Zakup pierwszej echosondy

/ 2 odpowiedzi
Koledzy i koleżanki!
Krótko i na temat. Poszukuję dobrej i stosunkowo niedrogiej echosondy do sondowania dna (głębokość, ukształtowanie). Łowię tylko i wyłącznie na zbiornikach stojących o głębokości nie przekraczającej 40m (przetwornik o kącie 120 stopni powinien w zupełności wystarczyć, jeśli jednak jest taka opcja jak w poniższych modelach to wolałbym, aby był on jednak dwuzakresowy). Jako, że jestem laikiem w tej dziedzinie (kilkanaście przeczytanych artykułów nijak się ma do wiedzy użytkownika takiego sprzętu), postanowiłem zapytać o ten temat Was. Mam nawet kilka typów echa, które moim zdaniem byłyby dla mnie odpowiednie. Gdybym mógł prosić o jakieś opinie użytkowników poniższych pozycji to byłoby miło. Dodam jeszcze, że zależałoby mi na polskim menu. Z tego co mi wiadomo Lowrance X4-Pro jest tylko anglojęzyczne, natomiast dwie poniższe sondy mają menu w języku polskim.

- Lowrance X4-Pro
- Garmin Fishfinder 140
- Humminbird PiranhaMax 170


Oczywiście jeśli ktoś z Was ma na sprzedaż jakieś ciekawe echo odpowiadające powyższym wymaganiom to bardzo proszę o info. Chciałbym, aby kwota za zestaw nie przekroczyła 700zł, jednakże im mniej tym lepiej. Wiem, że jest to możliwe :) Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam, Michał!