał na uwadze zakaz używania silników spalinowych ze względu na ich spaliny i hałas jaki wytwarzają na terenie Parku. W tej dyskusji nie chodzi o przytaczanie przepisów i udowadnianie czegoś, tylko o to że człowiek, który na co dzień "egzekwuje" przepisy prawa znał się na tym (bo powinien), nie mówił że nie bo nie i ch... bo tak ustalił na jakimś zebraniu... Czy wyobrażasz sobie sytuację, że podchodzi do Ciebie policjant i mówi będzie mandat bo złamał pan przepis, a jak go zapytasz jaki to powie Ci "bo tak jest".Egzekwując przepis musisz go znać i przede wszystkim podać podstawę prawną do ukarania, a skoro strażnik nie wie to jak mam to rozumieć?

zapytałem, ponieważ choćby na podstawie tej wypowiedzi kolegi paawel1:

No więc szanowny panie komendancie proszę pokazać akt prawny który o tym mówi jasno i dokładnie, na jakiej podstawie Pan tak twierdzi? I jeśli można Regulamin Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Bardzo chętnie wymienię z panem swoje wiadomości na ten temat.
 

wywnioskować można, że ma jakieś inne wieści na temat treści, lub interpretacji ustawy dot. parku o której mowa w dyskusji. O ile pamiętam pod koniec zeszłego roku poruszana była ta sprawa na portalu i ktoś poruszał temat owego zakazu w regulaminie (czy ustawie nie wiem jak to się fachowo nazywa) Parku Sulejowskiego gdzie ten zakaz miał by być. [2013-03-28 19:51]

paawel1



wywnioskować można, że ma jakieś inne wieści na temat treści, lub interpretacji ustawy dot. parku o której mowa w dyskusji. O ile pamiętam pod koniec zeszłego roku poruszana była ta sprawa na portalu i ktoś poruszał temat owego zakazu w regulaminie (czy ustawie nie wiem jak to się fachowo nazywa) Parku Sulejowskiego gdzie ten zakaz miał by być.

No właśnie miał być, ale nie ma. I tu zaczynają sie schody. Lub tak zwana furtka prawna, i może okazać się że ktoś coś przeoczył, lub o czymś nie pomyślał. I tak: dlaczego żeglarze mogą używać silników spalinowych? (czytaj posiadacze jachtów) Chociaż przepis mówi wyraźnie że dla bezpieczeństwa wpływania do portów  i ochrony mienia. I tu moje pytanie czy na zalewie znajduje się chociaż jeden port? NIE wszystko to przystanie a nie porty albowiem nie ma szlaku żeglarskiego na zalewie. A czy moje bezpieczeństwo jest mniej ważne od bezpieczeństwa gościa który posiada jacht? i czy jego mienie (jacht)  jest ważniejsze nisz moje (łódka)? W 2009r weszła nowa ustawa która wyraźnie mówi że nie ma już ujęć wody w ZS więc zalew podlega RZGW i tam przepisy mówią całkowicie o czym innym. I tu jest tzw otwór w przepisach i będę wnosił właśnie o ujednolicenie lub też o zezwolenie do 5KM. Następna rzecz niewyjaśniona to sprzęt motorowy. Brnąc w ten opis to motorowy oznacza silnik ale nie ma wyraźnego opisu czy spalinowy, czy elektryczny i to motor i to. A w woli ścisłości powinno być napisane motorowodny.Więc na tym zakończę swój wywód i odezwie dopiero  jak już będę coś wiedział konkretnego.
Pozdrawiam i wesołych świąt życzę

[2013-03-28 21:36]

lukasso

ROZPORZĄDZENIE NR  29 / 2006

WOJEWODY ŁÓDZKIEGO

z dnia  3 listopada  2006 r.

w sprawie ustanowienia planu ochrony Sulejowskiego Parku Krajobrazowego 

Trzeba przeczytać od deski do deski i można się wtedy wypowiadać. Oczywiście kto pływa na zalewie do końca sezonu to dobrze wie, że są kolesie co na beszczela pływają na spalinówkach. 

Jaśnie Panie inkognito466 jak to Urząd Marszałkowski nie ma nic przeciwko skoro w/w rozporządzenie mówi inaczej. 

Nie bedę podsuwać żadnych pomysłów co zrobić bo nie wiem jakie mogą być tego konsekwęcje dla naszego i tak już zniszczonego zalewu.

Nie dość, że bada maniakalnych łowców na wodzie i lądzie wyniszcza pozostałości fałny i flory to jeszcze ta eutrofizacja, jaszcze trochę i nic z niego nie zostanie. 

Wtedy to na spalinówkach będzie można pływać .



[2013-03-28 22:52]

paawel1

Witam
Obiecałem że jak już coś będę wiedział to się odezwie.
Więc jest "światełko w tunelu",
W rozporzadzeniu wojewody z 2006 roku ujęty jest termin że nie można używać "łodzi motorowych"   Otóż ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 30 kwietnia 2004 r. w sprawie pomiaru statków morskich (Dz. U. z dnia 27 maja 2004 r.)   ujmuje to tak: 1.2. Określenia Jacht - statek o napędzie motorowym lub żaglowym, przystosowany do żeglugi morskiej, przeznaczony do celów sportowych, turystycznych lub rekreacyjnych. Łódź motorowa - mały statek z pokładem ciągłym lub częściowym, o długości całkowitej nie większej niż 15 m, o napędzie motorowym, przewożący nie więcej niż 12 pasażerów, przystosowany do żeglugi morskiej, niezależnie od jego przeznaczenia, z wyjątkiem statków rybackich.   czyli łódź motorowa jest pojęciem szerszym, obejmuje jednostki rekreacyjne, czyli jachty i wszystko inne, czyli łodzie policji, straży, wszelkich służb, wszystkie typy łodzi roboczych.   Ale nie będę się jeszcze głośno odzywał dopóki wszystko nie będzie na swoim właściwym torze, jak już sprawy pchniemy dalej wtedy będą to informacje potwierdzone.
A swoją drogą gdzie jest ten komendant od siedmiu boleści?????  Czemu się nie odzywa??
Wystraszył się ?? To jak On kontrole przeprowadza??
Komendant nie dam Ci spokoju
    [2013-04-10 10:56]

inkognito466

10 KM spokojnie wystarczy, dla łodzi wędkarskich jak również dla jachtów. 5KM - przy dużej łodce wędkarskiej robi z niej małą motorówkę:)



http://www.tomaszow-tit.pl/artykul,Motor%C3%B3wek_na_zalewie_nie_bedzie,13371.html [2013-04-14 17:23]

inkognito466

Otrzymaliśmy aparaty  fotograficzne, kamery i nie będziemy się uganiać za łodziami, robimy zdjęcie z datą, godziną , policja wzywa i oj boli, tak mamy robić.Straz Rybacka.
http://www.tomaszow-tit.pl/artykul,Motor%C3%B3wek_na_zalewie_nie_bedzie,13371.html [2013-04-14 17:26]

mlody009

koledzy a jak z tym spuszczaniem wody z sulejowa, i walka z sinicami ??
[2013-04-14 18:11]

paawel1

Otrzymaliśmy aparaty  fotograficzne, kamery i nie będziemy się uganiać za łodziami, robimy zdjęcie z datą, godziną , policja wzywa i oj boli, tak mamy robić.Straz Rybacka.
http://www.tomaszow-tit.pl/artykul,Motor%C3%B3wek_na_zalewie_nie_bedzie,13371.html

Ja pitolę znowu ORMO!!!! Ale to nic w porównaniu z tobą @inkognito466 Jesteś bardziej pusty niż bęben murzynka jeśli dla Ciebie artykuł z TIT-u jest podstawą prawną, to ja idę do gazety i nasmaruje im artykuł żeby dopuścili silniki i po sprawie. Ale z Ciebie NIEKOMPETENTNY PUSTAK!!!!
Teraz to już mażę o spotkaniu z tobą nad wodą! A za głupie linkowanie po kilka razy tego samego otrzymujesz piękny żółty kartonik.  Na razie nie będę ich usuwał niech ludzie zobaczą twoją "mądrość". Mam nadzieję że trafię Cię nad wodą.
Pozdrawiam
P.S. Jeśli mamy taką straż rybacką to ....
[2013-04-16 07:55]

paawel1

koledzy a jak z tym spuszczaniem wody z sulejowa, i walka z sinicami ??
To tak jak z tym artykułem

inkognito466
Beznadziejny głupi i bez sensu
To był żart na 1 kwietna
[2013-04-16 07:58]

dizzy76

A dostaliście instrukcję obsługi? [2013-04-16 14:05]