Zakup - wędka Dragon - czy warto?

/ 8 odpowiedzi
Witam! Zastanawiam się nad kupnem tej wędki na okonia. Czy opłaca się ją kupić? Jakie jest wasze zdanie? (i tworze własną stronę wędkarską czy macie pomysły na jakąś nazwę?) Z góry dziękuje za odpowiedzi! POZDRAWIAM i życzę udanego wędkarskiego 2011 roku.
daroo2009

Jak bys kolego pokazal wedke to moze bym  Ci pomogl;p daj jakiegos linka (2011/02/10 18:33)

daroo2009

No sprzecik pierwsza klasa w tej cenie. Ogolnie polecam dragona solidne wykonanie i niezawodnosc. Sam sie zastanawiam nad zakupem millenium tyle ze zander hd. Z okoni juz wyroslem;p Lecz jesli chodzi o wedki kup lepiej w sklepie wez do reki zobacz jak ci lerzy w dloni itd taka moja rada mozesz tez zobaczyc wedke w sklepie a kupic na alle taniej bedzie na pewno;p zawsze to jakis sposob. Pozdro (2011/02/10 18:44)

Leszek Rzeszow

Kup Team Dragon 2,75 1-7g do tego tylko i wyłącznie żyłka nie plecionka 0,10-0,12 kołowrotek rozmiar 1000 z przednim dobrym hamulcem i do tego trochę paproszków. Wówczas się przekonasz jak piękne jest łowienie okoni. A jak opanujesz sztukę łowienia na delikatny zestaw to nigdy nie wyrośniesz z łowienia okoni jak to pisze mój przedmówca. On nigdy nie połowił okoni.
Z tego się nie wyrasta. Nie sztuka złowić okonka wtedy gdy akurat gryzie, ale złów go wtedy gdy gryzie a zaciąć nie można.
Jeszcze lepszy kij na okonie i tańszy to Konger World Champion Tango 270 1-10g. Dragon moim zdaniem ma zaniżoną gramaturę. Tango najlepiej kupić stary używany w dobrym stanie. Nowe to już nie to samo.
A najlepszy kij na okonie to z pierwszej produkcji Mikado Diamond Spin 270 do 12g. Już nie do dostania. Współczesnych nawet nie kupuj. Stary był robiony n blanku amerykańskim, a współczesne to tandetna chińszczyzna.
Mam wszystkie trzy i dragon mimo najniższego opisu jest najmocniejszy. Na początek będzie najlepszy. Jest bardzo precyzyjny, używam go jako kij snajperski do łowienia trudnych kleni.
Cieszę się jeżeli pomogłem. (2011/02/12 22:31)

u?ytkownik60849

Zgadzam się z kolegą daroo2009. Najlepiej puść do dobrego sklepu wędkarskiego i niedrogiego i samemu zobaczyć jak leży wędka sama lub z kołowrotkiem. Jeżeli nie to pozostaje kupno przez internet. Tą wędkę co podałeś to nawet, nawet. Nie wiem, czy bym taką sobie sprawił. Być może wybrał bym troszkę inną o mniejszym ciężarze rzutowym. Jak na okonie to wędka najlepiej jak by była jak najlżejsza. To jest moje zdanie. Życzę dobrego wyboru. (2011/02/12 22:46)

chudypszow

Witam przemo81x
Ja bym ci zaproponował żebyś się rozejrzał za jakąś wędką z Robinsona (Diaflex) to są wędki pierwszej klasy. Teraz są one na wyprzedaży i jak sie ma szczęscie to można je kupic za nieduże pieniądze.   

------->Pozdrawiam i szczerze polecam<-------- (2011/02/13 01:44)

rutra

Gdzie można dostać Robinsona Diaflexa Percha 2,7m w dobrej cenie? (2011/04/08 19:09)

gaudi xxxx

jeśli chcesz kupić wędkę Dragona z myślą o okoniach,to zdecydowanie wybierz inny model a mianowicie Dragon Millenium Perch długośc 2,9m i ciężar wyrzutu 4-18gram(kij przyda Ci się też na klenie i jazie)...pozdrawiam (2011/04/09 12:29)