Zalew Boryszewski w Sochaczewie

/ 8 odpowiedzi
Czy byliście kiedykolwiek kontrolowani przez PSR lub SSR podczas wędkowania na terenie zalewu Boryszew .Czy wymagano od was posiadania aktualnych opłat za wędkowanie na wodach PZW.Jeżeli tak to proszę o kontakt na priv lub maila mariuszb27@gmail.com. ZALEW BORYSZEW NIE JEST WODĄ PZW.
Mariusz Bajurski"Sochaczewski Wędkarz"
tomasz86


Ciekawa wiadomość.Ciekawe co by było podczas kontroli?
Kilka lat temu gdy opłacałem  Karte Wędkarską wielokrotnie  byłem kontrolowany podczas łowienia.Teraz już nie opłacam gdyż mało wękuje z powodu braku czasu.
Jeśli byłaby to prawda chyba bym się skusił na wypad na rybki na nasz Zalew.

pozdrawiam (2014/05/17 11:25)

mariusz1236543


Kol. tomasz86 proponuję i jednocześnie polecam zapoznać się z poniższym artykułem http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,prawo-i-zalew-boryszewski,58876. Może Cię on zainteresuje.Nie wiem czemu , ale jak dotychczas władze koła jak również i okręgu nie są zainteresowane w przyznaniu się do tego , że zalew nie jest wodą PZW.Dlatego też jestem zainteresowany czy byli obecnie lub w przeszłości kontrolowani wędkarze przez PSR  lub SSR gdzie wymagano od nich posiadania aktualnych opłat uprawniających do wędkowania  na wodach PZW.
Mariusz Bajurski"Sochaczewski Wędkarz" (2014/05/17 22:22)

TomekM


Ciekawe dlaczego w takim razie jest zakaz używania łódek zdalnie sterowanych, może dlatego że pewien gość nie potrafi łowić i sam takiej nie ma ?  (2014/05/21 17:23)

JKarp


Ciekawe dlaczego w takim razie jest zakaz używania łódek zdalnie sterowanych, może dlatego że pewien gość nie potrafi łowić i sam takiej nie ma ? 

To jest wysoce prawdopodobne ;-)JK (2014/05/21 17:46)

mariusz1236543


Tomku ! Jak mniemam znasz doskonale realia panujące na naszym terenie i znasz równie dobrze a może nawet i lepiej ode mnie obecnych działaczy. Tak więc myślę ,że domyślasz się dlaczego jest taki zakaz.Ja będąc  swego czasu w tym zarządzie po zapoznaniu się z wieloma dokumentami które w dziwny sposób były jakoś no nazwijmy to zapomniane (nikt ich nie udostępniał by najmniej mnie )nie mogłem zgodzić się z wieloma nieprawidłowościami , a już na pewno nie do przyjęcia jest w mojej ocenie to by w sposób wyrafinowany okłamywać własnych członków koła.Dlatego założyłem powyższy wątek.Każdą nieprawidłowość można wyprostować tylko wędkarze muszą sami się tym zająć.PozdrawiamMariusz Bajurski"Sochaczewski Wędkarz" (2014/05/21 22:15)

mariusz1236543


A najważniejsze ! Zakaz ten jest SAMOWOLĄ I BEZPRAWIEM  ZE STRONY  PZW KOŁO SOCHACZEW-MIASTO (2014/05/21 22:39)

pawel3126


Żeby można było coś zakazywać trzeba być właścicielem zbiornika ewentualnie dzierżawcą,tylko jest małe ale przy jednym i przy drugim w grę wchodzi własność lub dzierżawa całego zbiornika.
Jak jest nad zalewem większość już wie...

PZW przypisało sobie własność i nie ma się czemu dziwić,dbają o tą wodę jak potrafią,organizują tam zawody a co najważniejsze zarybiają ten zbiornik.

Nie wiem czy dobrym pomysłem jest propagowanie bezkarności za łowienie na tym zbiorniku,ale to oceńcie sami,zastanówcie się kto będzie zarybiał i dbał o ten zbiornik jeżeli PZW odizolujecie od niego???...

Co do modeli zdalnie sterowanych to już odrębny temat,powiem tylko tyle i tez żadnej nowinki nie odkryję ale ja wywożąc zestaw modelem wrzucę jednorazowo do wody 200 gram zanęty itp,zakazując modeli jestem zmuszony do tradycyjnego nęcenia rakietą,kobrą itp,przy takim nęceniu wiaderko 10 litrowe znika momentalnie ale co tam niech kiśnie woda która nie ma dopływu żadnego a wapna już jest grubo...

Niestety to jest temat na Walne,forumowo można tylko pogdybać...

Może najwyższa pora pomyśleć nad zmianą zarządców?

To również wszystko w rączkach Członków,Walne może poczynić cuda tylko trzeba tam iść silną grupą... (2014/05/21 22:50)

mariusz1236543


Pawle ! Powiem tak.Bezkarności na tym czy innym zbiorniku nie należącym do PZW oczywiście NIE WOLNO PROPAGOWAĆ. Jak każda woda podlega on kontroli odpowiednich służb do tego powołanych i przestrzegających odpowiednich Ustawa Państwowych , a nie organizacji pozarządowej.To ,że PZW "DBA" o zbiornik to każdy widzi,ale na tym trzeba się jeszcze choć trochę znać.Podałeś przykład wrzucanego wapna.A czy to powinno być wapno budowlane hydratyzowane czy tez pochodne wapno tlenkowe.Swego czasu opisywałem ten problem powołując się na opracowania naukowe.I co.I nic.Znowu wwalono wapno budowlane zamiast tlenkowego.Ale dobra starczy.Jedno jest pewne.To że dbają chwała im za to,ale to ,że wprowadzają zakazy na nie swojej wodzie,wycinają drzewa które są siedliskiem ptaków, a przy takim stanie wody jak obecnie to drzewa te które były na brzegu a nie w linii brzegowej choć trochę osuszały brzegi, a tak jest jak jest  ,że roszczą sobie prawo by posiadać opłacone składki w PZW by można było tam wędkować to już chyba lekka przesada.To już jest bezprawie ba pokuszę się o więcej to oszustwo w stosunku do wędkarzy i zmuszanie ich do określonego zachowania.Tego to już tolerować nie wolno.PozdrawiamMariusz Bajurski"Sochaczewski Wędkarz" (2014/05/21 23:30)