Zaloguj się do konta

Zalew i starorzecze, Metoda na kwietniowego karpia

utworzono: 2012/02/05 19:21
ryukon1975

turu82

pytanie;witam  wszystkich ,mam plan ze w połowie kwietnia wybiore sie kilka razy na karpia . w jaki sposób skutecznie zanęcic  ,ile dni przed  zasiadką trzeba nęcic  czy nęcic kulkami czy robic kule zanętowe ,czy donęcać podczas łowienia  i jakie są najskuteczniejsze zapachy ,przynęty ,czy daleko od brzegu czy blisko, jakie zapachy można mieszać ze sobą czy dobrym sposobem jest zakładanie np na jeden włos zapach truskawki a na drugi jakiś zapach rybny np halibut  ,co jaki czas wymieniać kulki na włosie .zbiornikiem jest zalew piaszczyste dno głebokość do 2 m ok 8 ha drugim starozecze głebokośc do 3,5 m ok 6ha dno porosnięte miejscami mulste czy dobrym sposobem bedą kulki pływające na takie dno czy tonace .Koledzy prosze o  porade bo zamieżam kompetować zestawy .Pozdrawiam Karol.

[2012-02-05 19:21]

Na takim bajorku to ja łowię odległościówką na wiosnę i na hak zakładam czerwonego robala, zanęta jak zanęta, byle smużyła i wabiła żarłoczne karpie;)
A jeżeli o kulki chodzi , to mamy tu karpiarza, poczekamy, na pewno coś napisze;)
JAAAAAAAAAAAAANUUUUUSZSZSZ !!!!!!!!!!!! [2012-02-05 19:30]

koksik2703

A co jest bardziej opłacalne na karpia?
-zestaw gruntowy z kulką\pelletem?
  CZY
-zestaw spławikowy z kukurydzą?
[2012-02-05 19:40]

JKarp

CześćJak dobrze rozumiem to jednym łowiskiem ma być jakieś łowisko zarybiane karpiem.Na tym łowisku karpie znają kulki? Dobrym zapachem na wiosnę jest na przykład połączenie czosnku ze squidem czyli kałamarnicą. Są gotowe takie kulki ale drogawe. To Monster Pardise Imperial Baitsa. Drugim zapachem stosowanym przeze mnie jest sam squid np Black Squid Gold Carpia lub Exreeme Squid. Inną kombinacją jest ryba/krewetka/orzech tygrysi/bergamotka.Kulki ryba/krewetka zalane ekstraktem z orzechów + kropla olejku bergamotka.A innym sposobem dość sprawdzonym jest łączenie smaków np banan-krab, truskawka-ryba itd. To tyle odnośnie smaków. Wielkość kulki ma też znaczenie - wiosna to kulki 15-18mm.Czy masz możliwość wywiezienia zanęty znaczy kulek, pelletu i kuku?Sposób nęcenia i smaki takie same na obu zbiornikach.Karpie wbrew powszechnej opinii, że na mule stosuje się pop-up wcale nie przepadają za takimi kulkami. Posmakuj kulki pływającej to będziesz wiedział dlaczego tak jest. Najlepsze zestawienie to tzw bałwanek - np kulka banan tonąca 15mm i do tego kulka pływająca 10mm ryba czy krewetka.Janusz JKarp

[2012-02-05 20:24]

Iras1975

Ja do kulek które sam kręciłem dodawałem gammarus(pokarm dla żółwi) i zamiatałem wszystkich kolegów którzy wrzucali do wody "killery" z Anglii, Francji, Czech itd... [2012-02-05 20:47]

Tomekoo

na rzece akurat karpie dla mnie to przyłowy...ale trzeba spróbować:) [2012-02-05 21:00]

Iras1975

na rzece akurat karpie dla mnie to przyłowy... ale trzeba spróbować:)

No faktycznie się zapomniałem :) na rzece to nigdy karpia nie złowiłem więc na nic moje mądrości. [2012-02-05 21:08]

turu82

CześćJak dobrze rozumiem to jednym łowiskiem ma być jakieś łowisko zarybiane karpiem.Na tym łowisku karpie znają kulki? Dobrym zapachem na wiosnę jest na przykład połączenie czosnku ze squidem czyli kałamarnicą. Są gotowe takie kulki ale drogawe. To Monster Pardise Imperial Baitsa. Drugim zapachem stosowanym przeze mnie jest sam squid np Black Squid Gold Carpia lub Exreeme Squid. Inną kombinacją jest ryba/krewetka/orzech tygrysi/bergamotka.Kulki ryba/krewetka zalane ekstraktem z orzechów + kropla olejku bergamotka.A innym sposobem dość sprawdzonym jest łączenie smaków np banan-krab, truskawka-ryba itd. To tyle odnośnie smaków. Wielkość kulki ma też znaczenie - wiosna to kulki 15-18mm.Czy masz możliwość wywiezienia zanęty znaczy kulek, pelletu i kuku?Sposób nęcenia i smaki takie same na obu zbiornikach.Karpie wbrew powszechnej opinii, że na mule stosuje się pop-up wcale nie przepadają za takimi kulkami. Posmakuj kulki pływającej to będziesz wiedział dlaczego tak jest. Najlepsze zestawienie to tzw bałwanek - np kulka banan tonąca 15mm i do tego kulka pływająca 10mm ryba czy krewetka.Janusz JKarp

tak jest zarybiane karpiem ale nie wiem w jakich ilościach aczkolwiek mamy tu bardzo duzego suma to troche je sciga  ,tak znają kulki proteinowe, pontonu jeszcze nie posiadam , planowałem necic z brzegu ale nie wiem przez jaki czas musze necic i czym   i w jakich ilosciach

[2012-02-05 21:10]

Proszę moda grupy o przeniesienie wątku ponieważ zajmuje miejsce w dziale Łowiska, a dotyczy metod połowu- niestety z nieznanych mi przyczyn, od jakiegoś czasu nie mogę edytować niektórych wątków (prawdopodobnie powodem jest występowanie wpisu w grupie zamkniętej).

Z góry dzięki.

[2012-02-06 00:52]

ryukon1975

Proszę moda grupy o przeniesienie wątku ponieważ zajmuje miejsce w dziale Łowiska, a dotyczy metod połowu- niestety z nieznanych mi przyczyn, od jakiegoś czasu nie mogę edytować niektórych wątków (prawdopodobnie powodem jest występowanie wpisu w grupie zamkniętej).

Z góry dzięki.

Niestety ja też ostatnio zauważyłem zmiany i nie mogę przenieść wątku.
Następnym razem się poprawię,bo w sumie to sam tu wrzuciłem ten wątek.:)
[2012-02-06 05:59]

JKarp

Ja do kulek które sam kręciłem dodawałem gammarus(pokarm dla żółwi) i zamiatałem wszystkich kolegów którzy wrzucali do wody "killery" z Anglii, Francji, Czech itd...

CześćTeż znam takich  "miszczów" :-) DB, SB, Mainline i gucio łowią :-) Co prawda nie ma cudownych kulek ale też woda wodzie nie równa.Gammarus dobra rzecz.
"tak jest zarybiane karpiem ale nie wiem w jakich ilościach aczkolwiek mamy tu bardzo duzego suma to troche je sciga  ,tak znają kulki proteinowe, pontonu jeszcze nie posiadam , planowałem necic z brzegu ale nie wiem przez jaki czas musze necic i czym   i w jakich ilosciach"
Jak nie masz pontonu to trochę robi się problem. Bo o ile kulki można kobrą czy procą wyrzucić o tyle pellet lub kuku nie da rady bez wywózki.Jeśli chcesz wcześniej zanęcić to nie przesadzaj z ilością kulek i ogólnie wszystkiego. Myślę, że co drugi dzień 50 do 100 kulek w zupełności wystarczy. Do tego z kilo kuku i z pół kilo pelletu ale pomieszanego - to znaczy 6,9,15 mm. Na wiosnę grubszego pelletu nie trzeba dawać.Dość dobrym sposobem na wiosenne nęcenie i łowienie jest używanie materiałów PVA lub tzw metoda. Innym sposobem na nęcenie jest użycie rakiety lub spomba, lub też tzw " peta".Janusz JKarp [2012-02-06 06:25]

Bernard51

W kwietniu to musilby szukac wzgorkow- wyplycen i te miejsca karmic bo nie ma sensu karmic na 4m.A rakietom jezeli takowa posiada to kuku drobniejszym peletem podneci i na wiosne to raczej w mniejszych ilosciach to necenie.
Zakladajac ze woda bedzie w kwietniu jeszcze zimna, ale anomalia pogodowe sie zdarzaja

[2012-02-06 07:00]

turu82

Janusz dzieki za te wskazówki ale powiedz mi jeszczebo pisze sz ze co drugi dzien necic ale ile czasu przed zasiadką tydzien  czy ile?,i jesli bede nećił smakiem truskawkowym ,i kuk  to na haki co zakładac i w jakich dipach smarować?

[2012-02-06 10:28]

JKarp

CześćMyślę, że jeśli karpie są to wystarczy 3 lub 4 razy zanęcić.Na kwietniowe łowy wyszukaj sobie jakąś górkę lub spokojną zatoczkę. Jak masz kulki truskawkowe to możesz je zadipować np w rybie, halibucie  czy innym smrodku. Oczywiście i w truskawce też. To samo dotyczy kuku.JK [2012-02-06 10:58]

turu82

janusz a gdyby pellet i kuk wsypać do zanęty proszkowej   zbic w małe kule wielkosci piłeczki tenisowej  i wużucac łyzką do nęcenia ,co o tym myslisz? [2012-02-06 11:06]

JKarp

CześćJak najbardziej. Poszukaj sposobu nęcenia za pomocą tzw pet.JK [2012-02-06 11:46]

turu82

A co ile zmieniasz kulki na włosie ?i czy dobrym sposobem jest  podwójny przypon tak zeby mozna było założyc na jeden włos np.truskawke z rybą a na drugi np banan czy kuk  co otym sądzisz? [2012-02-06 11:50]

JKarp

CześćJak to podwójny przypon?Kulki zmieniam na noc i rano po nocy a czasem jeszcze rzadziej. Po braniu jak stwierdzę organoleptycznie, że kulka jest ok to i taką kulkę czasem zostawiam.JK [2012-02-06 12:28]

turu82

zamiast jednego przyponu  ,to dwa przypony na jednym zestawie [2012-02-06 12:34]

JKarp

CześćDwa włosy na jednym haczyku?To kiepski pomysł.JK [2012-02-06 13:08]

turu82

Cze Janusz nie chodziło mi o dwa włosy na jednym haku tylko   dwa przypony .powiedzmy ze na koniec zyłki głównej zakładam kretlik i zapinam nie jeden przypon tylko 2  ,kazdy przypon po jednym haku z włosem .o to mi chodziło                                                                                 [2012-02-06 23:24]

Bernard51

Cze Janusz nie chodziło mi o dwa włosy na jednym haku tylko   dwa przypony .powiedzmy ze na koniec zyłki głównej zakładam kretlik i zapinam nie jeden przypon tylko 2  ,kazdy przypon po jednym haku z włosem .o to mi chodziło 

To poczytaj RAPR taki zestaw jest niedozwolony,karp to ostrozna ryba im wiecej babilotow przy przynecie tym mniejsze efekty Powodzwenia!!                                                                             

[2012-02-07 05:56]

Bernard51

A co jest bardziej opłacalne na karpia?
-zestaw gruntowy z kulką\pelletem?
  CZY
-zestaw spławikowy z kukurydzą?

Nie rozumie co masz na mysli "oplacalne"na karpia, pewno efektywne co sie bardziej sprawdza:To zalezy od b.wielu czynnikow woda na ktorej lowimy, stanowisko, głebokosc,pogoda, pora dnia, pora roku,cisnienie atmosferyczne,gdy bedziesz juz mniej wiecej znal te czynniki to i tak nie bedziesz w pelni mogl odpowiedziec na swoje pytanie.Splawik jest zestawem bardziej czulym-delikatnym nawet w nocy ze świetlikiem mozna zobaczyc nawt minimalne przesuniecie przynety ale wymaga przez caly czas skupienia sie na splawiku, metoda gruntowa daje wiecej luzu.   
Ale wszysko zalezy od wedkarza zalezy który  co lubi-(jeden lubi ogórki drugi ogrodnika córki)
POLAMANIA!

[2012-02-07 06:16]

JKarp

Cze Janusz nie chodziło mi o dwa włosy na jednym haku tylko   dwa przypony .powiedzmy ze na koniec zyłki głównej zakładam kretlik i zapinam nie jeden przypon tylko 2  ,kazdy przypon po jednym haku z włosem .o to mi chodziło                                                                                

CześćBrzydko kombinujesz - oj brzydko :-((((((JK [2012-02-07 06:53]

miszczunio

Cze Janusz nie chodziło mi o dwa włosy na jednym haku tylko   dwa przypony .powiedzmy ze na koniec zyłki głównej zakładam kretlik i zapinam nie jeden przypon tylko 2  ,kazdy przypon po jednym haku z włosem .o to mi chodziło. 
Łobuzek z Ciebie i kłusolek. Nie wolno tak się bawić.
[2012-02-07 09:31]

turu82

pytam tylko bo x lat temu mój dziadek czasami zakładał 2 przypony a o ile sie nie myle to nie jest kłusownictwo .

Janusz jeszcze ptanko odległosc kulki od haka ,jaka musi być, czy śąróżnice pomiedzy kulkami pływającymi a tonącymi , masz jakąś efektywną odlegóśc  podaj w cm.

[2012-02-07 10:18]