Zaloguj się do konta

Zalew Cedzyna okolice Kielc

utworzono: 2009/07/16 16:35

Czy to prawda ze w tym roku zostanie spuszczona woda z zalewu, bo jezeli tak, to bedzie to jakas paranoja. ten zbiornik ledwo co odzyl po ostatnim wypompowaniu wody. Czy ktos cos wie na ten temat ? [2009-07-16 16:35]

wosiek

Ja niestety nic nie wiem na ten temat ,wlaśnie się tam wybieram początkiem sierpnia i mam nadzieję że woda jeszcze będzie [2009-07-16 21:03]

ptylu

klamka zapadła wrzesień tego roku to nieodwracalny termin tego kataklizmu powód;naprawa tamy więcej info w okręgu [2009-07-17 08:29]

To jest poprostu chore !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kilka lat temu tama byla naprawiana (nowe sluzy itp).
Zanim wszystko wroci do stanu obecnego minie ok 5 lat albo i dluzej !!!
Czy tam nie ma kompetentnych ludzi ???!!!
To jest gorsze niz paranoja !!! :(((((((((((((((((( [2009-07-17 17:52]

A najlepiej to go calkiem zasypac i cmentarz komunalny otworzyc i nikt nikomu nerwow juz szarpal nie bedzie. [2009-07-18 09:30]

Deeny

istna masakra:( ryby będą odławiane i co z nimi?? [2009-07-19 11:03]

A jak myslisz ?
Piekne zdjecie w regionalnej gazecie o przenoszniu wspanialych okazow do sasiednich zbiornikow (To juz jest nudne) a kilka ton ryb trafi do prywatnej lodowki :(
Ech...szkoda gadac... [2009-07-19 19:53]

miluuu

znowu krzaki i 5 lat czekania na coś innego niż płotka...gwrancja tamy sie pewnie skończyła i sie spie... [2009-07-22 17:12]

To jestes optymista,bo ja widze to bardzo czarno !
5 lat, moze w czynie spolecznym, to by sie im udalo zmiescic w tym terminie [2009-07-24 15:18]

Ludzie ale o jakich wy rybach mówicie tam są tylko płocinki i małe leszczyki może czasem się fartem zębaty trafi wiem co mówię bo w tym sezonie praktycznie łowiłem tak około 20 paru razy i tylko raz się nam karpik trafił a tak to leszczyki i płotki. Reasumując nie rozumiem tej paniki :) [2009-10-12 02:07]

Z tego co wiem woda w Cedzynie ma być i w tym roku coś im nie wypaliło z łataniem tamy pewnie kasy nie dostali więc nie panikujmy tak nadal będzie można łowić wspaniałe leszcze 35 cm :d
[2010-03-09 23:16]

silurusglanis

Nie zgadzam się z opinią, że w Cedzynie nie ma porządnych ryb, tylko leszczyki (jeszcze do niedawna sam takie wygłaszałem). W tym roku przełamałem się i namówiłem braci na nocną zasiadkę. Nastawialiśmy się na nocnego drapieżnika. Dotąd byliśmy 3 razy. Za pierwszym nic. na całym brzegu efekty mizerne, tylko 1jeden facet złowił sandaczyka 55 cm. Zagadałem, bo widać było na tle innych, że wie, co robi. Trochę informacji wyciągnąłem. Następnym razem rewelacja - złowiłem sandacza 72 cm i 3,4 kg, brat ładnego okonia 40 cm i 0,9 kg; pierwszy brat niewymiarowego sandaczyka, a ja miałem jeszcze 2 brania, ciągnąłem jakieś duże "nie wiem co" - coś ostro biło momentami przyginając wędkę prawie do lustra wody; miałem to na wędce przez paredziesiąt sekund pompując siłowo na mocnej żyłce -ok.  20 - 30 m od brzegu przypon z plecionki 0,20 mm przetarty albo przecięty (niestety nie przyjrzałem się uważnie będąc zbyt rozemocjonowanym); ucięte ok 60 cm. Nie wiem czy szczupak czy sum. Trzecia zasiadka - sandaczyk 58 cm 1,6 kg u brata. jeśli idzie o białą rybę, to jest znacznie gorzej. Słyszałem o średnich linach, które się trafiały późną wiosną. Dominuje niestety leszcz i to dość nędzny, ale pływają też stada ładnych - tak się  reguły kończą zasiadki karpiowe poprzedzone nieraz nawet długotrwałym nęceniem - podchodzi gruby leszcz, karpia ani dudu. Ale jeśli ktoś chce podnęcić duże leszcze to warto.
[2010-08-17 11:53]