Zakup wędki w sklepie czy przez internet ?

/ 21 odpowiedzi

  • konto usunięte

Witam.

Zamierzam kupić wędke, konkretnie chodzi mi o spławikówke, teleskopową, do max. 100 zł. Nie wiem, czy lepiej jest kupić w sklepie wędkarskim, gdzie mogę dotknąć, obejżeć wędke, czy lepiej zamówić w sklepie internetowym, gdzie jest większy wybór, i mniejsze ceny. 

Jeżeli ktoś, mógłby mi doradzić, gdzie lepiej opłacało by mi się dokonać zakupu, byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam :-)

mikolaj37


Jeśli ma to być nowa wędka to zdecydowanie sklep,co prawda zapłacisz kilka groszy więcej ale sobie pomachasz i jeśli Ci się coś połamie to masz gdzie oddać ,zamówić element itp.Jeśli jednak nie wykluczasz kupić używki to myślę że internet i portale aukcyjne dają możliwość sporo zaoszczędzić.Ja kijki mam prawie wszystkie używane .Trzeba patrzeć na opinie sprzedawcy,wiedzieć oczywiście jaki to będzie kijek i można za pół ceny wyrwać dobry prawie nowy sprzęt.Dzięki temu zamiast nowego mamy za tą samą cenę coś co czasami nawet nie widziało wody a jest z dużo wyższej półki.Po wędkach z reguły sporo widać i łatwo odróżnić sprzęt mocno używany.Gorzej jeśli chodzi o kręciołki tu można zajeździć młynek i nie widać po nim wiele jeśli ktoś wozi go w pokrowcu,nie odkłada na ziemię itp.Wtedy z wierzchu cudo a środek ledwo dyszy. (2014/01/23 23:42)

u?ytkownik54628


No właśnie sam nie wiem jaki kijek kupić, do tej pory kupowałem wędki , na bazarku, ale pod koniec sezonu moja wspaniała bazarowa wędka...pękła, i postanowiłem kupić nieco lepszysprzęt niż za 35 zł :)


Tutaj znalazłem w sklepie internetowym, dość nie drogą wędke, o parametrach odpowiadającychmi :

http://www.topfish.pl/product-pol-100010560-Mikado-Wedka-Da-Vinci-Float-330cm-20-40g.html

(2014/01/23 23:55)

mikolaj37


zależy wszystko do czego ta wędka ma być.Jak na jezioro i większe ryby to ok.Jak na rzekę to za krótka,do mniejszych ryb za duży c.w.a co za tym idzie za mało delikatna.W dobrej cenie są mistrall olimpic ,może nie grzesza sztywnością ale są lekkie i nieźle zbalansowane. (2014/01/24 00:42)

zbynio5o


Do sezonu spławikowego masz troche czasu, dozbieraj troszku kasy i w sklepie kup. Dłuższą i mniejsze CW. (2014/01/24 01:00)

osa12


Nigdy nie kupiłbym wędki bez wcześniejszego potrzymania jej w rękach.Ja kupuję tak:Najpierw taką wędkę namierzam w sklepie. Potem toczę negocjacje ze sklepem. Zawsze można coś utargować, a zwłaszcza w zimie.Następnie przeczesuję internet.Przeważnie znajdę taniej taka wędkę nawet z kosztami przesyłki.Jeśli nie, kupuję w sklepie. (2014/01/24 07:41)

Blitz


Ewidentnie macie dużo czasu, ja wędki do 150zł kupuję w necie swoich ulubionych firm. Nowościami muszę jednak się pobawić w sklepie. Tak samo jeśli chodzi o delikatniejsze spinningi, okoniówki. Ale np. feedery czy wędki morskie kupuje prosto z netu. (2014/01/24 10:42)

Jędrula


Nigdy w życiu nie kupuję wędki bez jej uprzedniego pomacania . Najpierw sklep stacjonarny  , jak tam nie chcą zejść z ceny to szukam na necie . (2014/01/24 10:58)

u?ytkownik54628


Dokładnie to potrzebuje zwykłej spławikówki -teleskopowej. Długość max. do 360, dłuższej mi nie potrzeba, łowie głównie w niezbyt głębokich jeziorach, wielkich ryb także nie przewiduje łowić :)

Byłem dzisaj w pobliskim sklepie wędkarskim, jednak albo sprzedawca chciał mi wcisnąć tylko jedną wędke, myśląc że skoro to jedyny sklep wędkarskiw mieście, albo naprawde nie było tam więcej wędek teleskopowych, do 330 cm... Dlatego chyba zdecyduje sie zakupić przez internet, tylko oferta jest tak duża, że nie mam pojęcia co wybrać...

(2014/01/24 14:41)

Jędrula


Dokładnie to potrzebuje zwykłej spławikówki -teleskopowej. Długość max. do 360, dłuższej mi nie potrzeba, łowie głównie w niezbyt głębokich jeziorach, wielkich ryb także nie przewiduje łowić :)

Byłem dzisaj w pobliskim sklepie wędkarskim, jednak albo sprzedawca chciał mi wcisnąć tylko jedną wędke, myśląc że skoro to jedyny sklep wędkarskiw mieście, albo naprawde nie było tam więcej wędek teleskopowych, do 330 cm... Dlatego chyba zdecyduje sie zakupić przez internet, tylko oferta jest tak duża, że nie mam pojęcia co wybrać...





Naprawdę pomyśl o '' normalnej '' składanej odległościówce , warto dozbierać forsy i mieć spokój na lata . Kup lekki i szybki kij o akcji szczytowej a na bank będziesz zadowolony . Nie ma nic gorszego niż lagowata i wolna odległościówka .

(2014/01/24 18:52)

Jędrula


Polecam długość kija 3,90 a najlepiej 4,20 lub jeszcze lepiej 4,50 m . (2014/01/24 18:53)

u?ytkownik221


Idź do sklepu i kup, roztrząsanie zakupu zwykłej wędki spławikowej kiepskiej jakości nie wymaga debaty ogólnopolskiej. W sklepie powiedz co chcesz i sprzedawca coś poleci. (2014/01/24 19:02)

Jędrula


Idź do sklepu i kup, roztrząsanie zakupu zwykłej wędki spławikowej kiepskiej jakości nie wymaga debaty ogólnopolskiej. W sklepie powiedz co chcesz i sprzedawca coś poleci.




Właśnie ! Autorze , pomyśl o tym intensywnie :)

(2014/01/24 19:12)

u?ytkownik54628


Gdybym miał tylko "troche kasy " to napewno aż tak bym sie nad tym nie zastanawiał, ale że z uwagi na to, że jeszcze nie pracuje , a zdołałem uzbierać troszke pieniędzy, chciałbym kupić w miare dobry kij, nie jakiś bubel :) Tak samo jeśli chodzi o wędke..muszę kupić wędke jak narazie teleskopową, bo tylko taką zdołam przetransportować nad wodę :)  (2014/01/24 19:23)

Jędrula


Gdybym miał tylko "troche kasy " to napewno aż tak bym sie nad tym nie zastanawiał, ale że z uwagi na to, że jeszcze nie pracuje , a zdołałem uzbierać troszke pieniędzy, chciałbym kupić w miare dobry kij, nie jakiś bubel :) Tak samo jeśli chodzi o wędke..muszę kupić wędke jak narazie teleskopową, bo tylko taką zdołam przetransportować nad wodę :) 





Wiec szukaj coś o szczytowej akcji , wadze do 250 gram i długości 3,90 .

(2014/01/24 19:31)

u?ytkownik221


Masz 100 zł, idź do sklepu i powiedz czego oczekujesz za tą kwotę, wierzę że sprzedawca wybierze coś odpowiedniego. (2014/01/24 20:18)

u?ytkownik54628


Masz 100 zł, idź do sklepu i powiedz czego oczekujesz za tą kwotę, wierzę że sprzedawca wybierze coś odpowiedniego.

W sklepie byłem dzisaj,do wyboru była tylko jedna wędka teleskopowa, i chyba zdecyduje sie na zakup w sklepie internetowym, w którym co jak co, ale jest dużoo większy wybór :)

Miał ktoś do czynienia z takim kijem ? Mikado Wędka Da Vinci Float 330cm / 20-40g

(2014/01/24 20:31)

Jędrula


Krótki :( (2014/01/24 20:49)

mikolaj37


Ja kupuje w internecie używane ale wędki które znam,miałem lub ktoś z kolegów miał.A teraz o tych używanych-masz 100 zeta i kupisz wędkę która jest warta 100 zeta ,czyli nic nadzwyczajnego,jakiś kompozyt.A za te same 100 zeta jeśli byś poszukal kupił byś wędkę która nowa kosztowala 200 zeta a jest ledwie co napoczęta.Czyli masz za tą samo kasę sprzet o niebo lepszy.Co prawda bez gwarancji ale z doświadczenia wiem że wedka jak sie lamie to z reguły z naszej winy .Ja osobiście w życiu kupiłem pewnie ze 25 wedek i tylko raz przydała mi się gwarancja,kijek przytrzasnąłem drzwiami od auta ale o dziwo uznali. (2014/01/24 23:27)

u?ytkownik167673


Nigdy w życiu nie kupuję wędki bez jej uprzedniego pomacania . Najpierw sklep stacjonarny  , jak tam nie chcą zejść z ceny to szukam na necie .

I to jest dobra rada. Również trzymam się tej zasady. (2014/01/25 09:58)

Jakub Woś


Nigdy w życiu nie kupuję wędki bez jej uprzedniego pomacania . Najpierw sklep stacjonarny  , jak tam nie chcą zejść z ceny to szukam na necie .


Ja robię na odwrót. Szukam w internecie, jeśli znajdę coś co mi odpowiada wtedy idę do stacjonarnego tam macam i kupuję. (2014/01/25 10:07)

Jasio789


Ja kupiłem wędkę nafishingcenter.com.pl (2018/05/25 10:56)