Zaloguj się do konta

Zakup nawigacji

utworzono: 2013/07/04 10:34
erykom

Planuje kupić nawigację,od razu mówię że nie chcę jakiejś drogiej kupować bo będę używał jej sporadycznie,co myślicie o tej  http://allegro.pl/extra-lark-50-3-odblok-128ram-2gb-folia-promocja-i3340565911.html   ? Nie znam się na tego typu urządzeniach dlatego myślę że ktoś mi pomoże na forum dokonać wyboru... [2013-07-04 10:34]

JKarp

CześćNie żebym był jakimś znawcą nawigacji ale to tak jak ze sprzętem wędkarskim - najtańszy być nie powinien a najdroższy być nie musi.Ja Żonie kupiłem Pentagram Nomad EVO 5.0 - około 300 zł.
Sam używam darmowej nawigacji z Nokii N8 oraz programu SpeedAlarm i jak na razie nie było miejsca którego by nie znalazła i zaprowadziła oczywiście bez prób prowadzenia przez pola i lasy ;-)Dzięki użyciu dwóch programów wiem w zasadzie wszystko co jest przede mną na drodze.JK
[2013-07-04 11:08]

wirefree

Najwazniejsze w nawigacja to mapa z jakiej korzysta, z map na polske najlepsza jest automapa ma najlepsze wsparcie dla radarow i najlepsze odwzorowanie terenu. 2GB to troche mało jak na dzisiejsze standardy bo ledwo zmiescisz automape na polske, 4GB to standard w takim wypadku.  [2013-07-04 11:33]

skryty

ja dokładnie tydzień temu musiałem zakupić nawigację (szefowa zadzwoniła po 20tej w środę, że w czwartek rano mam wyjeżdżać do Danii najlepiej swoim autem).
Zakupiłem Tomtoma 20:
http://allegro.pl/tomtom-start-20-20m-dozywotnia-aktualizacja-map-eu-i3308255398.html
. Generalnie wyjąłem z pudełka, podpiąłem, 5 min kombinacji i w drogę...ale grosza na nią wydanego (dałem w promocji 450zł) nie żałuje, przejechałem pół:)europy, a jechało się jak do sklepu po bułki:)
[2013-07-04 11:53]

wirefree

TomTom to nawigacje na dedykowanym systemie operacyjnym na polske ma chyba najgorsze mapy odblokowac nie mozna a co za tym idzie wgrac innej lepszej mapy. Dodatkowo sa problemy z auaktualnieniem mapy do nowszej wersji bo trzeba za to zaplacic i to nie mało.  [2013-07-04 13:02]

skryty

akurat w tej co mam piszą że aktualizacje są darmowe, po zatym jak pisałem przez Polskę, Niemcy i Danie przejechałem bez jednego problemu, także ja ją polecam, niewiem co mówią inni
[2013-07-04 13:44]

wirefree

Ja pisze z wlasnego doswiadczenia jako serwisant nawigacji i też uzytkownik. Samo urzadzenie to tak na dzisiejsze czasy 2GB wbudowanej pamieci to minimum i podstawa to zadnych blokad i windows CE mozna wtedy wrzucic dowolne oprogramowanie i najnowsze mapy. Z map to na polske tylko automapa bo tak w trasie to Ok ale jak sie pojedzie na ryby to na tomtomach i podobnych wynalazkach polowy dróg nie ma.

[2013-07-04 14:25]

DARO2165

Witam.Osobiście polecam nawigację całkowicie darmową YANOSIK na smartfony,jest dokładna ostrzega przed policją ,patrolami,wypadkami,inspekcją,jest super dokładna. [2013-07-04 14:30]

JKarp

CześćWłaśnie miałem napisać o tej aplikacji :-)Mam takie wrażenie, że twórcy super drogich map ( np 550 zł za jak pamiętam ostatniego Hołka ) jakby pogubili się w swoich odwzorowaniom budynków zapominając o tym, że nie muszę mieć 3D w nawigacji ale dużo informacji o warunkach na drodze czyli patrole policji, utrudnienia, korki, wypadki, czynne fotoradary, miejsca gdzie policja często się ustawia itd podawanych w czasie rzeczywistym.Podobną aplikacją do YANOSIKA jest WAZE :-)Całkowicie darmowa aplikacja na androidy i symbiana mająca podobne funkcje jak w/w YANOSIK.Dodam, że w mojej nawigacji w N8 mam praktycznie wszystkie drogi gruntowe i oczywiście funkcję pozwalającą na wyłączenie skrótów drogami polnymi.JK [2013-07-04 14:45]

piotrcarp

Od dwuch lat mam TomTom XXL IQ Routes Edition 42 i moge smialo polecic jeszcze mnie nie zawiodla i aktualizacje sa darmowe co jest tez wazne :) Co do tych calkiem tanich to jakos niemam zaufania tak jak i do bazarowego sprzetu.
[2013-07-04 15:59]

Esox53

Ja mam Mante easy rider gps 460 i złego słowa nie mogę o niej powiedzieć, kupiłem ją kilka miesięcy temu za 230zł. Tylko oczywiście musiałem wgrać nową mapę bo ta co była wgrana do niczego się nie nadaje. Teraz mam najnowszą wersję auto mapy  i jestem z niej naprawdę zadowolony.  [2013-07-04 20:18]

grzegorz not

Najlepsza nawigacja to zwykła mapa...tak z doświadczenia...

TomTom:

wjeżdżam do Wrocławia (4 pasy ruchu), nawigacja: trzymaj się lewego pasa...skręć w prawo...:-)

Nokia:

Łódź...nawigacja jedź prosto...w praktyce droga osiedlowa od dawna już zastawiona barierkami...

ze skrętami pod prąd itp. to już niemalże standard...bardzo często nawigacje prowadzą naokoło gdy spokojnie można znaleźć lepszą krótszą drogę...

jak ktoś dużo jeździ to bardzo rzadko korzysta z nawigacji...

[2013-07-05 17:31]

JKarp

CześćZawsze mnie zadziwiają opowieści jak to nawigacja ( obojętne jaka ) wyprowadza doskonałych kierowców w pole, do lasu, nad jezioro, pod prąd, prowadzi zawile a można prosto...Dziwne, że ja jeszcze takiego przypadku nie miałem a syn dojechał do Amsterdamu, pokręcił się po mieście wpisując nazwy ulic i jakoś po żaden prąd nie kazała mu jechać ;-)Mapa owszem tak - zawsze należy zapoznać się z trasą choćby po to, żeby mieć jakiekolwiek wyobrażenie którędy będzie się jechać.Nawigację i mapy należy aktualizować w miarę możliwości. Poza tym nawigacja to tylko pomoc a nie autopilot. Masz rację - jak ktoś dużo jeździ to po co nawigacja - tylko, że tak mówią ci co jeżdżą stałymi trasami. Mało tego - jeden z moich Kolegów za każdym razem wie lepiej jak jechać ;-)Nawigacja mówi " w prawo " a On, że tędy jest dalej ( a wybrana trasa krótsza )...Nawigacja " prosto " a On skręca bo zawsze tak jeździł, a że jest nowa droga równa jak stół coś tam słyszał ale i tak jest dalej...Nie bierz tego tak dosłownie wszystkiego do siebie bo moim celem jest polemika z Twoją wypowiedzią.JK
[2013-07-05 18:11]

andy

Dzisiaj kupowanie nawigacji to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Przeciętny smartfon z androidem i nawigacją google ma wiele więcej możliwości, podaje informacje on-line o korkach (natężenie ruchu) itd. Nie wspominam o Yanosiku i innych aplikacjach podających w czasie rzeczywistym informacje o policji (nawet lotne patrole), inspekcji, fotoradarach, wypadkach itd. itd. I za to wszystko nie trzeba NIC zapłacić. Jaka aktualizacja map? Jakie problemy z pamięcią? Świat sobie już dawno z tym poradził i używa urządzeń on-line ładujących mapy na bieżąco. Dedykowane nawigacje za kilka lat znikną tak jak pagery kiedy pojawiły się komórki. Przecież to jest kawałek zwykłej komórki - ekran + odbiornik GPS + pamięć i za co tu płacić, komórkę i tak noszę zawsze przy sobie. 
Aaaa i nie wspominam, że navi w komórce przydaje się też do szukania na piechotę np. kina czy knajpy (mój kumpel na przykład odpala sobie opcję "do domu" jak wraca na rauszu nad ranem z buta). Jakoś nie wyobrażam sobie tachania w ręku tomtoma z akumulatorem :) [2013-07-06 00:52]

grzegorz not

Dzisiaj kupowanie nawigacji to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Przeciętny smartfon z androidem i nawigacją google ma wiele więcej możliwości, podaje informacje on-line o korkach (natężenie ruchu) itd. Nie wspominam o Yanosiku i innych aplikacjach podających w czasie rzeczywistym informacje o policji (nawet lotne patrole), inspekcji, fotoradarach, wypadkach itd. itd. I za to wszystko nie trzeba NIC zapłacić. Jaka aktualizacja map? Jakie problemy z pamięcią? Świat sobie już dawno z tym poradził i używa urządzeń on-line ładujących mapy na bieżąco. Dedykowane nawigacje za kilka lat znikną tak jak pagery kiedy pojawiły się komórki. Przecież to jest kawałek zwykłej komórki - ekran + odbiornik GPS + pamięć i za co tu płacić, komórkę i tak noszę zawsze przy sobie. 
Aaaa i nie wspominam, że navi w komórce przydaje się też do szukania na piechotę np. kina czy knajpy (mój kumpel na przykład odpala sobie opcję "do domu" jak wraca na rauszu nad ranem z buta). Jakoś nie wyobrażam sobie tachania w ręku tomtoma z akumulatorem :)

W 100% się z Tobą zgadzam. Nawigacja to kolejny zbędny "klamot" w samochodzie. W ostateczności w zupełności wystarcza ta w telefonie:-)

[2013-07-06 08:51]

grzegorz not

Cześć Zawsze mnie zadziwiają opowieści jak to nawigacja ( obojętne jaka ) wyprowadza doskonałych kierowców w pole, do lasu, nad jezioro, pod prąd, prowadzi zawile a można prosto...Dziwne, że ja jeszcze takiego przypadku nie miałem a syn dojechał do Amsterdamu, pokręcił się po mieście wpisując nazwy ulic i jakoś po żaden prąd nie kazała mu jechać ;-) Mapa owszem tak - zawsze należy zapoznać się z trasą choćby po to, żeby mieć jakiekolwiek wyobrażenie którędy będzie się jechać. Nawigację i mapy należy aktualizować w miarę możliwości.  Poza tym nawigacja to tylko pomoc a nie autopilot. Masz rację - jak ktoś dużo jeździ to po co nawigacja - tylko, że tak mówią ci co jeżdżą stałymi trasami.  Mało tego - jeden z moich Kolegów za każdym razem wie lepiej jak jechać ;-) Nawigacja mówi " w prawo " a On, że tędy jest dalej ( a wybrana trasa krótsza )...Nawigacja " prosto " a On skręca bo zawsze tak jeździł, a że jest nowa droga równa jak stół coś tam słyszał ale i tak jest dalej... Nie bierz tego tak dosłownie wszystkiego do siebie bo moim celem jest polemika z Twoją wypowiedzią. JK

Rzeczywiście na podstawie jednego wyjazdu do Amsterdamu można stwierdzić, że nawigacja nie wprowadza w błąd.

Osobiście nigdy nie patrzyłem w obraz nawigacji jak w święty obrazek... i w wyniku tego nigdy do jeziora czy też lasu nie wjechałem:-)

Pozdrawiam kolegę po kiju! 

[2013-07-06 08:53]

erykom

Panowie dzięki za pomoc i szczerze powiem wam że już sam nie wiem co mam w końcu zakupić ale raczej kupie dobry telefon z nawigacją bo i tak muszę kupić nowy tel więc dorzucę trochę grosza i kupie tel+nawi ;) [2013-07-06 09:34]

grzegorz not

Panowie dzięki za pomoc i szczerze powiem wam że już sam nie wiem co mam w końcu zakupić ale raczej kupie dobry telefon z nawigacją bo i tak muszę kupić nowy tel więc dorzucę trochę grosza i kupie tel+nawi ;)

I to będzie moim zdaniem najlepsze rozwiązanie:-) [2013-07-07 21:21]

JKarp

Panowie dzięki za pomoc i szczerze powiem wam że już sam nie wiem co mam w końcu zakupić ale raczej kupie dobry telefon z nawigacją bo i tak muszę kupić nowy tel więc dorzucę trochę grosza i kupie tel+nawi ;)

I to będzie moim zdaniem najlepsze rozwiązanie:-)

Moim też - słusznie zauważono, że w dzisiejszych czasach dane ON-LINE to norma. JK [2013-07-08 06:48]

robcio2535

Też sie przyznam że jak już muszę to korzystam z nawi w  tel. i fakt zaprowadza tam gdzie  zamierzam
[2013-07-08 11:54]

adi88

Ja mam Garmina i polecam. Bardzo dobrze się sprawdza. I serwis super. Mapki można wgrać za free z neta.
[2013-07-08 12:17]

dariuszdyl

Od około 5 lat jeżdżę na NaviExspercie w komórce i innej nie chcę. W T-Mobile płacę za nią 9 zł miesięcznie.  [2013-07-09 20:10]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia