Zalew Radzyny - relacje

/ 110 odpowiedzi / 2 zdjęć
Iras1975


Bardzo rybna i dosyć dobrze zagospodarowana woda. Większy jest dosłownie naszpikowany sandaczami, a na mniejszym (wyżej na zdjęciu) można liczyć na spotkanie z medalowymi okoniami. (2012/01/14 13:51)

dawidwol


Jakieś szczególne okazy Pan tam złowił? Słyszałem, że podstawą jest dorzucenie do rowu na Małym Zalewie, podobno tam można napotkać się na te największe okonie :) (2012/01/14 14:24)

roman76


co ty,tam nie jedź na ryby,nic nie bierze ,miejsca jak na lekarstwo,same kłusole itp ,hehe a kolega wyżej nie powinien zdradzać dobrych miejscówek,hehe,a na poważnie woda bardzo rybna,tylko fakt jest taki że w sobotę i niedzielę bardzo trudno o dobre miejsce,choć dla chcącego......... (2012/01/14 15:05)

roman76


co do tego rowu to napiszę tak,zalew powstał przez postawienie tamy na rzece Sama,i w związku z tym w starym korycie rzeki jest najgłębiej na zalewie a więc ryba będzie się tam trzymać,choć dwa lata temu jak koło robiło odłowy to okazało się że najwięcej sandacza siedziało przy samych trzcinach a ludzie szukali go na głębszej wodzie i każdy narzekał że tam nie ma ryb ,ale tak to już w wędkarstwie jest (2012/01/14 15:09)

dawidwol


No tak już jest, nie uświadomi się wędkarzowi, że ryba jest tuż koło niego.
Z tymi miejscami w tym roku nie było aż tak źle, chociaż załapać się na te szersze miejscówki było dość trudno :) (2012/01/14 15:15)

halwwa2804


Lubie tam jezdzic,kiedys udało mi sie tam zlowic pare ładnych leszczy,widzialem i rozmawialem tez  zkarpiarzami ktorzy pokazywali zdjecia na aparacie,przylow w postaci linow i karasi szok,jeszcze takich nie widzialem:) (2012/01/14 15:42)

Iras1975


Jakieś szczególne okazy Pan tam złowił? Słyszałem, że podstawą jest dorzucenie do rowu na Małym Zalewie, podobno tam można napotkać się na te największe okonie :)


Sezon 2009 na dużym zalewie to: ponad 80 sandaczy+ podobna ilość szczupaków a okoni to nie liczyłem, ryby nie za duże bo max ok 3kg. Do tego trochę karpia na parkingu u Pszczoły ale też gigantów nie było bo największy 10,4kg. Sandacze to łowiłem maksymalnie 30m od brzegu. (2012/01/14 17:25)

dawidwol


A na Małym coś szczególnego? (2012/01/14 21:19)

Iras1975


Ja wielkich okoni nie łowiłem (takie do 35cm) ale  widziałem na fotce połów z 2010r okonie od 30-45cm w sporej ilości (nie bedę pisał ile). (2012/01/14 22:10)

Ajwory13


Opis na prawdę fajny jak i sam zalew, jest tam co połowić ja w zeszłym sezonie nałowiłem tam kupę leszczy dość sporych rozmiarów i parę karpików też się trafiło. Ale rzeczywiście pod względem miejsca (mowa o dużym zbiorniku) w sezonie jest nie lada wyczyn znaleźć coś większego z miejscem na namiot.  (2012/01/15 16:44)

Perch91


Na małym idzie połowic, w nie których miejscach można się pozbyć kilkunastu gum,ale to później pomaga w namierzeniu zaczepów, bo ,,gdzie patyki tam wyniki" :) (2012/01/15 20:52)

1piter11


Lubie tam jezdzic,kiedys udało mi sie tam zlowic pare ładnych leszczy,widzialem i rozmawialem tez  zkarpiarzami ktorzy pokazywali zdjecia na aparacie,przylow w postaci linow i karasi szok,jeszcze takich nie widzialem:)

Też złowiłem tam ładne leszcze ale strasznie capiły już nad samą wodą było mało przyjemnie (2012/01/15 21:21)

dawidwol


Na małym idzie połowic, w nie których miejscach można się pozbyć kilkunastu gum,ale to później pomaga w namierzeniu zaczepów, bo ,,gdzie patyki tam wyniki" :) 
Zwłaszcza od strony willi P. Smorawińskiego (Ale to bliżej Kaźmierza). Tam dalej jak i zarówno po drugiej stronie nie jest tak źle :)
(2012/01/15 22:30)

Grzegorz123


według mnie bardzo fajne łowisko,miałem przyjemnośc wycholować lina 3kg i suma 85 cm,ale trzeba przyznać,że kłusole działają. (2012/01/16 07:11)

halwwa2804


Lubie tam jezdzic,kiedys udało mi sie tam zlowic pare ładnych leszczy,widzialem i rozmawialem tez  zkarpiarzami ktorzy pokazywali zdjecia na aparacie,przylow w postaci linow i karasi szok,jeszcze takich nie widzialem:)

Też złowiłem tam ładne leszcze ale strasznie capiły już nad samą wodą było mało przyjemnie


A moje nie capily:Pz tego co wiem byly smaczne:) (2012/01/21 07:21)

Iras1975


A na Małym coś szczególnego?


To ja jakieś dwa sezony do tyłu na mniejszym zalewie:

http://www.youtube.com/watch?v=WFzklfkBZ-s 

Kilówki tam jeszcze nie złowiłem, ale też za często tam nie bywam i raczej nie liczę zbytnio na jakieś super wyniki przy ok kilkunastu wypadach w roku.

(2012/01/21 16:57)

halwwa2804


A na Małym coś szczególnego?


To ja jakieś dwa sezony do tyłu na mniejszym zalewie:

http://www.youtube.com/watch?v=WFzklfkBZ-s 

Kilówki tam jeszcze nie złowiłem, ale też za często tam nie bywam i raczej nie liczę zbytnio na jakieś super wyniki przy ok kilkunastu wypadach w roku


fajnie,szkoda ze dzwieku niema,rybka na koniec tez mogles sie dluzej pobawic,do zobaczenia na radzynach:)

(2012/01/21 19:06)

halwwa2804


pochwalic mialo byc:P (2012/01/21 19:07)

Iras1975


A na Małym coś szczególnego?


To ja jakieś dwa sezony do tyłu na mniejszym zalewie:

http://www.youtube.com/watch?v=WFzklfkBZ-s 

Kilówki tam jeszcze nie złowiłem, ale też za często tam nie bywam i raczej nie liczę zbytnio na jakieś super wyniki przy ok kilkunastu wypadach w roku


fajnie,szkoda ze dzwieku niema,rybka na koniec tez mogles sie dluzej pobawic,do zobaczenia na radzynach:)



Sorry za jakość nagrania, ale to z telefonu LG KU 990i  dźwięk i tak nie był za ciekawy bo z dzieciakami byliśmy. ;) (2012/01/21 19:37)

u?ytkownik6551


Koledzy a podpowiedzcie z ktorej strony zbiornika sprobowac poszukac miejsc na biala rybe.od strony Kazmierza czy Radzyn no i z ktorej strony brzegu.Jak jest z dojazdem samochodem do stanowisk. (2012/01/29 12:40)

dawidwol


Biała ryba jest praktycznie w każym miejscu, z każdej strony, ale większe okazy raczej na Dużym Zalewie, a tam polecałbym miejsce od Przyborowa. Dojazd jest dobry, zwłaszcza na duży, na małym trochę gorzej, ale też idzie dojechać. (jak chcesz więcej info to napisz) (2012/01/29 13:10)

u?ytkownik6551


 Z tego co poczytalem to tam chyba najglebiej jest od Przyborowa.Bardziej niz dokladne miejscowki interesowalo by mnie czy od strony Przyborowa na ma zawodow wedkarskich i czy rzeczywiscie jest taka mocna presja wedkarska ze w wekeend ciezko o miejsce.Widze ze jestes miejscowy wiec wszystkie rady i wskazowki mile widziane bo planuje w tym roku sie zjawic na Radzynach. (2012/01/29 17:13)

dawidwol


Od Przyborowa nie ma zawodów z tego co wiem. Najczęściej są na Małym Zalewie i na Dużym od Myszkowa. No w weekend czasami o miejsce trudno (zależy jak chcesz łowić). Pojedyncze miejsce czy podwójne zawsze się jakoś znajdzie. (2012/01/29 20:40)

u?ytkownik6551


 Czyli nie jest az tak zle z miejscami.Ja z reguły lapie na grunt na jeziorkach i to najczesciej sam wiec jakos sobie miejsce pewnie znajde.Własnie od Przyborowa mnie najbardziej zainteresowaly te miejsca.Podjade sobie zobaczyc wczesniej bo dwa razy w tygodniu jezdze sluzbowo do Szamotul wiec po pracy zrobie rekoseans.Dziekuje za informacje jak bys mial cos jeszcze ciekawego to podrzuc bo do kwietnia jeszcze troszke czasu.Dzieki sliczne i pozdrawiam. (2012/01/30 20:55)