Zaloguj się do konta

Zalew Sulejowski Truty

utworzono: 2012/07/23 10:19
piotrusmariola

To znalazlem http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,12165086,Na_Zalewie_Sulejowskim_powstaje_skladowisko_rteci.html Co na to wladze?? [2012-07-23 10:19]

Mietusik

Władze, jak to władze, wszystko mają w d…ie.
Mieszkańcy z Sulejowa próbują protestować, zbierają podpisy, ale nie mają przebicia.
Składowisko odpadów niebezpiecznych ma powstać w wyrobisku po byłych Wapiennikach.
Piękne miejsce, czysta i przejrzysta woda. Nurkowie przyjeżdżają ponurkować, ze względu na przejrzystość wody.
Tuż obok płynie Pilica, a dale to już dorzecze Luciąży, piękne rozlewiska Pilicy i Zalew Sulejowski. To wszystko niebawem może być zatrute!!!!

Na jednym z forum pisałem o tym. Wysypisko ma powstać TU!

[2012-07-23 11:52]

Mietusik

...... [2012-07-23 11:53]

Mietusik

Temat, widzę baaaardzo zaciekawił wędkarzy z okolic :(((
Szkoda, że nikt nie przyłącza się do dyskusji.

Później będzie lament i oburzenie.

PS: Mądry Polak po szkodzie…!!!

Pozdrawiam!

[2012-07-24 23:54]

osmial

Z prawnego punktu widzenia to niestety wędkarzom nic do tego bo to prywatny teren jest i jak by to kto z dnia na dzień ogrodził, psy spuścił i zakazał wstępu to po wędkowaniu. Niemniej jednak nie chodzi tu o wędkarstwo ale umiejscowienie składowiska odpadów. Pomijam już jaki to rodzaj odpadów. Choćby i o odpady które mają mniejszy wpływ na środowisko chodziło to jednak wydanie zgody na taką lokalizację jest dowodem na skrajną ignorancję, nieznajomość okolicy albo łapówkę. Albo na to wszystko razem, bo jak można wydać zgodę na składowisko odpadów w (lub tuż obok - nie jestem pewien jak w tę stronę idzie granica) Parku Krajobrazowego, największego zdaje się w okolicy z resztą. 
Z jednej strony mamy jedne z bardziej restrykcyjnych przepisów w UE jeśli idzie o ochronę środowiska np. przy budowie dróg (obowiązek stawiania ekranów etc.) z drugiej mamy debili w samorządach którzy wydają pozwolenia na takie inwestycje. Mnie jako podatnika martwi to, że wszelkie koszty związane z już poniesioną inwestycją zostaną zwrócone z naszych kieszeni, a nie barana który się pod tym pozwoleniem podpisał (jeśli zostanie ono cofnięte).  [2012-07-25 23:51]