Zaloguj się do konta

Zakup sieci

utworzono: 2012/01/10 22:40
mikser

Zakup sieci gdzie i od kogo legalnie,sam widziałem jak na giełdzie sam. mieście Lubin kolesie sprzedawali sieci jakie kto chciał a nawet zbierali zamówienia na następną giełdę Dlaczego tym się nikt nie zajmie Bo na pewno takiemu delikwentowi nie opłacało by się jechać nad morze aby kupić jakieś wysłużone przez rybaków kawałki sieci i nie tak całkiem tanio + koszt dojazdu
[2012-01-10 22:40]

89krzysztof

Przecież w internecie też kupisz całkiem legalnie sieć. Sprzedawanie sieci to nie przestępstwo tylko handel...  [2012-01-10 22:48]

jurek

Za sprzedaż i obrót sieciami i innymi narzędziami rybackimi , grozi kara , tylko uprawnieni mogą prowadzić taką działalność .



                       Handel sieciami w Wyszogrodzie


                       Handel sieciami kłusowniczymi


                       Współpraca ze Społeczną Strażą Rybacką [2012-01-11 10:46]

A uprawnionym jest każdy podmiot gospodarczy , który zapisze w asortymencie taką a nie inną formę towaru , który będzie wprowadzał w obrót. To błędne koło :  KAŻDY KTO SPRZEDAJE SIECI ZGODNIE Z PRAWEM JEST ZGODNIE Z PRAWEM UPRAWNIONYM DO SPRZEDAŻY I POSIADANIA SIECI.
[2012-01-11 10:56]

A uprawnionym jest każdy podmiot gospodarczy , który zapisze w asortymencie taką a nie inną formę towaru , który będzie wprowadzał w obrót. To błędne koło :  KAŻDY KTO SPRZEDAJE SIECI ZGODNIE Z PRAWEM JEST ZGODNIE Z PRAWEM UPRAWNIONYM DO SPRZEDAŻY I POSIADANIA SIECI.




Masło maślane. W kilku postach już kilka osób to stwierdziło. Logiczne dla logicznie myślących. Masz działalność gospodarczą związaną z tą branżą- posiadasz i handlujesz legalnie. Proste.

[2012-01-11 11:09]

Proponuję zakończyć przekomarzania się, podaję link do strony producenta sieci i akcesoriów rybackich http://www.leg-pol.eu/
Podejrzewam że udzieli rzetelnej i wyczerpującej w temacie odpowiedzi - może sprzedać czy nie osobie niebędącej wymienioną w ustawie.
[2012-01-11 11:34]

JYRI

Witam!

moim skromnym zdaniem posiadanie sieci rybackich jest tu traktowanie jak narzędzie ,,zbrodni,, i można je mieć po spełnieniu większych wymagań, jak na posiadanie broni palnej. Myślę, że we wszystkim jest potrzeba zachowania proporcj. Rozumiem to tak, że jesli posiadam prywatne lustro wody <niż 1 ha, to nie podlegam ustawie,,prawo wodne,,. Jeśli kupię sieć na potrzeby własne, to mogę ją użytkować wyłącznie na terenie mojego terenu i nikt nie moze mnie kontrolować. przewożąc nową sieć samochodem, mam do tego prawo jako obywatel tego kraju przewożić co chcę, ale w ramach prawa. Jesli prawo nie jest precyzyjne i daje urzędnikom pole do jego interpretacji, a tak jest w Polsce w 99% ,jest to celowe, aby dać im władzę na zasadzie ,,mogę dać po zwolenie, ale nie chcę,, czytaj,,jak dasz w łapę , to załatwimy sprawę,, to ja jako obywatel na tekie prawo się nie zgadzam! Więc przewożąc sieć w samochodzie ze sklepu do domu, muszę mieć staw z rybami. W innym przypadku kontrola może domniemywać, że kupiłem ją , aby kłusowac i wtedy może mnie ukarać w myśl ustawy. Ale istnieje tzw domniemanie niewinności, a czyn trzeba udowodnić! Gdyby sieć ,,smierdziała ,, rybami, lub były w aucie złowione ryby, to wtedy taki ktos po dlega karze. W/w opisanym przypadku , bez dowodów i po szlak -nie!

[2012-01-11 12:25]

według mnie temat niejednokrotnie poruszany dla większości zrozumiany-proponuję zakończyć już niepotrzebne roztrząsanie tego .Pozdrawiam [2012-01-11 13:45]