Załatwili Wisłę...

/ 120 odpowiedzi / 3 zdjęć
Sith


Na marginesie - ciekawe co spowoduje większe szkody, awaria "Czajki", czy:
1. Bezmyślne, niefachowe, złodziejskie i nepotyczne działania w walce z pandemią pewnego szumidupka.?!
2. Dyktatorska polityka kocioluba niszcząca gospodrakę i Kraj, dzieląca naród na ludzi i podludzi?!
3. Nędzna, niekompetentna, bezmyślna opozycja pod przywództwem budków, kamyszków i bezbutów?!
Przekonamy się za kilka lat, gdy ościenne potęgi gospodarcze sprzedadzą nas Putinowi, jak niegdyś sprzedali Stalinowi.
A ryby w Wiśle mają się i będą się miały dobrze... (2020/09/05 06:48)

ryukon1975


Dobrze by było gdyy dało się odzielić życie w kraju od polityki. Niestety ale się nie da. To politycy podpisywali umowy na wykonanie wadliwego systemu oczyszczania miasta i oni za to płacili kwotami podatnika. Chyba że się teraz pożalimy św Mikołajowi. Jednak tu sami dorośli więc wiedzą że święci i Mikołaje to ściema. :) (2020/09/05 08:47)

Julian


A Zygmunt III Waza po pijaku Wawel podpalił ( niczym Neron Rzym ) i gdy mu zima zajrzała do d..... uciekł do Warszawy.
Wyluzuj człowieku o czym ty mówisz . Nawet nie będę polemizował .Zajmijmy się lepiej poselskim zespołem do spraw wędkarstwa i zielonymi bo na razie Znacząca Cisza. (2020/09/06 10:10)

Spear


Na marginesie - ciekawe co spowoduje większe szkody, awaria "Czajki", czy:
1. Bezmyślne, niefachowe, złodziejskie i nepotyczne działania w walce z pandemią pewnego szumidupka.?!
2. Dyktatorska polityka kocioluba niszcząca gospodrakę i Kraj, dzieląca naród na ludzi i podludzi?!
3. Nędzna, niekompetentna, bezmyślna opozycja pod przywództwem budków, kamyszków i bezbutów?!
Przekonamy się za kilka lat, gdy ościenne potęgi gospodarcze sprzedadzą nas Putinowi, jak niegdyś sprzedali Stalinowi.
A ryby w Wiśle mają się i będą się miały dobrze...

Zamioast o rybach i ochronie środowiska to kolejne wywody o polityce. Zmień chłopie portal. (2020/09/08 15:23)

fishark


A ryby w Wiśle mają się i będą się miały dobrze...

Też mam sie dobrze i nie narzekam... (2020/09/08 17:39)

Sith


(...)A ryby w Wiśle mają się i będą się miały dobrze...

Zamioast o rybach i ochronie środowiska to kolejne wywody o polityce. Zmień chłopie portal.
Nie odpowiada Ci, nie czytaj, nikt Cię do tego nie zmusza. Nie życzę sobie żebyś mi polecał co mam robić.
Nota bene, mamy taki wpływ na ochronę środowiska, jak muzyka Beethovena na rozród mrówek. Zastanów się od kogo to zależy, od Ciebie, ode mnie? Tak od nas, od wyborców! Jakich polityków sobie wybierzemy, taki będzie nasz Kraj i nic na to nie poradzisz.
(2020/09/09 06:32)

oldboy


... Zastanów się od kogo to zależy, od Ciebie, ode mnie? Tak od nas, od wyborców! Jakich polityków sobie wybierzemy, taki będzie nasz Kraj i nic na to nie poradzisz.
A masz jakiś LEPSZY wybór?
Twoja wypowiedź powyżej (pkt. 3) świadczy chyba, że raczej nie(?) (2020/09/09 22:29)

51Marek


A ja powiem tak. Jestem ZAREJESTROWANYM wędkarzem od 1965 roku. Wiele widziałem i wiele przeżyłem. Pamiętam Wisłę z lat '70. Kolektor ścieków przy Karowej i kolektor na Bielanach. W wodzie pływało wszystko. Od prezerwatyw, waty i ligniny poprzez nierozpuszczone ludzkie ekskrementy aż do wszystkiego co człowiek może wrzucić do sedesu! I w tych miejscach było zawsze największe zgrupowanie wękarzy. I "szarpakowców". A "wyszarpane" i złowione ryby lądowały na patelni. A w Warszawie było wówczas setki jeżeli nie tysiące zakładów przemysłowych, gdzie o oczyszczaniu ścieków nikt nie słyszał! Pamiętam rurę ściekową z FSO, około 50 metrów na południe od obecnego mostu Grota. Płynęła stamtąd cudownie kolorowa, tęczowa "woda" z FSO, mająca w sobie całą tablicę Mendelejewa!
ps
a tak na marginesie, ile "zdrowej i ekologicznej" żywności rośnie i potem jest kupowanej i zjadane, a zasilanej ludzkimi odchodami ??? (2020/09/10 14:36)

ryukon1975


Dlatego że tu wcale nie chodzi o zatrucie. To czysta gra polityczna. Jednak wielu tego nie widzi lub bawią się w harcerzy i chcą zbawiać ryby tylko od czego lub kogo? Też pamiętam czasy bez oczyszczalni. wszystkie jakie znam w okolicy powstały znacznie później jak się urodziłem. Czy wpłynęło to znacznie na poprawę rybostanu? :)))) (2020/09/10 15:40)

Julian


Ja pamiętam jak ojciec kupił telewizor a sprowadziliśmy się z Powiśla na Pragę jak Most Gdański budowali Babcia płakała Wacek gdzieś ty na te wygnankę trafił . Ludzie do jasnej cholery o czym Wy piszecie mamy XXI wiek i pamiętam jak 51 lat temu ludzie po księżycu chodzili .
Chodzili na prawdę widziałem w telewizorze bo towarzysz Gomułka pozwolił zoabaczyć mimo tego że towarzysz Breżniew się na niego wściekał .
Ps. Rolling Stonsów w Warszawie też pamiętam
Wyluzujcie !!!!! (2020/09/10 20:24)

oldboy


A ja powiem tak. Jestem ZAREJESTROWANYM wędkarzem od 1965 roku. Wiele widziałem i wiele przeżyłem. Pamiętam Wisłę z lat '70. Kolektor ścieków przy Karowej i kolektor na Bielanach. W wodzie pływało wszystko. Od prezerwatyw, waty i ligniny poprzez nierozpuszczone ludzkie ekskrementy aż do wszystkiego co człowiek może wrzucić do sedesu! I w tych miejscach było zawsze największe zgrupowanie wękarzy. I "szarpakowców". A "wyszarpane" i złowione ryby lądowały na patelni. A w Warszawie było wówczas setki jeżeli nie tysiące zakładów przemysłowych, gdzie o oczyszczaniu ścieków nikt nie słyszał! Pamiętam rurę ściekową z FSO, około 50 metrów na południe od obecnego mostu Grota. Płynęła stamtąd cudownie kolorowa, tęczowa "woda" z FSO, mająca w sobie całą tablicę Mendelejewa!
No to Kolego może zamknąć tę "Czajkę" w cholerę i wtedy znowu rybki będą się miały czym żywić(?) No bo teraz Warszawka jest duuuużo większa, więc i g....na pewnie też więcej dla nich będzie(?) :)
(2020/09/10 21:07)

marekman07


za śmieci wywiezione w bagażniku i wyrzucone do lasu są olbrzymie kary, za umycie auta nad rzeką czy jeziorem mandaty a za katastrofę ekologiczną jaka jest zasyfienie Wisły NIKT nie poniósł kary - czy to jest normalny cywilizacyjnie rozwinięty kraj ? Swoją drogą - dlaczego czajka jest jedną z najdroższych oczyszczalni na świecie i dlaczego osoby odpowiedzialne za jej budowę i przyjęcie do eksploatacji nie siedzą (prezydenci stolicy, inspektorzy nadzoru itd)? co więcej - taki prezydent stolicy po uprzedniej awarii prawie został wybrany na prezydenta kraju (2020/09/11 09:31)

marekman07


(...) Dawniej ścieki komunalne wlewano hektolitrami do rzek i ryb była masa, (...) Dokładnie tak. Przykład - Ner w Lutomiersku. Jeszcze 20 lat temu, jadąc mostem trzeba było zakładać maskę przeciwgazową, a na brzegu siedziały całe szeregi wędkarzy i łowili. Teraz "zapaszku" nie ma, ale ryb również nie uświadczysz.
Bez przesady, taka ilość ścieków komunalnych, z procentowo niewielką zawartością chemii (proszki do prania, płyny do zmywania, szampony) nie zagrozi ekologii tak potężnej rzeki jaką jest Wisła.
Kilka lat temu zanieczyszczono chemicznie Wartę i nie nastąpił armagedon.
W przypadku Wisły szum ma charakter polityczny, bo przecież Warszawą rządzi PO, więc przed wyborami trzeba dokopać i puścić zasłonę dymną na Ziobroaferę.

skoro uważasz że nie ma problemu to moze popływaj sobie w tym ekologicznym cieku i napij się wody - przecież to sama ekologia heheheheh (2020/09/11 09:40)

amur tv


To smutne że takie rzeczy dzieją się w Polsce :(
ale no cóż taki kraj (2020/09/20 02:37)

Sith


... Zastanów się od kogo to zależy, od Ciebie, ode mnie? Tak od nas, od wyborców! Jakich polityków sobie wybierzemy, taki będzie nasz Kraj i nic na to nie poradzisz.
A masz jakiś LEPSZY wybór?
Twoja wypowiedź powyżej (pkt. 3) świadczy chyba, że raczej nie(?)
Niestety, masz rację, nie ma wyboru... ;((
(2020/09/20 08:46)

pstrag222


A czy to pierwsza taka sytuacja w kraju. A ile mniejszych cieków wodnych jest zanieczyszczana niszczona. W imię rozwoju gospodarki. Taki kraj gdzie niesterty wędkarstwo to nadal pozyskanie mięsa a nie sport i wędkarska turystka. Wszyscy łącznie z ZG w Warszawie ma w dupie wędkarzy. Liczy się kasa.
@ Sith ja to bym bardzo chciał zobaczyć ministra zdrowia w opozycji wczasie tej pseudo pandemi
bo ja czytam czasami facebunia i te zale zwolenników opozycji to nie wiadomo śmiać się czy płakać. Jedni lepsi od drugich. Aby napachac swoje portfele a ludzie ślepo wieża w obiecanki cacanki i dalej jak te barany posłusznie oddają głosy. (2020/09/20 21:35)

Sith


(...)Jedni lepsi od drugich. Aby napachac swoje portfele a ludzie ślepo wieża w obiecanki cacanki i dalej jak te barany posłusznie oddają głosy.
Niestety, masz rację. Taka nasza rzeczywistość... ;((
(2020/09/21 06:11)

Basia Kier


No i okazało się, że to nie katastrofa, lecz PRZEKARMIENIE rzeki. Tak przynajmniej stwierdził dr Przemysław Nawrocki z WWF w wywiadzie dla Radia Kolor. (2020/09/21 12:53)

Sith


Wiem jak się objawia przekarmienie u człowieka, czasem mi się to zdarzało, ale rzeki?!

Ps
Już wiem, ten sam objaw, ja miałem sraczkę, a Wisłą też g**no płynie... (2020/09/22 06:26)