Zaloguj się do konta

Zakończenie sezonu podlodowego Martwa Wisła

utworzono: 2012/02/28 10:08
bosop7

To był ostatni gwizdek aby połowić jeszcze okonie z pod lodu. Galopujące ocieplenie powodowało, że lód znikał w oczach. Pojechaliśmy z kol. Tomkiem i Andrzejem(trenerem kadry muszkarzy) na Martwą Wisłę w okolicach mostu Wantowego.Był problem z wejściem,dalej lód był ok.25 cm. Brały piękne okonie morskie, środkowy rząd na foto to okonie od 35 do 39 cm. ,reszta powyżej 20 cm. Mamy z kolegami taki swój prywatny wymiar okonia- nie bierzemy poniżej 20 cm.Mocno wiało,ciężko się prowadziło mormyszkę,ale się opłaciło. Tylko przy schodzeniu z lodu wpadłem jedną nogą w zakrytą śniegiem dziurę i obiłem sobie kolano,jeszcze czuję ból.No ale sezon zakończony,ryby dopisały,teraz czekamy na sezon letni. Na wodach Okręgu Gdańskiego na okonia trzeba będzie trochę poczekać, ponieważ Okręg wprowadził okres ochronny na okonia od marca do kwietnia...........Pozdrawiam wędkarzy w całym kraju i życzę sukcesów w nowym sezonie ! :) [2012-02-28 10:08]

JKarp

CześćFiu, fiu ....A co to za gazeta ;-)JK [2012-02-28 10:22]

tobi088

Połów niczego sobie, pogratulować udanych zimowych ostatków. Mały nie smak jak dla mnie, to to że strasznie dużo konsumujesz.

pzdr. Patryk
[2012-02-28 10:24]

grzesiek35

Ale pokot! I to jeszcze na takiej "ceracie". Fotka do bani.
[2012-02-28 11:05]

JKarp

CześćNiestety ale jak ktoś wstawia taką fotkę musi liczyć się z taką a nie inną reakcją :-(A można tak:https://wedkuje.pl/wedkarski-rekord/okon/117321Może się mylę ale coś tam RAPR mówi o 5kg ryb innych gatunków.8szt x 0,6kg ( tyle waży ryba z linku )= 4,8kg8szt x 0,2kg (średnia waga tych mniejszych )= 1,6kg4,8 + 1,6 = 6,4kg Potem ktoś się dziwi, że ryb nie ma ...Bo karpie, amury, karasie srebrne ....rybacy ...Tylko my wędkarze jesteśmy bez winy.JK [2012-02-28 11:25]

tobi088

CześćNiestety ale jak ktoś wstawia taką fotkę musi liczyć się z taką a nie inną reakcją :-(A można tak:https://wedkuje.pl/wedkarski-rekord/okon/117321Może się mylę ale coś tam RAPR mówi o 5kg ryb innych gatunków.8szt x 0,6kg ( tyle waży ryba z linku )= 4,8kg8szt x 0,2kg (średnia waga tych mniejszych )= 1,6kg4,8 + 1,6 = 6,4kg Potem ktoś się dziwi, że ryb nie ma ...Bo karpie, amury, karasie srebrne ....rybacy ...Tylko my wędkarze jesteśmy bez winy.JK

@JKarp podziwiam twoje wypowiedzi, i gratuluje wyliczeń. Z tego co wyczytałem to pan jest rencistą więc poniekąd się należy ;) . Potem ktoś się dziwi, że ryb nie ma ... a najbardziej dziwią się właśnie Ci którzy robią tak jak powyżej na zdjęciu, wielu kol.  nie dziwi się - zna odpowiedź.
Można by rzec, że wszyscy się najedli - kot też [2012-02-28 11:41]

Madness74

może to był połów wszystkich trzech panów którzy obdarowali jednego:)
[2012-02-28 11:47]

grzesiek35

bo tylko jeden pan potrafi sprawic oknie.
[2012-02-28 11:48]

tobi088

może to był połów wszystkich trzech panów którzy obdarowali jednego:)

Zawsze Kol. jest jakieś wytłumaczenie ;) [2012-02-28 12:01]

Pitbul

Kolega napisał, że ryby z prywatnego stawu.Nawet jeśli by były nie z prywatnego to jeśli zgodnie z limitem nadal wszystko jest regulaminowo.Może Kolega cały rok wypuszcza albo nie łowi i raz na jakiś czas korzysta z hojności wody....Nie wiem dlatego się nie wypowiadam.Wolałbym jednak zobaczyć te ryby albo na tle "okoliczności przyrody", albo w kuchni na tle przygotowanych do stworzenia potrawy pozostałych składników...Walenie foty na rozłożonej na podłodze gazecie nie przynosi chwały...Nawet w Wiadomościach Wędkarskich już takich dzieł nie przyjmują.Dlatego rybek gratuluję i trzymam kciuki za to by Autor kolejnymi zdjęciami mógł się naprawdę chwalić.T.  [2012-02-28 19:08]

JKarp

CześćTomek: ...na Martwą Wisłę w okolicach mostu Wantowego.Był problem z wejściem,dalej lód był ok.25 cm. Brały piękne okonie morskie, środkowy rząd na foto to okonie od 35 do 39 cm. ,reszta powyżej 20 cm. Mamy z kolegami taki swój prywatny wymiar okonia- nie bierzemy poniżej 20 cm...Nie prywatny staw a wymiar okonia ;-) 8. Dopuszcza się zabranie z łowisk ryb innych gatunków nie wymienionych wyŜej, w  ilościach nie przekraczających 5 kg w ciągu doby.  9. Limity nie dotyczą krąpia, karasia srebrzystego i leszcza.   Myślę, że moje obliczenie wagi ryb może być i tak zaniżone zważywszy, że są też ryby 39cm i są napchane ikrą. Nie zazdroszczę ryb. Niech sobie łowi. Byleby zgodnie z regulaminem. JK [2012-02-28 19:27]

Wago

Ślinka mi już cieknie jak je widzę. Niestety ja muszę zaczekać do kwietnia, bo mój prywatny okres ochronny okonia trwa od lodu do po tarle. Gratuluję i życzę smacznego. Jednakże zachęcam również do wypuszczania tej ryki właśnie w zimie. Ta ikra jest zdecydowanie potrzebna naturze. [2012-02-28 19:54]

tobi088

Idąc do sklepu koledzy "regulaminowi" kupujecie 5 kg mięsa (drobiowego, wieprzowego czy wołowego) na cały tydzień do jedzenia.?
[2012-02-28 20:07]

JKarp

Idąc do sklepu koledzy "regulaminowi" kupujecie 5 kg mięsa (drobiowego, wieprzowego czy wołowego) na cały tydzień do jedzenia.?

Cześć"Potem ktoś się dziwi, że ryb nie ma ...Bo karpie, amury, karasie srebrne ....rybacy ...Tylko my wędkarze jesteśmy bez winy."Myślę, że dużo wody upłynie zanim dorośniemy do pewnych zachowań.Nadal uważam, że limit wagowy został przekroczony.Sam lubię ryby - sandacz, szczupak, okonie, leszcz wyrośnięty ( +2kg ) to pychota ale ...bez przesady.JK [2012-02-28 20:22]

tobi088

Lubić by jeść, a nie żreć by zes.. się. Sam nie jestem święty bo moja kobieta lubi zjeść kawałek rybki (od czasu do czasu coś przyniosę jej), sam zjem kawałek ryby ale z rybnego, bo ja zryb to tylko filety :)
[2012-02-28 21:42]

tobi088

Cześć"Potem ktoś się dziwi, że ryb nie ma ...Bo karpie, amury, karasie srebrne ....rybacy ...Tylko my wędkarze jesteśmy bez winy."Myślę, że dużo wody upłynie zanim dorośniemy do pewnych zachowań.Nadal uważam, że limit wagowy został przekroczony.Sam lubię ryby - sandacz, szczupak, okonie, leszcz wyrośnięty ( +2kg ) to pychota ale ...bez przesady.JK

Lubić by jeść, a nie żreć by zes.. się. Sam nie jestem święty bo moja kobieta lubi zjeść kawałek rybki (od czasu do czasu coś przyniosę jej), sam zjem kawałek ryby ale z rybnego, bo ja zryb to tylko filety :)
[2012-02-28 21:43]

Pitbul

@Karpiu to przeoczyłem.Dlatego zapytam:Z martwej Wisły" taka "bateria" (regulaminowa jak zakładam)Ale tak z ręką na sercu !  - Czy z tego prywatnego "bajorka" to Koledzy też w takich ilościach...?Czy dbając o tę własną wodę o której Kolega wspomniał, to przedstawiłby Kolega taką fotkę (z połowów) innym "współposiadaczom tej "prywatnej wody" ?
Nie oczekuję odpowiedzi a jedynie przemyśleń.....T. [2012-02-28 23:00]

fishtrace

Piekny polow, gratulacje. [2012-02-28 23:58]

bosop7

Dziennik Bałtycki. :)) [2012-02-29 08:43]

bosop7

No...nie zawsze są takie wyniki, żona ma wrzody i robię jej filety,najlepiej jej służą na żołądek.Poza tym nie biorę poniżej 20 cm. , a ilu bierze dużo mniejsze? [2012-02-29 08:47]

bosop7

Nie wiem czy kolega jest taki święty..........A ryby ważyły dokładnie 5,4kg. Jeden był 39cm,reszta 34 , 35 cm i 20 , 25 cm. Nie bądżmy aptekarzami, poza tym dużo było wypuszczonych.Zająć się trzeba takimi wędkarzami, którzy pakują do torby wszystko co ma ogon,nie patrząc na wymiary i okresy ochronne. [2012-02-29 08:57]

bosop7

Cześć"Potem ktoś się dziwi, że ryb nie ma ...Bo karpie, amury, karasie srebrne ....rybacy ...Tylko my wędkarze jesteśmy bez winy."Myślę, że dużo wody upłynie zanim dorośniemy do pewnych zachowań.Nadal uważam, że limit wagowy został przekroczony.Sam lubię ryby - sandacz, szczupak, okonie, leszcz wyrośnięty ( +2kg ) to pychota ale ...bez przesady.JK

Nie wiem czy kolega jest taki święty..........A ryby ważyły dokładnie 5,4kg. Jeden był 39cm,reszta 34 , 35 cm i 20 , 25 cm. Nie bądżmy aptekarzami, poza tym dużo było wypuszczonych.Zająć się trzeba takimi wędkarzami, którzy pakują do torby wszystko co ma ogon,nie patrząc na wymiary i okresy ochronne. [2012-02-29 09:00]

mir8

Kolego dobry z Ciebie księgowy!
[2012-02-29 09:58]

JKarp

To był ostatni gwizdek aby połowić jeszcze okonie z pod lodu. Galopujące ocieplenie powodowało, że lód znikał w oczach. Pojechaliśmy z kol. Tomkiem i Andrzejem(trenerem kadry muszkarzy) na Martwą Wisłę w okolicach mostu Wantowego.Był problem z wejściem,dalej lód był ok.25 cm. Brały piękne okonie morskie, środkowy rząd na foto to okonie od 35 do 39 cm. ,reszta powyżej 20 cm. Mamy z kolegami taki swój prywatny wymiar okonia- nie bierzemy poniżej 20 cm.Mocno wiało,ciężko się prowadziło mormyszkę,ale się opłaciło. Tylko przy schodzeniu z lodu wpadłem jedną nogą w zakrytą śniegiem dziurę i obiłem sobie kolano,jeszcze czuję ból.No ale sezon zakończony,ryby dopisały,teraz czekamy na sezon letni. Na wodach Okręgu Gdańskiego na okonia trzeba będzie trochę poczekać, ponieważ Okręg wprowadził okres ochronny na okonia od marca do kwietnia...........Pozdrawiam wędkarzy w całym kraju i życzę sukcesów w nowym sezonie ! :)

Cześćcały tydzień do jedzenia.?

Nie wiem czy kolega jest taki święty..........A ryby ważyły dokładnie 5,4kg. Jeden był 39cm,reszta 34 , 35 cm i 20 , 25 cm. Nie bądżmy aptekarzami, poza tym dużo było wypuszczonych.Zająć się trzeba takimi wędkarzami, którzy pakują do torby wszystko co ma ogon,nie patrząc na wymiary i okresy ochronne.
Jak napisałem lubię ryby - nikomu też nie zabraniam zabrać ryb. Jednak zanim to zrobimy należy troszkę się zastanowić. Troszkę mijasz się z prawdą - patrz zaznaczony fragment: środkowy rząd na foto to okonie od 35 do 39 Jak ja zabrałbym z zasiadki wszystkie leszcze, które dość często gustują w kulkach zaręczam, że pewnie już by ich tam nie było. To samo dotyczy karpi i amurów, które zawsze są wypuszczane. Powiem Ci, że nawet te O,4kg nie jest zgodne z regulaminem.Tłumaczenie, że Żona   ( naprawdę współczuję ) - często widuję próby zabrania np sumika ok 50cm bo wnusia chora, ale leszczyki takie 70dkg lecą do wody bo akurat leszczyki chyba szkodzą ;-)Nie traktuj tego jakoś specjalnie personalnie. Jak napisałem wstawianie takich fotek może wywoływać pewne reakcje i z tym należy się liczyć publikując taki pokot.JK

[2012-02-29 10:57]

tobi088

Kol. @Bosop7  po obejrzeniu tego zdjęcia twierdzę (mogę Cię urazić) że jesteś "mięsiarzem" , który mało tego nie trzyma się regulaminu. Szkoda mi coś takiego mówić bo jest między nami spora różnica wieku, ale te 50dag mięsa mogłeś kupić w rybnym, a tego największego okonia wypuścić i dać szansę złowić takim jak ja młodym wędkarzom, który zapewne wypuścił by takiego okonia by rosnął do rekordu Polski i ktoś by go sobie złowił i się cieszył. Niestety róznica pokoleń to różnica poglądów, bo owszem masz prawo wziąść 5 kg a nie 5,5kg - dla ciebie kol. te 50dag to szczegół a dla mnie żywa ryba, a twojej żonie (współczuje) 50dag wrzodów nie wyleczy.

Pzdr. Patryk
[2012-02-29 14:32]