Zaloguj się do konta

Zakup łódki do wędkowania

utworzono: 2013/05/03 09:44
Boolek

Witam.
Zastanawiam się nad kupnem łódki, lecz nie jestem do końca pewny jak wygląda przebieg takiego kupna. Więc kieruję pytanie do was jak to szczegółowo wygląda i czy jest to opłacalne pod względem kosztów.
Pozdrawiam.  [2013-05-03 09:44]

kedzio

Wygląda to mniej więcej tak:

Zastanawiasz się jaka łódka jest dla ciebie dobra ( do czego będzie służyła, jak ją będziesz transportował i gdzie ją będziesz trzymał, jaka kwota na zakup wchodzi w grę.)

Orientujesz się w internecie, lub w jakimś sklepie z odpowiednim asortymentem, czy tam w jakiejś firmie co produkuje pływadła jakie są dostępne modele, może jakaś używka z Alledrogo.

Potem składasz online zamówienie, płacisz przelewem i przysyłają ci do domu, albo odbierasz osobiście zakupiony sprzęt. Albo idziesz do gościa i płacisz mu do ręki spisując umowę kupna.

Potem zaiwaniasz do Starostwa Powiatowego i u miłej pani składasz wniosek o rejestrację łódki. Wypisujesz taki mały druczek i za dzień, lub dwa, po wpłaceniu 17 złotych odbierasz dowód rejestracyjny ( ważny do śmierci twojej, albo łódki) 

Następnie malujesz numer boczny z dwóch stron na burtach powyżej linii zanurzenia o szerokości linii liter co najmniej 1 cm i wysokości liter co najmniej 10 cm.

Zaopatrzasz się w środki bezpieczeństwa ( jeśli są wymagane dla tego pływadła)

Potem śmigasz, łowisz, wywozisz i co tam chcesz.

Czy jest to opłacalne? No to już jest pytanie, na które nikt ci nie odpowie, bo dla każdego będą ważne inne kryteria. Nie do końca rozumiem, o co ci chodzi i z czym masz problem. Dyć to synek mosz tak samo jakbyś rower kupowoł czy inne hulajnogie. Zależy od tego jak ci leży.  :)


[2013-05-03 11:22]

Boolek

a punton też muszę rejestrować? [2013-05-03 11:37]

a punton też muszę rejestrować?

Jeśli zamierzasz  z niego wędkować to ,,punton,, tez podlega rejestracji .
[2013-05-03 11:46]

kedzio

No "punton" tyż! Dyć bedziesz z niego łowić nie?  :) [2013-05-03 11:49]

Romuald55

Jeżeli ktoś używa łódki rzadko,nie bardzo ma gdzie ją przechować to warto się zastanowić nad jej wypożyczeniem a nie kupnem.To taka moja lużna refleksja. [2013-05-03 12:07]

Boolek

Chciałbym łowić z Puntonu a mogę go złożyć więc teoretycznie nie muszę wypożyczać bo do rzeki mam z 250 metrów od domu. A ile kosztuje rejestracja mojego puntonu ?? [2013-05-03 14:27]

kedzio

17 złotych  [2013-05-03 14:30]

Boolek

i to wszystko nic więcej, a muszę  mieć jakieś uprawnienie czy coś ? Bo tu policja pływa i straż miejska [2013-05-03 14:33]

kedzio

Przede wszystkim należy mieć ukończone 18 lat, ponieważ uprawianie sportów wodnych wyczynowo lub rekreacyjnie, wiąże się ze znajomością przepisów wszelkiej maści oraz z odpowiedzialnością karno-prawną. Ty, jako osoba niepełnoletnia, możesz pływać tylko z osobą dorosłą. Przepisy zaś, które określają konieczne środki bezpieczeństwa podczas uprawiana sportów wodnych, opisują kategorie łodzi, oraz środki konieczne do korzystania z nich, oraz odpowiedzialność i potrzebne uprawnienia. Na wodzie, tak jak na drodze, obowiązują różne ciekawe przepisy. Wody są podzielone na odpowiednie kategorie. Inaczej pływa się na szlakach żeglugowych, a inaczej na kałużach w środku zadupia. Dlatego zanim rozpoczniesz przygodę z własna łódką, poczytaj, popytaj i upewnij się, że już dużo wiesz, potem uzyskaj osobowość prawną jako pełnoletni i dopiero kup łódkę. Odpowiedzialność postępowania na wodzie to poważna sprawa. Nie należy tego lekceważyć. A temat jest na tyle szeroki, że nawet starzy wędkarze maja z tym nieco problemów i nie miejsce tutaj, by się rozpisywać o wszystkich aspektach tej sprawy.  [2013-05-04 12:27]

kedzio

    [2013-05-04 12:27]

maciejka15

tylko 17złociszy i masz z bani do końca żywota twego puntonu na wieki, raz i ciach,pływasz,łapiesz,
[2013-05-04 14:44]

Boolek

mam ukończone 18lat [2013-05-04 21:19]