Pellet do karmienia kaczek i kur jako zanęta.

/ 17 odpowiedzi
Może ktoś mi podpowie gdzie można kupić w większych ilościach /opakowaniach / pellet ,chcę go wypróbować jako zanętę i może przynętę uniwersalną na karpia i leszcza
spines21

o jaki pellet Ci chodzi?nie wiem nic o pelecie dla kur i kaczek.ja kupuje w sklepie wędkarskim,albo w necie.o jakich ilościach rozmawiamy?ja wygrałem w zeszłym roku worek 25 kilo i jeszcze na ten sezon mi starczy,a może zostanie. (2010/02/19 18:34)

Mosku32

Musisz poszukać w jakichś centralach paszowych. Na pewno są jakieś w okolicy. Na wsiach często zdarza się, że jakieś normalne pospółdzielcze sklepy sprowadzają te pellety dla rolników. Wiem, że ten granulat dla kur niosek (bo tak się ustrojstwo nazywa) sprzedają m.in. w dziesięciokilogramowych opakowaniach. A płacisz tyle, co za kilogram pelletu w wędkarskim. Jak zmieszasz z jakimś grochem, pszenicą lub kukurydzą, to da się tanio i efektywnie nęcić. Niestety trzeba tylko poszukać odpowiedniego sklepu.
Aha, ale jako przynęta to on się raczej nie sprawdza, bo granulki są małe i się rozpływają. (2010/02/19 18:48)

użytkownik8590

spines21 mozesz mi powiedziec jakiej wielkosci jest ten pelet dla kaczek i z czego on sie dokladnie sklada ? bo z tego co sie orientuje to wyjdzie o wiele taniej kupic taki wor do necenia jak w sklepie wedkarskim zwykly pellet a jakosc ta sama. Pozdrawiam (2010/02/20 20:16)

użytkownik997

we włoszech a dokładnie w toskanii kupowałem pellet zanętowy i przynętowy na wage,to samo z robalami.za kilogram zanętowego i kilogram przynętowego i 15 gram robali zapłaciłem niecałe 5 euro.u nas tylko paczkowane i drogo,trzeba kombinować. (2010/02/20 20:46)

spines21

ponieważ nie używam granulatu dla drobiu,o czym pisałem,nie mogę ci kolego suhhar nic o nim powiedzieć.szczerze mówiąc -nie słyszałem o tym.chętnie się dowiem więcej .napisz baldhead jak znajdziesz ten numer WW.to może być ciekawe (2010/02/20 21:11)

tomasz26552

Ja kupiłem granulat dla brojlerów na bazie kukurydzy.25 kg 30 zł nęciłem tym karpia i efekty były tylko że na śląsku to trudno dostępne.Przywiozłem z kujawsko-pomorskiego jak byłem na urlopie (2010/02/20 22:58)

0
spines21

dzięki-poszukam tego granulatu i sprawdzę jak to działa.podobnie robię z granulatem karpiowym.rozmaczam,dodaje zmielone wędzone szprotki i kozieradkę.nadaje się na sprężynę i jako kule zanętowe.mniejsze podaje procą.jak zacznę stosować ten "kaczy" to opiszę. (2010/02/22 16:31)

użytkownik8590

PAnowie przeszukalem caly internet i nie znalazlem nic na temat karmy dla kaczek czy tez paszy ;) nawet na allegro tego nie ma i nie mam pojecia jaki sklad jest tej mieszanki. Z tego co sie dowiedzialem u mnie w centrali nasienniczej jest ta karma. Musze podjechac i sie dowiedziec co i za ile. Moze bedzie jakas tania kukurydza ;) (2010/02/24 12:48)

Waldi Fish

Też byłbym zainteresowany informacjami na wspomniany temat, gdyby koledzy dowiedzieli się czegoś konkretnego. (2010/02/25 21:58)

Tietuf

Hmmm
potwierdzam w Pile jest takie coś dostępne w cenie bodajże 30zl za 25kg
co do jakosc nęcących sprawdzal sie na starej gliniance wabił płocie bardzo skutecznie czasami i karasek wszedł
sam w sobie pellet jest idealna baza do zanęt własnej roboty
ja najpierw odmierzałem porcję suchego pelletu po czym zalewałem wrzątkiem następnie dodawałem bułki tartej, aromatu tutti frutti i kukurydzy
jeśli ktoś jest zainteresowany mogę się dowiedzieć jak to wygląda na rok obecny ale sadze że się nie zmieniło i względnie gdyby komuś bardzo zależało możemy się dogadać to zakupie i będę wysyłał.
pozdrawiam (2010/02/25 22:56)

użytkownik8590

panowie a wiec u mnie kukurydza 60 zl za metr i karma dla kaczek 35 zl za 25 kg. Kukurydza wychodzi 1.2 zł za kg jak dla mnie to duzo bo koledzy z innych forum pisali ze kupuja po 40 gr za kilo. No nic wezme z 5 kg kuku. (2010/03/09 16:12)

mar83

No dobrze też spróbuję Tylko którą kupić jest bowiem kilka rodzajów a różnią się one składem (2010/03/13 11:17)

gusto

ja pewnego czasu stosowałem Mieszankię uzupełniającą dla loch karmiących,jako dodatek do protein własnej produkci i zanęty karpiowej efekty zadowalające,kolega z kolei stosował karme w formie granulatu:Złota kurka"i też nie narzekał ja w tym roku spróbuje połowić na rzece ,powiadomie o efektach (2010/03/15 15:56)