Zakup świdra do lodu

/ 87 odpowiedzi / 2 zdjęć
Draq

Ja kupiłem świder u tego SLAVA i to jest oryginalny świder. Cały rok leży w piwnicy, nawet kszty rdzy nie widać, mam nadzieję, że jak najszybciej go użyję :) Zrobiłem sporo przynęt i kilka wędek, zobaczymy czy coś z tego będzie. Zapowiadają ładne przymrozki od przyszłego tygodnia, -6 w dzień to hoho. (2012/12/05 19:59)

Wiktoro

Ja kupiłem świder u tego SLAVA i to jest oryginalny świder. Cały rok leży w piwnicy, nawet kszty rdzy nie widać, mam nadzieję, że jak najszybciej go użyję :) Zrobiłem sporo przynęt i kilka wędek, zobaczymy czy coś z tego będzie. Zapowiadają ładne przymrozki od przyszłego tygodnia, -6 w dzień to hoho.

@Draq moze sie pochwalisz przynetami? ;) (2012/12/05 20:14)

Draq

Jeszcze nie są sprawdzone, a nie ma co chwalić dnia przez zachodem słońca :) (2012/12/05 20:21)

withanight88

Jeśli chodzi o Świder to równierz polecam rosyjskiego TONAR-a. fakt są podróbki i kolega zibi60 taki przykład podał w swoim linku. oryginalny tonar ma specyficzne kwadratowe kolanko w miejscu skrecania. kolega wiktoro podał link do oryginalnego mi ten właśnie bym POLECIŁ. Łowie na śniardwach i moge szczerze powiedzieć że wchodzi jak w masło:)
http://allegro.pl/rosyjski-swider-do-lodu-tonar-tohap-130mm-i2794931449.html- sklep godny polecenia.

W opisie aukcji nie jest napisane, że to Tonar , tylko, że rosyjski.

Nie chodzi mi o sklep gdzie bedzie kupowany swider tylko o jego szerokosc,  a w tym linku pisze rosyjski swider do lodu tonar, wiec raczej jest oryginalny. Ale ja juz wiem gdzie bede kupowal swider.

Miałem na myśli link, który zapodał Zibi. (2012/12/05 20:52)

withanight88

No pewnie, że lepiej 13 jak 15cm. A żeby leszcze nie przeszedł przez 15stkę to musiałby być taki z 2kg. Na okonie to spokojnie 13 wystarczy, a żeby je poszukac to trzeba wywiercić kilkanaście-kilkadziesiąt dziur :) Na zawodach to stosują 10cm, ale do takiego rekreacyjnego łowienia 13cm jest najlepsze.

A w przypadku wiekszej ryby, powiedzmy karp co rzadko się zdarza  można poszerzyć otwór wiercąc drugi obok?

Po pierwsze jezeli bedziesz sam to jest to nie wykonalne , a po drugie wydaje mi się, że wiercąc dziure jedną obok drugiej (tak żeby powstała cyfra 8, bez rozkuwania ) mogą na tym ucierpieć ostrza. Nigdy nie próbowałem tak robić , może ktoś próbował ??? (2012/12/05 20:56)

Wiktoro

Jeśli chodzi o Świder to równierz polecam rosyjskiego TONAR-a. fakt są podróbki i kolega zibi60 taki przykład podał w swoim linku. oryginalny tonar ma specyficzne kwadratowe kolanko w miejscu skrecania. kolega wiktoro podał link do oryginalnego mi ten właśnie bym POLECIŁ. Łowie na śniardwach i moge szczerze powiedzieć że wchodzi jak w masło:)
http://allegro.pl/rosyjski-swider-do-lodu-tonar-tohap-130mm-i2794931449.html- sklep godny polecenia.

W opisie aukcji nie jest napisane, że to Tonar , tylko, że rosyjski.

Nie chodzi mi o sklep gdzie bedzie kupowany swider tylko o jego szerokosc,  a w tym linku pisze rosyjski swider do lodu tonar, wiec raczej jest oryginalny. Ale ja juz wiem gdzie bede kupowal swider.

Miałem na myśli link, który zapodał Zibi.
Chyba, że tak

(2012/12/05 22:08)

Wiktoro

No pewnie, że lepiej 13 jak 15cm. A żeby leszcze nie przeszedł przez 15stkę to musiałby być taki z 2kg. Na okonie to spokojnie 13 wystarczy, a żeby je poszukac to trzeba wywiercić kilkanaście-kilkadziesiąt dziur :) Na zawodach to stosują 10cm, ale do takiego rekreacyjnego łowienia 13cm jest najlepsze.

A w przypadku wiekszej ryby, powiedzmy karp co rzadko się zdarza  można poszerzyć otwór wiercąc drugi obok?

Po pierwsze jezeli bedziesz sam to jest to nie wykonalne , a po drugie wydaje mi się, że wiercąc dziure jedną obok drugiej (tak żeby powstała cyfra 8, bez rozkuwania ) mogą na tym ucierpieć ostrza. Nigdy nie próbowałem tak robić , może ktoś próbował ???

Na tym filmiku robia cos takiego, ale z mojego punktu widzenia to ostrza musialy ucierpiec 
http://www.youtube.com/watch?v=s3j3IeNMYdo (2012/12/05 22:18)

JB1979

Link który podałeś - Strona usunięta z allegro, więc pewnie jakiś wałek - a sprzedawca to żadna firma czyli bez gwarancji - podejrzana sprawa.

Kupuj tutaj: http://allegro.pl/swider-do-lodu-tonar-oryginalny-150mm-mormyszka-i2848011806.html

na 200% oryginały i świetne ceny.

(2012/12/07 23:25)