Zakup świdra do lodu

/ 87 odpowiedzi / 2 zdjęć
Skromne pytanko. Chcę kupić świder i nie wiem jaki. Myślę że taki 150mm może 160mm będzie optymalny tylko nie wiem czy polski czy może rosyjski. Jak rosyjski to jak poznać oryginał?
u?ytkownik60251


Nie wiem jak poznać orginał ale kup sobie rosyjski (2011/01/01 22:15)

withanight88


A przeglądałeś już Allegro badz byłes na "zwiadach" w sklepie ? (2011/01/01 22:16)

withanight88


Tu jest oryginalny ruski świder.
http://lowisko.net/?71,swider-do-lodu-tonar-130-mm

Z polskich to chyba jako jedyny Kołaszewski robi jakotakie świdry na Yt pokaz wiercenia - bardzo ładnie idzie , jednak czy to tylko nie na pokaz? niewiadomo

Swider lepiej kupić na miejscu , bo jeżeli coś bedzie nie tak zawsze łatwiej go zwrocic. (2011/01/01 22:35)

dawid44


Witam. Ja mam świder też orginał taki jak kolega wihanigt88 tylko 150mm ijest on chyba najlepszy. Polecam.

Poadro.

(2011/01/01 23:34)

me how76


Jeżeli mogę polecic to świder firmy Kołaszewski , mam go parę lat jestem bardzo zadowolony , noże bardzo dobrej jakości i bardzo dobrze ustawiony ich kąt czynią wiercenie w lodzie przyjemnością :) Dziwi mnie opinia wielu ludzi , że jak dobry świder to musi byc ruski... (2011/01/01 23:51)

pleban9


Witam ja używam tonara 3 sezon,w pierwszym zezonie lód gryzł jak szolony -normalnie poezja.Teraz jest troche słabiej ,ale to nie znaczy że nic nie bierze-trzeba bardziej dociskać.Wadą tego sprzetu jest to w odwilż odkręcaja sie noże-jak jest mróz tego efektu nie ma. (2011/01/02 09:54)

Wago


Dziękuję za dobre rady na pewno z nich skorzystam. Na allegro zawrót głowy, koledzy doradzali rosyjski ale co drugi skarżył się na miękką śrubę i uważał że kupił podróbkę a w sklepie - każdy sklep sprowadza najlepsze i ma zaufanego dostawcę. (2011/01/02 11:54)

plotka97


Tulko pamiętaj, że otwór może mieć tylko 20cm średnicy. Potem wiekszy jest nielegalny

 

(2011/01/02 12:20)

edyta35


Dziękuję za dobre rady na pewno z nich skorzystam. Na allegro zawrót głowy, koledzy doradzali rosyjski ale co drugi skarżył się na miękką śrubę i uważał że kupił podróbkę a w sklepie - każdy sklep sprowadza najlepsze i ma zaufanego dostawcę.

Tak tylko z tymi rosyjskimi żeby się nie okazało że to są chińskie . Ja mam polski świder kupiony w sklepie o śr. 130mm i nie narzekam tylko trzeba od czasu do czasu , podostrzyć w zależności jak często się go używa . (2011/01/11 20:21)

Mefokiller


kup szwedzki od MORA zajebisty ci maja pojecie o swidrach

(2011/01/11 20:45)

kasztelan15


ale taki świder szwedzki to musi kosztować ostrza o ile dobrze pamiętam kosztujo dziewięć dyszek. (2011/01/11 21:24)

GaGacek


Oto różnice w [url=http://fion.ru/obzor/341/]Tonarach[/url] (2011/01/11 22:06)

GaGacek


Oto różnice w [url=http://fion.ru/obzor/341/]Tonarach[/url]

grr http://fion.ru/obzor/341/
(2011/01/11 22:07)

Wyder


Skromne pytanko. Chcę kupić świder i nie wiem jaki. Myślę że taki 150mm może 160mm będzie optymalny tylko nie wiem czy polski czy może rosyjski. Jak rosyjski to jak poznać oryginał?


Do tej pory miałem polski o średnicy 130mm, w tym roku kupiłem rosyjski też 130mm.
Różnice:
- polski był prawoskrętny, ten jest lewoskrętny
- polski górną rączkę miał w osi świdra, ten górną rączkę na wysuniętą w stosunku do osi
ale myślę, że te różnice nie powinny wpływać na wybór świdra (kwestia przyzwyczajenia).
według mnie najważniejsza sprawa to kupić świder znanego producenta, żeby nie było potem problemu z dokupieniem ostrzy. A z rozpoznaniem oryginału przy kupnie przez allegro chyba nie będzie problemu ( wystarczy poczytać komentarze od osób, które kupiły interesujący nas produkt). ja wymieniłem świder właśnie dlatego, że choć był ok to był nie znanago polskiego producenta, który zaniechał produkcji i nie mogłem dokupić ostrzy. Teraz kupiłem rosyjski tonar. (2011/01/12 19:35)

Mefokiller


ale taki świder szwedzki to musi kosztować ostrza o ile dobrze pamiętam kosztujo dziewięć dyszek.


Z handlowalem na 50 Euro na e-bayu od polaka co sklep w Bremie zupelnie orginalny i nowy.20 cm lod w pare sekund przewierci.Super zabawka. (2011/01/23 17:57)

Artur z Ketrzyna


Świder szwedzki ma zaokrąglone noże i odwrotny gwint. Kumpel miał i mówi że jest kiepski, dlatego oddał go za grosze. Ponoć są przeznaczone do wolnego wiercenia.
Ja takiego nie używałem, napisałem tylko kolegi opinię na temat tego świdra, on ma teraz polski i sobie go chwali.
W sklepie polski 160mm kupisz za 189zł. Nie radzę kupować 130 są stanowczo za wąskie, często jest problem z nimi przy połowie leszczy. Już kilka ładnych rybek przez taką dziurkę straciłem. (2011/01/23 19:05)

szczepcio


Skromne pytanko. Chcę kupić świder i nie wiem jaki. Myślę że taki 150mm może 160mm będzie optymalny tylko nie wiem czy polski czy może rosyjski. Jak rosyjski to jak poznać oryginał?


Ja polecam świder produkcji rosyjskiej firmy TONAR. (2011/02/17 16:31)

knaga


Kup rosyjski, osobiście używam takiego już od 1987r. i nigdy Mnie nie zawiódł. Noże zgrubnie się ostrzy na kamieniu do węglików spiekanych, najlepsze rosyjskie: DOBRE BO TANIE i SUPER JAKOŚĆ !!!!!!!!! a później warto delikatnie pociągnąć MARMURKIEM, drobnym do ostrzenia BRZYTEW na mokro. Chodzi o to aby służył jak najdłużej przy znikomej stracie OSTRZA. Częste ostrzenie skraca tzw.żywot noża.Szkoda że nie Mam zdjęcia pod ręką tego świdra. Powiem Ci tak: dolna część z rurki- grubsza za łamaniem- cieńsza, pręt, skrętka śruba M 8.Bierze około 15cm i to wystarczy jak coś weźmie grubszego to musisz mieć przy sobie na cienkim lodzie porządny nóż a na grubym to siekierka lub nieduża pierzchnia. (2011/02/18 19:45)

mgrybak


Cześć. Polecam tak jak mój poprzednik świder od Kołaszewskiego! Spokojnie to nie reklama. Wypróbowałem kilka innych np. PolSping (moje pierwsze wiertło - najgorsze) czy jakieś ruskie (to dostałem na prezent, ale stanowczo odradzam), miałem Fladen, który spisywał się całkiem dobrze ale był zbyt małej średnicy) w końcu na j. Kórnickim w okolicy Poznania miałem okazję wywiercić kilka otworów w lodzie wiertłem od Kołaszewskiego (pożyczonym,bo mojego nawet nie chciało mi się wyjąć z samochodu oczywiście z powodu jego nieskuteczności. Jestem zwolennikiem te firmy, choć nawet nie wiem czy nadal są w sprzedaży. (2011/02/25 00:15)

chruppy


Witam
Sezon zimowy co raz bliżej, a ja nie mam jeszcze świdra. Chciałbym jednak poradzić się najpierw jaki kupić, ponieważ nie mam w tej kwestji żadnego doświadczenia. Czy lepszy będzie świder, czy pika? Co powiecie na ten:
allegro.pl/polski-swider-130mm-lepszy-ni...cja-i1940634990.html


Jak sami widzicie, wolałbym żeby było to coś tańszego, ale nie wiem czy opłaci się to, dlatego właśnie pytam.
Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny. (2011/12/01 21:02)

fryc2003


kup taki a będziesz zadowolony  http://allegro.pl/rosyjski-swider-do-lodu-tonar-130mm-stojak-gratis-i1957044794.html nie wchodzi tylko w beton (2011/12/01 21:20)

irex


Witam .Kolego prawdziwy wędkarz pod lodowy ,który łowi od pierwszego do ostatniego lodu musi mieć i pikę i świder.Na pierwszy cienki lód jak i na ostatni topniejący świder nie zdaje egzaminu gdyż nie jesteś nim w stanie sprawdzić po jakim lodzie stąpasz.Natomiast kucie lodu (który ma np:40 cm)jest mocno uciążliwe i długotrwałe i wtedy nieodzowny jest świder.Jeśli to twoje początki na lodzie to postaraj się o towarzystwo doświadczonego wędkarza,a jeśli chodzi o świder to polecam ci rosyjski Tohap(Tonar)o średnicy 15cm.Wchodzi w lód jak w masło i nie będę go porównywał z innymi dostępnymi na rynku bo to tak jak porównywanie Mercedesa i Syrenki.Pozdrawiam (2011/12/01 21:31)

niutek40


Witam .Kolego prawdziwy wędkarz pod lodowy ,który łowi od pierwszego do ostatniego lodu musi mieć i pikę i świder.Na pierwszy cienki lód jak i na ostatni topniejący świder nie zdaje egzaminu gdyż nie jesteś nim w stanie sprawdzić po jakim lodzie stąpasz.Natomiast kucie lodu (który ma np:40 cm)jest mocno uciążliwe i długotrwałe i wtedy nieodzowny jest świder.Jeśli to twoje początki na lodzie to postaraj się o towarzystwo doświadczonego wędkarza
Dokładnie tak .Lód czyta się dokładnie tak jak wodę , ale tego się nie dowiesz z internetu!!!!!! To ci musi ktoś pokazać, przekazać, wytłumaczyć sam się tak uczyłem  !!!!!!  A co świdra to już kwestia gustu ,ceny, metody itd .  
(2011/12/01 21:57)

Pitbul


Jedynie rosyjski "Tonar" jest porównywalny z wyrobami skandynawskimi. Zainwestuj raz a dobrze. @fryc2003 dobrze Ci doradził. (2011/12/01 23:09)

chruppy


Dzięki Koledzy za pomoc. Pikę zrobiłem z metalowej rury i dłuta-myślę, że się nada, a świder kupię tonara. (2011/12/04 17:34)