Zaloguj się do konta

Zalew Mietków -czy sandacz gryzie?

utworzono: 2010/11/11 19:17
Slawek19711971

A ja dzisiaj słyszałem , że na Mietkowie normalnie łapią ryby. Już nie wiem o co chodzi??? Nie pojadę za samym sprawdzeniem bo mam za daleko. Może ktoś ma bliżej i dał by cyna. Coś te forum upadło tak jak jezioro szlag trafił. Pozdrawiam.
[2011-10-13 21:39]

Sniper64

Cześć..wszystkim

Parę słów znalazłem od nośnie zarybień

Jesienne zarybienia

 

   Po letnim przyszedł czas na jesienne zarybienie naszych wód. W pierwszej kolejności zajęto się zbiornikiem Mietków, który po spuszczeniu wody na czas remontu zapory doznał znacznego ubytku w swoim atrakcyjnym stanie ichtiofauny i dlatego w tym roku „dostał" podwójną dawkę planowanego narybku. Materiał zarybieniowy, przeznaczony na jesienne uzupełnienie rybostanu tego zbiornika, jest wyjątkowo bogaty i atrakcyjny, bo obejmuje 300 kg suma kroczka, dwie tony podchowanego już narybku szczupaka, również dwie tony lina kroczka (kroczek - ryba w drugim roku życia hodowana w gospodarstwach - dop. red.), a także podchowanego już węgorza oraz 300 kg jazia. Oprócz tego otrzymano zgodę Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej na dodatkowe zarybienie sandaczem. Już do tej pory trafiło latem do zb. Mietków 200 tys. narybku tego akurat gatunku, a teraz wpuszczonych zastanie 210 kg. Łączne zarybienie, realizowane w tym roku przekracza 40 ton narybku i kroczka o wartości 1,4 mln zł.
   To jeszcze nie wszystko, bowiem 5 i 6 listopada kontynuowane będzie zarybienie rybami dwuśrodowiskowymi, zapoczątkowane już sześć lat temu - a finansowane z funduszu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Do rzek trafią spore ilości certy i jesiotra. Wyhodowany w Ośrodku Zarybieniowym w Szczodrem i wpuszczony do rzek wrocławskiego Okręgu jesienny narybek certy„wędruje" do Bałtyku, w którym żyje 3 - 4 lata i wraca następnie na tarło do miejsc, w których wypuszczono go na wolność. W przypadku jesiotra jest podobnie, tylko cykl rozrodczy się wydłuża. Jesiotr ostronosy, bo tak brzmi jego pełna nazwa, dopiero po kilkunastu latach wraca na tarło do naszych rzek. To zarybienie obejmie przede wszystkim rzeki Barycz (150 tys. sztuk certy) oraz Odrę poniżej zapory w Brzegu Dolnym (ok. 10 tys. sztuk jesiotra). Tu ciekawostka - 550 sztuk jesiotra będzie oznakowana przez pracowników naukowych Instytutu Hydrobiologii i Rybactwa Śródlądowego z Berlina, który Okręgowi podarował materiał obsadowy (wylęg jesiotra), znakomicie wykorzystany przez wrocławski ośrodek w Szczodrem.
   Jeszcze jedna ważna sprawa: Otóż Zarząd Okręgu PZW we Wrocławiu zwraca się z gorącą prośbą (apelem) do wszystkich wędkarzy, by oszczędzili te ryby pochodzące z jesiennego zarybienia. Nie od dziś bowiem wiadomo, że wielu z naszych kolegów wyznaje barbarzyńską wręcz zasadę: „Co na końcu haka, to do plecaka". Apel, nie czyńcie tego i nie tolerujcie wśród nas takich kłusowników, nie zasługujących na szczytne miano wędkarza - sprzymierzeńca ichtiofauny. W naszym okręgu nie stosuje się zasady obowiązującej gdzie indziej, że dane wody są po zarybieniu zamknięte dla wędkarzy. Lecz wpuszczony i podchowany narybek przez zimę musi się w danym miejscu zaaklimatyzować czyli przystosować do nowych warunków.
   Na koniec dość nieprzyjemna dla wędkarzy informacja. Otóż jesienią przyszłego roku idą do remontu dwa popularne na naszym terenie zbiorniki: 40-hektarowy w Stradomii i 8-hektarowy w Łagiewnikach. Do gruntownego remontu przewidziano tam nie tylko zapory, ale też będą pogłębiane, czyli woda zostanie całkowicie w nich spuszczona. Naturalnie, że wcześniej ryby zostaną odłowione i przetransportowane do innych bezpiecznych wód.

Mietkowa..
[2012-11-14 20:56]

Witam kolegów byl ktoś może ostatnio na mietkowie ? albo na rzece Bystrzyca wpadającej do mietkowa lub za tamą zalewu Mietkowskiego ? interesuje mnie spinning i zastanawiam się czy jest sens w grudniu uderzyć nad tą rzeke [2012-12-13 01:07]

kapero

Ale tu cisza [2013-05-24 20:25]

kapero

Koło przepompowni do góry brzuchem 3 sandały pływały. Pozdrawiam.

[2013-06-04 11:20]

kamilspinning

był ktoś na mietku ostatnio jak ryba skubie głównie chodzi mi o drapieżnika ale o białorybie też proszę pisać
[2013-06-16 14:16]