Zakup kołowrotka.

/ 12 odpowiedzi
mam prosbe chcialbym sie zapytac kolegow jaki kolowrotek ,Firma ,model mogli byscie mi polecic tyle jest tego trudno wybrac chodzi mi o kreciolek z tylnym chamulcem do spiningu dodam ,ze budzet jakim dysponuje to max 200 zl.mam nadzieje ze z wasza pomoca bedzie latwiej na cos sie zdecydowac pozdrawiam .jaras1978
zibik33


Idź do jakiegoś polecanego sklepu w mieście, poproś o kołowrotki do konkretnej wędki( zależy na jaka rybę się nastawiasz ) np. Okumy bo polecane i 5 lat gwarancji i zobacz co Ci się podoba i w ręce leży. (2014/03/22 12:20)

ZanderHunter


mam prosbe chcialbym sie zapytac kolegow jaki kolowrotek ,Firma ,model mogli byscie mi polecic tyle jest tego trudno wybrac chodzi mi o kreciolek z tylnym chamulcem do spiningu dodam ,ze budzet jakim dysponuje to max 200 zl.mam nadzieje ze z wasza pomoca bedzie latwiej na cos sie zdecydowac pozdrawiam .jaras1978







Przede wszystkim jakie rybki masz zamiar łowić?....oraz na jakiej wodzie?.... (2014/03/22 13:43)

jaras1978


czesc przedewszystkim szczupak okon na sztuczna przynete w gre wchodzi polow na jeziorze glownie z pontonu gdyz zbiornik jest mocno okresle to zarosniety wiec z brzegu  mierne szanse (2014/03/22 15:51)

berthold


TEAM DRAGON bardzo polecam wielkość myślę że 30-ka wystarczy maszynka niezwykle trwała i o bardzo miękkiej pracy sama precyzja ja go już dosyć sporo używam i żadnych zmian nie widzę natomiast ostrzegam nie kupuj wynalazków shimano typu EXAGE cz CATANA to się do niczego nie nadaje
poza dragonem polecam jeszcze okume np trawertine 30-ka przedni hamulec szkoda że nie produkują już wersji EPIX to był sprzęt nad sprzęty ponad 10 lat ostrej orki a on nawet luzów nie dostał (2014/03/22 17:19)

mikolaj37


Zgadzam się z ostatnim przedmówcą.Team dragon fajny młynek ale szczegół -przedni hamulec-co oczywiście nawet lepiej.Okuma travertine mam dwie- nie zarżnąłem przez 7 lat. Zgadzam się że catana to szmelc,ale tylko na spining.Żadko który kręcioł z wyższych półek ma precyzyjniejszy hamulec.Więc jeśli od kołowrotka nie wymaga się aby był zbytnio mocny a potrzebny precyzyjny hamulec bo łowimy na cieniutkie żyłki np. przy podlodówce to catana jest super , ale do spina się nie nada.Nie zgadzam się żeby iść do sklepu , pomacać i zobaczyć jak leży w dłoni.To nie wędka że musi super leżeć.Co z tego że będzie leżał w dłoni jak się rozsypie za miesiąc.;Nie od dziś wiadomo że są firmy które kołowrotków nie potrafią robić.Jeszcze nie spotkałem mikado albo kongera żeby mi posłużył chociaż rok.Bierz sprawdzone marki ryobi,okuma,penn,spro.Oczywiście w tej cenie bo z droższych to radziłbym ci co innego. (2014/03/22 19:18)

Szymon7399


Ja osobiście polecam Shimano Catana 2500FB mam i chwalę sobie na koncie ma największego szczupaka 50cm około A jeśli coś lepszego to shimano nexave 2500  (2014/03/22 19:23)

u?ytkownik7201


Ja w tym roku kupuje space mastera, a z tej firmy mam już kręciołka o nazwie VIP i sprawuje się bardzo dobrze. (2014/03/22 20:09)

berthold


Ja osobiście polecam Shimano Catana 2500FB mam i chwalę sobie na koncie ma największego szczupaka 50cm około A jeśli coś lepszego to shimano nexave 2500 






ty sobie żarty robisz czy w to wierzysz bo jeśli to drugie to wierz mi zmienisz zdanie i to szybko (2014/03/22 20:36)

biker1


ja bym polecił Daiwa Megaforce A mam 25 i łowię ją na spining lekki boczny trok i lekkie gumki używam go od 2 lat i nic nie szwankuje zapasowa szpula też aluminium i za jedyne 200zł z haczykiem, teraz kupuje też tą samą Daiwę ale 35 na większe rybki. Polecam dobra jakość do ceny :) (2014/03/22 20:57)

Infernal1995


Megaforce to złom. Miałem i przy feederze sie posypały. ,,Ja mam alivio i wyciągnął okonia 15 cm i sobie chwale,,. Hehe. Na poważnie to ryobi applause tylko chyba bedziesz musial troche dolozyc, z tańszych spro passion, ryobi ekusima, może spro blue arc. W każdym bądź razie ryobi albo spro, ewentualnie coś z 5 letnią gwarancją dragon, okuma i chyba robinson (marshal zbiera dobre opinie). (2014/03/23 07:24)

chudymb2


w cenie do 200zł do spina to tylko spro lub ryobi nic lepszego nie znajdziesz w tej klasie cenowej a do gruntu to okuma takie jest moje zdanie ;-) (2014/03/23 11:42)