Zaloguj się do konta

Zalew Opoczyński - sposób na płotke

utworzono: 2009/04/17 18:10
SzymonBak

wczoraj po raz pierwszy udałem się na ryby w tym sezonie. Ciągle nic ma może ktoś mi poradzić jak złowić coś na Opoczyńskim zalewie interesują mnie :Płotki, Karpie, Byczki - sum , leszcze . mam kartę od 16.04.09 i zamierzam troszkę powędkować ale niestety nic mi się nie udaje było kilka brań ale niestety Nic ;( jeżeli ktoś może to niech opisze sposób jak coś złowić na Opoczyńskim zalewie . [2009-04-17 18:10]

KYLON

Ja łowie jej sporo i skutecznie.Łowie batem 8m,ale i też odległościówką.Stosuję żyłkę główną 0,14 i przypon 00,8 haczyk 16,zakładam jedną pinkę,spławik 1g lub 1,5g.No i oczywiście zanęta,kupuję w sklepie,ale później sam ją troszkę podrasuję,atraktor płociowy troszkę wanilii, no i oczywiście konopie mielę i gotuje.Trzeba troszkę wydać kasy,ale i trzeba mieć i trochę cwańcyku.Jesteś jeszcze młodziutki zaczynasz dopiero przygodę z wędkarstwem.Niedługo będą warsztaty nad zalewem,pokarzemy jak się łowi ,jakie zanęty co z nimi robić żeby były skuteczne,zestawy itd.o terminie powiadomimy. [2009-04-18 06:48]

Slider

na początek polecam czerwonego trapera na płoć zanęta jest dobra i niedroga i nie musisz jej zbytnio ulepszać może tylko szczypta atraktora ja polecam wanilii . A jeśli chodzi o zestaw to spławik do 1.5 grama powinien być ok haczyk 14 lub 16 przypon nie więcej nisz 0.10 a jako przynęty stosuj pinki lub ochotkę . [2009-04-18 07:56]

Boron

A gdzie w Opocznie można kupić konopie? [2009-04-18 12:09]

SEBEK3

ZWYKLE W SKLEPIE WĘDKARSKIM MAJĄ MIELONE, PRAŻONE . JA OSOBIŚCIE KUPUJĘ CAŁE ZIARNA NA TARGOWISKU ( WEJŚCIE NA TARGOWISKO OD STRONY SKLEPU "ŻELAZNY" ZARAZ ZA BRAMĄ PO PRAWEJ STRONIE FACET HANDLUJE TYM Z SAMOCHODU) . [2009-04-18 12:23]

swiezy

Najlepsza konopie są na placu nie Pigalak ale targowym w Opocznie . Po zakupie Trzeba je odpowiednio przygotować , Jeśli zamierzasz łowić ryby żerujące w toni takie jak Jaź ,płoć ,wzdręga najlepiej jest przesmażyć je na patelce , aż się zarumienią ale nie spalą i następnie musisz zemleć je w maszynce i wykorzystać je do prostej zanęty ze składników które kupisz tam gdzie konopie . Weź 1 kg bułki tartej najlepiej ponownie prażonej i mielonej dodaj do tego szklankę kaszki kukurydzianej którą trzeba zalać szklanką gorącej wody do tego szklankę otrąb pszennych szklankę mielonych konopi trochę odchodów gołębi trochę kopro melasy i pieczywa fluo {do kupienia w sklepie wędkarskim } dodajesz wodę przecierasz przez sito dodajesz przynętę typu jokers , pinka plus atraktor np polecam na masze płocie nostrzyk do kupienia w sklepie zielarskim lub wanilia .Jeśli nie zależy ci na tym żeby zanęta mocno pracowała to konopie ugotuj aż pękną i wykorzystaj też wodę z gotowania sukces na naszym zalewie murowany płocie przyjdą do ciebie jak baranki a i inne rybki na pewno się trafią . Pozdrawiam ,dzięki za jaką aktywność [2009-04-18 20:31]