Zalew Koronowski (woj. Kujawsko-Pomorskie.)

/ 33 odpowiedzi
Tusior

Boleni nie odłowią bo nikt tego nie łowi!!. Tak jak kolega Lipkor napisał, jak ryby migrują jesienią to jest ich tyle, że sygnał z echo nie dochodzi do dna!! Ryba na rybie dosłownie!! A na innym jeziorze, czy odcinku zalewu nie uświadczysz najmniejszego sygnału z echa!! Więc jak Pan rybak trafi na taką migrację to możecie sobie wyobrazić jak ta siatka jest pełna!! Dosłownie pęka pod ciężarem zaplątanych ryb!! Byłem świadkiem takiego złodziejstwa nie jeden raz, naprawdę wierzcie mi, to są fakty nie bajki!! Jak się uda to kiedyś nagram i wrzucę w sieć, z podziwu nie wyjdziecie!!  (2014/08/19 10:43)

Tedi2

Boleni nie odłowią bo nikt tego nie łowi!!. Tak jak kolega Lipkor napisał, jak ryby migrują jesienią to jest ich tyle, że sygnał z echo nie dochodzi do dna!! Ryba na rybie dosłownie!! A na innym jeziorze, czy odcinku zalewu nie uświadczysz najmniejszego sygnału z echa!! Więc jak Pan rybak trafi na taką migrację to możecie sobie wyobrazić jak ta siatka jest pełna!! Dosłownie pęka pod ciężarem zaplątanych ryb!! Byłem świadkiem takiego złodziejstwa nie jeden raz, naprawdę wierzcie mi, to są fakty nie bajki!! Jak się uda to kiedyś nagram i wrzucę w sieć, z podziwu nie wyjdziecie!! 
  całą prawde opisuje przedmówca- tak niszcza wszystkie polskie jeziora  (2014/08/19 11:03)

JOPEK1971

Boleni nie odłowią bo nikt tego nie łowi!!. Tak jak kolega Lipkor napisał, jak ryby migrują jesienią to jest ich tyle, że sygnał z echo nie dochodzi do dna!! Ryba na rybie dosłownie!! A na innym jeziorze, czy odcinku zalewu nie uświadczysz najmniejszego sygnału z echa!! Więc jak Pan rybak trafi na taką migrację to możecie sobie wyobrazić jak ta siatka jest pełna!! Dosłownie pęka pod ciężarem zaplątanych ryb!! Byłem świadkiem takiego złodziejstwa nie jeden raz, naprawdę wierzcie mi, to są fakty nie bajki!! Jak się uda to kiedyś nagram i wrzucę w sieć, z podziwu nie wyjdziecie!! 

To normalne jesienią,ale jakie to ryby w tak eksploatowanej wodzie... głównie mało atrakcyjny handlowo białoryb który zazwyczaj odławiany jest na mączkę.Bolenie również są zagarniane siatami,ale pewnie wypuszczają,bo boleń to fajna ryba do zafałszowania łowiska pod względem atrakcyjności dla potencjalnego klienta jakim jest wędkarz.Boleń głównie żeruje pod powierzchnią i tym samym jest widoczny,co stanowi magnes dla wielu wędkarzy,bo przecież woda żyje.Niestety u mnie wyławiają wszystko,nawet bolenia zostało niewiele.  (2014/08/19 12:08)

JOPEK1971

To normalne jesienią,ale jakie to ryby w tak eksploatowanej wodzie... głównie mało atrakcyjny handlowo białoryb który zazwyczaj odławiany jest na mączkę.Bolenie również są zagarniane siatami,ale pewnie wypuszczają,bo boleń to fajna ryba do zafałszowania łowiska pod względem atrakcyjności dla potencjalnego klienta jakim jest wędkarz.Boleń głównie żeruje pod powierzchnią i tym samym jest widoczny,co stanowi magnes dla wielu wędkarzy,bo przecież woda żyje.Niestety u mnie wyławiają wszystko,nawet bolenia zostało niewiele.  (2014/08/19 12:08)

JARASACKI

To kiedy umowa wygasa Salarowi za 20 lat ? (2014/08/19 20:24)

Lipkor

@Jopek1971 masz całkowitą rację, też uważam, że boleń nie znalazł się tutaj przypadkiem. Na niektórych odcinkach nieustannie jest wrzątek w wodzie i piękne wodotryski. Przyjezdni tylko się podniecają i zasuwają po zezwolenia.
Obecnie migrujące ławice to w większości drobne ryby, niestety. 
(2014/08/20 06:23)

Lipkor

To kiedy umowa wygasa Salarowi za 20 lat ?

Do kiedy, nie wiem, ale na pewno zbyt długo. Kiedyś była mowa o 2025r, ale nie jestem pewien.
Jak w wodzie zostaną tylko cierniki to pewnie dzierżawa się w tajemniczych okolicznościach szybko się skończy! (2014/08/20 06:39)

JARASACKI

jak nie będzie zysków to na pewno może być tak (2014/08/28 20:18)