Zaloguj się do konta

Zakotwiczony ponton kręci się w koło

utworzono: 2015/03/19 20:14
DuNNoD

Witam czy może mi ktoś powiedzieć co jest przyczyną kręcenia się w koło zakotwiczonego pontonu?
Kotwicę mam zamontowaną z boku pontonu
[2015-03-19 20:14]

Artur z Ketrzyna

Sam sobie odpowiedziałeś.
Jedna kotwica i to z boku...
 By był stabilny, i nie latał jak chorągiewka na wietrze, muszą być 2 kotwice, i najlepiej przód tył.
[2015-03-19 20:22]

Merkusz

Artur dobrze mówi 2 kotwice (dziób i rufa) !! [2015-03-19 20:25]

Jędrula

Witam czy może mi ktoś powiedzieć co jest przyczyną kręcenia się w koło zakotwiczonego pontonu?

Musze powiedzieć , że faktycznie rzucałem w szkołę kamieniami ale czegoś się jednak nauczyłem . Normalnie nie wierzę...

[2015-03-19 21:45]

robban

Dwie kotwice , jak koledzy piszą. Albo , jedna z przodu i zawsze ponton ustawi się z kierunkiem wiatru , albo prądem wody :)  [2015-03-19 21:46]

zabadnb2

wyłącz silnik ;] [2015-03-19 21:51]

To jakaś prowokacja? Bo chyba nie prawdziwe pytanie...
[2015-03-19 22:21]

DuNNoD

To jest poważne pytanie na które już uzyskałem odpowiedź ;)
I dziękuję
Ps nie wiem po co te podteksty  nie każdy  od razu rodzi się   mądry  :) ^
[2015-03-19 22:38]

z@mela

też miałem problem z kręcącym sie pontonem  gdy  stosowalem 1 kotrwicę wlasnie z boku  ale po zamontowaniu rolki na dziobie  ptoblem zminimalizowany  bo niestety brak KILa  swoje robi. 
Tak jak piasli forumowicze wyżej  najlepiej 2 kotwice jedna na przodzie  druga na tyle  tylko pierw zobacz jak się kotwiczy  używając  w kotwic bo to też nie takie łatwe. [2015-03-19 23:02]

To jest poważne pytanie na które już uzyskałem odpowiedź ;)
I dziękuję

I nie każdy umiera mądry...

W tym wypadku wystarczyło ciut ruszyć główką. Co zresztą już jeden z kolegów zauważył wcześniej.
[2015-03-19 23:09]

Artur z Ketrzyna

Dwie kotwice , jak koledzy piszą. Albo , jedna z przodu i zawsze ponton ustawi się z kierunkiem wiatru , albo prądem wody :) 

Dokładnie, jedna kotwica z przodu lub tyłu. Wtedy ponton ustawi się z wiatrem czy nurtem. Oczywiście nie będzie to dość stabilne, bo wiaterek i tak będzie nim majtał.
Ale przy spinie, do obłowienia miejscówki, powinno wystarczyć, pod warunkiem że wiatr będzie o stałym kierunku, nie zmiennym.
Ale do wędkowania stacjonarnego, np.: spławik. musisz mieć 2 kotwice. Na płytkich wodach, niektórzy używają palików do cumowania...Super sprawa, ale zdradza twoją miejscówkę...

Nie przejmuj się, wielu tu takich mądralińskich. Musisz się do tego przyzwyczaić. Taki urok forum...
[2015-03-20 08:15]

Jack14

To jak już koledze "wytłumaczyliście" że najlepiej stosować dwie kotwice to warto było zacząć od tego, że kotwica (kotwice) w zależności od prądu wody, siły wiatru, głębokości powinna leżeć odpowiednio daleko od pontonu. Delikatny wiatr, słaby prąd wody, kotwica tuż pod pontonem do tego jeszcze z boku będzie powodować właśnie taką "karuzelę".  [2015-03-20 16:46]

Ja tylko dodam, że jest jeszcze dryfkotwa, która w spinie powinna okazać się całkiem przydatna. Sam niedawno zamówiłem, będę próbował. Powinna ci w każdym razie ustawić ładnie ponton. [2015-03-20 18:07]

kedzio

:))))))) [2015-03-21 11:20]

Iras1975

wyłącz silnik ;]

:))) [2015-03-21 17:29]

Bernard51

Jak się kręci to należało by zażyć tabletki na chorobę lokomocyjną to pomaga.
[2015-03-21 17:51]

kedzio

Zawsze można w dwóch kierunkach liny do brzegu pociagnąć i np. do drzew przywiązać. :) [2015-03-21 20:12]

DuNNoD

A tak poza konkursem to polecam odejść od komputerów i jutro wybrać się na rybki, bo już widzę że od tego siedzenia w domu ludziom się w du**ch przewraca
Pozdrawiam temat uważam za zamknięty
[2015-03-21 22:28]

Bernard51

Pytanie chłopca w krótkich spodniach, więc nie miej pretensji do dorosłych.
[2015-03-22 06:20]

Zawsze można w dwóch kierunkach liny do brzegu pociagnąć i np. do drzew przywiązać. :)

:-)))
[2015-03-22 12:08]

kedzio

Jest lepsiejsze rozwiązanie. Miernik kierunku i prędkości wiatru, oraz prądów wody, sprzężony z komputrem jak przy skokach narciarskich i sterownik, który wysteruje wentylator przeciwdziałający siłom wiatru i porądów.  [2015-03-22 19:30]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia