Zaloguj się do konta

Zalany kamieniołom - co to za woda?

utworzono: 2010/12/15 18:16
endriut

Witam wszystkich. Mam pytanko: Czy na tym zalanym kamieniołomie można łowić rybki, czy jest to pod opieką jakiegoś koła? Czy w ogóle ktoś tam kiedyś był?

Fotki z tego miejsca są zajefajne...

[2010-12-15 18:16]

nanus

Witam

Też to widziałem na geoportalu ale niestety nie pomogę ci nie mam żadnych pewnych informacji pytałem trochę kolegów mówią że to jakieś rozlewisko pilicy, trzeba na wiosnę sprawdzić. pozdrowienia.

[2010-12-15 18:30]

osmial

To są zalane wyrobiska po odkrywkowej kopalni wapienia. 
Rybki z relacji naocznych świadków pływają tam wielkie ale ktoś to kupił i nie pozwala łowić. Jak pod koniec roku będę w kole podpytam się jak z tym jest na prawdę bo same domysły słyszałem.Przy czym głębokość tych zbiorników to z 20 metrów na całości, tam są pozalewane maszyny, koparki i takie tam sprzęty ;p więc łowisko łatwe też nie jest. A i na większości brzegu jest pionowa ściana wysokości kolejnych 10 - 20 metrów ;p 
Jak bym zapomniał się odezwać, co z tymi wodami to niech ktoś przypomni mi na pw, na pewno odpowiem ;) [2010-12-15 19:22]

wędkarz95

Tak są to wapienniki osob prywatnej, ale nikogo to nie  interesuje ;] Przyjeżdżają tam nurkowie  i mówią że są bardzo duże ryby . Przy brzegu od razu jest spad na 12 metrów , woda przezroczysta . Pod brzegami stoją piękne  liny , nie jeden pewnie byłby  medalowy gdy by się go udało złowić ;].Kolega  przez 7 dni nęcił je  codziennie kukurydzą z makaronem ale nic nie złowił . Z tego co mówią nurkowie to jest dużo suma i szczupaka . Łowiłem tam na małą blaszkę do brzegu mi odprowadzały stada okoni , ale żaden nie miał zamiaru zaatakować przynęty.Widziałem tam osoby rozstawione z karpiówkami jak i spiningujących za szczupakiem .
[2010-12-27 19:43]

1z2z3z4

Koledzy znam oba te zbiorniki - bez wątpienia są piękne !!
Ryb naprawdę wielkich jest tam dużo, latem widziałem sztuki których pewnie w życiu nie złowię. Przy brzegu pływały ławice białej ryby w ilościach jakich nigdy nie widziałem (być może jeszcze mało widziałem) Daję sobie rękę uciąć, że są tam medalowe okazy gdyż w bardzo czystej wapiennej wodzie można je dostrzec. Zbiornik powstał po zatrzymaniu wydobycia kamienia wapiennego który był przetwarzany w pobliskim zakładzie. Poziom wody ponosił sie od tamtego momentu zasilany podziemnymi wodami  gdyż zbiornik i samo wyrobisko było poniżej poziomu pobliskiej Pilicy. Dno jest kamieniste, z bardzo duża różnicą głębokości. miedzy dwoma punktami oddalonymi o 30 - 50 cm może być różnica nawet kilku metrów gdyż na dnie znajdują się głazy. W swojej południowej części (ta w pobliżu pozostałości rur od pomp) jest najgłębszy woda przekracza 20 m w pozostałych około 15 -17m Jeśli chodzi o zalane koparki to bzdura - znajdują się tam jedynie elementy takie jak gąsienica napadowa itp. Jest kilka dorodnych zalanych drzew które można dostrzec ze szczytu wyrobiska. Brzeg bardzo spadzisty niemalże schodzi pionowo w dół.
Za tym pierwszy zbiornikiem (bliżej drogi) z przejrzystą wodą znajduje sie drugi o nieco innej charakterystyce. Jest mniejszy od tego pierwszego został zalany wcześniej a woda w nim ma kolor kawy z mlekiem.  W zupełności nie przeszkadza to rybie która tam żyje.  W tym zbiorniku jest dużo więcej zalanych drzew.

Jeśli chodzi o pierwszy zbiornik - powiem tak ryba jest ale ten kto ją wyjmie albo ma farta albo jest mistrzunio.
Autentycznie - podstawiałem pięknym okazom przynętę pod nos... - bez efektu.
Zbiornik jest z tego znany że ciężko coś w nim złapać pomimo tego że ryba tam jest...
[2010-12-27 20:42]

pcamel

witam czy ktoś może napisać gdzie znajdują się te zalane kamieniołomy
[2010-12-27 21:58]

Na górze masz mapkę. To jest obok Sulejowa (Łódzkie) [2010-12-27 23:25]

smakosz

Koło Białej Góry jak na Tomaszów się jedzie też są kamieniołomy,ale ryb tam nie widziałem
[2010-12-28 08:50]

1z2z3z4

bardzo łatwy dojazd - trzeba tylko być uważnym bo zbiornik pomimo że dość duży i oddalony może o 10 m od drogi łatwo przeoczyć - oddzielony jest od drogi wałem ziemi i tylko w bodajże 3 miejscach można go zobaczyć.
jadąc od Piotrkowa w kierunku Opoczna drogą krajową nr. 12 w miejscowości Sulejów skręcamy przed mostem na Pilicy w prawo - mijamy remizę strażacką następnie przed kościołem skręcamy w lewo dojeżdżamy do drogi wzdłuż rzeki którą jedziemy dość spory  kawałek wypatrując po prawej stronie zakładu "wapienniki"  kiedy go miniemy należy szukać przerw w wale ziemi i wypatrywać wody
[2010-12-28 09:29]

To koledzy jak jest w końcu z łapaniem na tej wodzie? Można czy nie można za ile po ile itd? [2011-03-21 21:24]

baczek84

witam byłem w 20.07.20012 złowiłem 2 piekne liny po 33-36 cm woda piękna co do właściciela podobno dał se spokuj z przeszkadzaniem łowienia a chodzi tu tutaj że ma tam byc wysypisko śmieci a dokładniej odpadów niebezpiecznych więc zgłaszajcie to dalej bo to zaledwie 50metrów od pilicy [2012-08-21 16:47]