Zaloguj się do konta

Zakup nowego feedera.

utworzono: 2016/10/30 07:20
amstaf358

Ja mam daiwę powermesha 330/100g ,jeszcze nim nie łowiłem bo to nówka sprzed paru dni,ale wykonczenie wygląd ,itd miodzio,gdyby były w tej długosci z cw 120 to bym brał, drugiego ale nie ma,a powyżej  330 nie chcę bo lubie krótkie kije...dlatego nnastępny będzie [prawdopodobnie Fiume 330/120g [2016-11-01 14:18]

ryukon1975

[2016-11-01 14:22]

amstaf358

Dolnik jest wykonany z czarnej twardej pianki..... [2016-11-01 14:24]

ryukon1975

Ja mam kije 4,20 i cw do 150. Łowię nimi zaróno na Narwii jak i na jeziorach. I tu i tu widać brnia uklejki - ale akurat to nie zależy wg mnie od feedera ale od odpowiednio dobranej szczytówki. Uważam, że wszystkie kije Daiwy zaczynające się od ok. 300 zł są dobre. Ja osobiście preferuję na rzekę dłuższe kije. Taki sam model o długości 3,90 i 4,20 to juz dwie różne wędki.

Mylisz się to zależy od całej wędki a nie od szczytówki. Zaczynając "od końca" zmienia się całe wędzisko. Daiwy mają znacznie bardziej czułe szczytówki które pokazują bez trudu brania malutkich rybek a te najbardziej miękkie nie nadają się wręcz na żadne wody płynące. Za tymi szczytówkami idzie blank zasadniczy dopasowany do nich. Miękki, wiotki po to by mógł właściwie z nimi współpracować. Te kije są na pewno lepsze od feederów Dragona do łowienia małych ryb czy to w rzece czy na wodzie stojącej.
Jednak czy ja idąc nad wodę z kijem o cw 100 g + chcę takie właśnie łowić? Oczywiście że nie. Dlatego gdy weźmie mi brzana 70 cm + to bez zastanowienia powiem że wolę Dragony które mają trochę twardsze szczytówki a do nich znacznie mocniejszy blank.
Gdybyś nie zrozumiał to dam ci taki głupi przykład. Zakładając do Daiwy najtwardszą szczytówki z Dragona o tym samym cw przy silnym braniu mniej się prawdopodobnie zegnie ta szczytówka jak ostatnie 30-40 cm blanku kija zasadniczego bo ten kij dopasowany do czułych szczytówek jest delikatniejszy, ma inną charakterystykę ugięcia.
Jeśli zaś założysz najczulszą szczytówkę sygnalizacyjną od Daiwy do Dragona to różnica w ugięciu będzie tak duża że przy zacięciu się złamie a jak nie to podczas holu. [2016-11-01 14:26]

niko333

Chyba ta Twoja teoria dotyczaca budowy wędzisk pod szczytówki jest trochę na wyrost. W zestawach nazwijmy je do 300 zł sa przeważnie trzy szczytówki, z tego co najmniej jedna węglowa i jej praca jej jest zupełnie inna niż szklanych. Czyli jakbyś nie zrozumiał, zakładając szczytówkę szklaną będziesz widział brania rybek zdecydowanie lepiej niż na takiej samej szczytówce węglowej - a pozostałe elemnety wędki są przecież bez zmian.  Poza tym nieprawda jest również to, że szczytówki Daiwy są bardziej czułe niż innych firm. Miałem feeder Mitchela, gdzie  branie na nim nawet kilkucentymetrowej ryby było bardzo widoczne (o wiele lepiej niż w daiwach) nawet kilkucentymetrowej rybki. Po zamianie na szczytówkę węglową już tak różowo nie byo. Miałem też Robinsona - gdzie jaka ryba by nie wzięłą pracowała tylko szczytówka a reszta wędki była przysłowiową pałą. [2016-11-01 15:20]

ryukon1975

Nie napisałem że Daiwa ma czulsze szczytówki od innych firm tylko porównałem ją z Dragonem. Jedyna rzecz na którą nie zwróciłem uwagi to że podałeś przedział cenowy 300 zł. W feederach które ja mam Daiwa ma po 4 szczytówki i wszystkie są weglowe poza jednym modelem który ma szklaną.
Szcztytówki gdyby ich było  przykładowo 5 gdzie 1 to najmiększa to Daiwa ma 1,2,3,4 a Dragon 3,4,5.. Różnica ugięcia blanku jest kolosalna. Żeby zgąć w łuk Dragona trzeba czoło przypocić, żeby zrobić to sam z Daiwą nawet mięsni ramienia bardzo nie napniesz. Dodać trzeba że daiwy które mam mają cw 150 g a dragony 120 i 130. Magnum Ti cw 100 g jest już znacznie delikatniejszy.
Gdybym zaś mial taki kij jak Robinson o którym wspominasz na końcu to stnowiłby on tylko i wyłącznie zawartość kosza na śmieci, ogólnie to jest właśnie przykład tego co napisałem wyżej. Niedopasowanie ugięcia szczytówki do blanku zasadniczego. Kije o których pisałem wyżej pomimo że się znacznie różnią w praktyce są dobre.
  [2016-11-01 15:41]

mazu89

pablo aimar jak w tym mikado almaz trzyma się dolnik bo golden bay ma ode mnie minus za korkowy dolnik. [2016-11-02 16:03]

fishark

Ja swoje kijki Golden Bay i Da Vinci od razu po zakupie zaimpregnowałem specjalnym impregnatem do korka, 3 sezon juz mają i są w takim samym stanie jak po impregnacji a naprawde duzo przeszły i wyciągnęły ryb. [2016-11-02 20:11]

mazu89

Jak się nazywa ten impregnat do korka? [2016-11-04 16:13]

fishark

U-40 CORK SEAL [2016-11-04 18:28]