Zakup samochodu

/ 56 odpowiedzi
Bernard51


Jak można porównywać audii b4 golfa III lub Pasata do golfa I i  II,  inne zawieszenie przednie,
Inne mocowanie silnika ,a opowiastki że micha jest nisko w II , to nie był nigdy pod takim autem i nie widział go od spodu.

Ale o czym Wy koledzy piszecie , jakieś auta terenowe chcecie zrobić ze zwykłych leciwych już aut osobowych:)

Nikt nie chce z golfa robić terenówki ale można go podnieś do wysokości prawie terenówki,a to jest różnica, aby jadąc po wybojach lub głebokimi koleinami nie zawiesić sie.
Przecież za 3000zl jest to propozycja w miarę realna i na ryba ma służyć ,kol. Przemku. (2013/04/05 05:14)

JakubUrsynow


Auto ma być do poruszania się w promieniu kilkudziesięciu km od miejsca zamieszkania - kolega się pytał. O golfie II myślałem, owszem, nawet znalazłem w Wawie. Jeździć po taki samochód to mi się nie opłaca. No chyba, że pod Warszawę, to max. (2013/04/05 10:04)

przemo1980


Jak można porównywać audii b4 golfa III lub Pasata do golfa I i  II,  inne zawieszenie przednie,
Inne mocowanie silnika ,a opowiastki że micha jest nisko w II , to nie był nigdy pod takim autem i nie widział go od spodu.

Ale o czym Wy koledzy piszecie , jakieś auta terenowe chcecie zrobić ze zwykłych leciwych już aut osobowych:)

Nikt nie chce z golfa robić terenówki ale można go podnieś do wysokości prawie terenówki,a to jest różnica, aby jadąc po wybojach lub głebokimi koleinami nie zawiesić sie.





Przecież za 3000zl jest to propozycja w miarę realna i na ryba ma służyć ,kol. Przemku.

a ja myślałem że to ma być auto dla mamy kolegi , na dojazdy do pracy, bo chyba o takie auto kolega pytał w założonym przez siebie poście ... (2013/04/05 10:30)

JakubUrsynow


Ale ja po drodze odświeżyłem wątek, żeby nie zaśmiecać forum;) Chodzi o auto na ryby i krótkie wypady za miasto:) (2013/04/05 11:44)

Trevor-Philips


Jeżeli samochód miałby służyć tylko do przemieszczania się po drogach asfaltowych z A do B to proponuje zakupić jakiś samochodzik z silnikiem do 1600ccm. Lecz jeżeli chcesz samochód którym chcesz sobie czasem poszaleć to kupuj BMW. Dlaczego beta - ma napęd na tył( w przedziale cenowym do 8500pln nie wyciągniesz lepszej tylnonapędowi), ceny części nie są drogie w porównaniu do merców a silniki powyżej 2 litrów z Vanosem( zmienne fazy rozrządu) mają powyżej 150 koni. Jeżeli szukasz samochodu na ryby to proponuje rozejrzeć się za: Audi A4 B5 ale tylko z silnikiem V6( zajebiste osiągi), opel vectra B 2.5 V6, volvo S40 ale z silnikiem od 2 litrów( masa jest dość spora a przy mniejszej pojemności będzie brakowało mocy), ewentualnie można byłoby zastanowić się nad audi A6. Uzasadnię dlaczego proponuje takie silniki: samochody które zaproponowałem mają nie małą masę przez co najzwyczajniej będzie brakować mocy przy mniejszych pojemnościach, np. audi A4 B5 1.8 turbo spali tyle samo co ten sam model z silnikiem 2.4 V6 a oby dwie pojemności mają po 150 koni tyle że jednostka 1.8t jest bardziej obciążona co nie wpływato na żywotności silnika ale nie gwarantuje że turbina nie będzie się psuć.      (2014/12/07 23:25)

luxxxis


A ja powiem jedno-Subaru.Cztery buty zaprowadzą cie wszędzie,nawet przez świeżą orankę ,gdy zawiśniesz wystarczy ze jedno koło dotyka ziemi....W zimie parkujesz w 1,5m zaspach a sąsiedzi jeżdżą i szukaja miejsca...Za 5 tyś dostaniesz fajne subaru legacy,kombi z silnikiem 1,8 boxera,napęd na 4 koła plus biegi polowe,reduktor,hydrauliczne zawieszenie tyłu,spalanie ok 8 l.benz.Nie jestes w stanie zajechać w trupa takiego samochodu,wiem bo miałem takie cudo...
Na dzikich odcinkach mogłem łowić pstrągi przez szybę.Eksploatacja taka sama jak np.zapiżdziałego golfa-rozrząd 700,wszystko oryginalne i komplet,reszta nawet taniej. (2014/12/08 08:49)