Zaloguj się do konta

Zakole A - Rozkochów

utworzono: 2013/11/28 11:21
mateo111132

Witam chcialem was zapytac czy byl ktos moze ostatniu na zakolu A w rozkochowie? chcialbym wykupic wkładke na caly rok ponieważ bardzo mnie wkurzyli panowie z PZW...... interesuje mnie bialo ryb typu leszcz ,karp lecz czasam chcialbym sie wybrac w poszukiwaniu jakiegos szczupaczka jak wygląda sytuacja? z góry dziekuje [2013-11-28 11:21]

jujus5

bylem tam kolego,ale zadna rewelacja,jest to piekny akwen ale ryba marnie bierze , jezeli by to bylo intensywnie zarybiane to bym ci to lowisko polecil bo sam sie tym interesowalem ale zrezygnowalem bo znalazlem inne lowisko,na ktorym mam spokoj,cisze,ryba jest i to konkretna,w lecie jest nawet jak poplywac bo woda krysztal,sa piekne karpie ,sandacze,szczupaki,sumy i jesiotry,ale niestety nie zdradze tobie ani nikomu tego lowiska bo cholota sie zjedzie i dupa zbita,powodzenia
[2013-11-28 12:28]

32271

Zakole A to kolego chyba w jankowicach łowisko nr 029 pzw katowice [2013-11-28 12:50]

mateo111132

Zakole A to kolego chyba w jankowicach łowisko nr 029 pzw katowice





nie wiem jak teraz ale kiedys trzeba bylo wykupic tzw. Wkładke na 1dobe 3 tydzien lub caly rok i ta wkladka obowiązywala na zakole a i zródla [2013-11-28 13:31]

mateo111132

bylem tam kolego,ale zadna rewelacja,jest to piekny akwen ale ryba marnie bierze , jezeli by to bylo intensywnie zarybiane to bym ci to lowisko polecil bo sam sie tym interesowalem ale zrezygnowalem bo znalazlem inne lowisko,na ktorym mam spokoj,cisze,ryba jest i to konkretna,w lecie jest nawet jak poplywac bo woda krysztal,sa piekne karpie ,sandacze,szczupaki,sumy i jesiotry,ale niestety nie zdradze tobie ani nikomu tego lowiska bo cholota sie zjedzie i dupa zbita,powodzenia



no nic skoro nie mozesz podac to szkoda chociarz na Priv? no ale jak tajemnica to tajemnica a mozesz mi poelcic jakies inne łowisko dotychczas wykupywalem wkladke pzw w chrzanowie ale panowie przestali zarybiac i kompletna pustynia... a mozesz podac jakies inne łowisko na który sie fajnei łowi? i czesto bylo zarybiane [2013-11-28 13:34]

mateo111132

a czy byl ktoś moze na zbiorniku tzw Zródła? nieopodal zakola A? [2013-11-28 19:28]

luk 83

Wybrałem się w tym roku w lipcu na nockę .Zanim dotarłem na Zródła szukałem miejscówki na Rozkochowie ludzi opór zero miejsca ,wszędzie kempingi i całe rodziny nigdzie nie dało się wcisnąć pojechałem więc na Zródła tam zero miejsca ale wcisłem się między dwa stanowiska ,całą noc zero brań wszędzie obok chałas i odgłosy libacji  całe rodziny z kempingami głównie na Ślaskich blachach zero ciszy i spokoju czułem się jak na jakimś wiejskim festynie.Ogólnie to się więcej tam nie pokazuje wolę  dzicz i spokój. [2013-11-30 20:03]

mateo111132

Wybrałem się w tym roku w lipcu na nockę .Zanim dotarłem na Zródła szukałem miejscówki na Rozkochowie ludzi opór zero miejsca ,wszędzie kempingi i całe rodziny nigdzie nie dało się wcisnąć pojechałem więc na Zródła tam zero miejsca ale wcisłem się między dwa stanowiska ,całą noc zero brań wszędzie obok chałas i odgłosy libacji  całe rodziny z kempingami głównie na Ślaskich blachach zero ciszy i spokoju czułem się jak na jakimś wiejskim festynie.Ogólnie to się więcej tam nie pokazuje wolę  dzicz i spokój.




rozumiem cię. Też kocham jezdzic sam na ryby i słuchac odglosy natury. Bez urazy ale "Ślązacy" są bardzo nie kulturalni. byłem w lecie na łowisko Dziećkowice jest to zbionik wody pitnej i TEORETYCZNIE.... nie wolno sie tam kompac..... Ludzi tyle  ze szkoda gadac. widzą ze ja łowie ryby zamiast zachowac troche ciszy a co im tam wplywali na wędki przeciągali zylki szkoda gadac. Jak takiego jednego Łebka opieprzylem to byl spokój przez 10 min pózniej to sam wkurzylem sie i spakowale i pojechalem do domu....


Kolego luk 83 może znasz jakeis inne fajne łowisko? CO sądzisz o stawie Karpik przy Rzece Skawie? Ponoc mozna złowic fajną rybke [2013-12-01 14:52]

Wybrałem się w tym roku w lipcu na nockę .Zanim dotarłem na Zródła szukałem miejscówki na Rozkochowie ludzi opór zero miejsca ,wszędzie kempingi i całe rodziny nigdzie nie dało się wcisnąć pojechałem więc na Zródła tam zero miejsca ale wcisłem się między dwa stanowiska ,całą noc zero brań wszędzie obok chałas i odgłosy libacji  całe rodziny z kempingami głównie na Ślaskich blachach zero ciszy i spokoju czułem się jak na jakimś wiejskim festynie.Ogólnie to się więcej tam nie pokazuje wolę  dzicz i spokój.




rozumiem cię. Też kocham jezdzic sam na ryby i słuchac odglosy natury. Bez urazy ale "Ślązacy" są bardzo nie kulturalni. byłem w lecie na łowisko Dziećkowice jest to zbionik wody pitnej i TEORETYCZNIE.... nie wolno sie tam kompac..... Ludzi tyle  ze szkoda gadac. widzą ze ja łowie ryby zamiast zachowac troche ciszy a co im tam wplywali na wędki przeciągali zylki szkoda gadac. Jak takiego jednego Łebka opieprzylem to byl spokój przez 10 min pózniej to sam wkurzylem sie i spakowale i pojechalem do domu....


Kolego luk 83 może znasz jakeis inne fajne łowisko? CO sądzisz o stawie Karpik przy Rzece Skawie? Ponoc mozna złowic fajną rybke


Koledzy jesteście w stanie wstawić regulamin połowu na zakolu A/B z góry dziękuję.
[2013-12-01 17:21]

mateo111132

Wybrałem się w tym roku w lipcu na nockę .Zanim dotarłem na Zródła szukałem miejscówki na Rozkochowie ludzi opór zero miejsca ,wszędzie kempingi i całe rodziny nigdzie nie dało się wcisnąć pojechałem więc na Zródła tam zero miejsca ale wcisłem się między dwa stanowiska ,całą noc zero brań wszędzie obok chałas i odgłosy libacji  całe rodziny z kempingami głównie na Ślaskich blachach zero ciszy i spokoju czułem się jak na jakimś wiejskim festynie.Ogólnie to się więcej tam nie pokazuje wolę  dzicz i spokój.




rozumiem cię. Też kocham jezdzic sam na ryby i słuchac odglosy natury. Bez urazy ale "Ślązacy" są bardzo nie kulturalni. byłem w lecie na łowisko Dziećkowice jest to zbionik wody pitnej i TEORETYCZNIE.... nie wolno sie tam kompac..... Ludzi tyle  ze szkoda gadac. widzą ze ja łowie ryby zamiast zachowac troche ciszy a co im tam wplywali na wędki przeciągali zylki szkoda gadac. Jak takiego jednego Łebka opieprzylem to byl spokój przez 10 min pózniej to sam wkurzylem sie i spakowale i pojechalem do domu....


Kolego luk 83 może znasz jakeis inne fajne łowisko? CO sądzisz o stawie Karpik przy Rzece Skawie? Ponoc mozna złowic fajną rybke

Podczs połowu obowiązuje tam regulamin ZTW i nie wolno łowic z łodzi

Koledzy jesteście w stanie wstawić regulamin połowu na zakolu A/B z góry dziękuję.


[2013-12-01 18:18]

mateo111132

Wybrałem się w tym roku w lipcu na nockę .Zanim dotarłem na Zródła szukałem miejscówki na Rozkochowie ludzi opór zero miejsca ,wszędzie kempingi i całe rodziny nigdzie nie dało się wcisnąć pojechałem więc na Zródła tam zero miejsca ale wcisłem się między dwa stanowiska ,całą noc zero brań wszędzie obok chałas i odgłosy libacji  całe rodziny z kempingami głównie na Ślaskich blachach zero ciszy i spokoju czułem się jak na jakimś wiejskim festynie.Ogólnie to się więcej tam nie pokazuje wolę  dzicz i spokój.




rozumiem cię. Też kocham jezdzic sam na ryby i słuchac odglosy natury. Bez urazy ale "Ślązacy" są bardzo nie kulturalni. byłem w lecie na łowisko Dziećkowice jest to zbionik wody pitnej i TEORETYCZNIE.... nie wolno sie tam kompac..... Ludzi tyle  ze szkoda gadac. widzą ze ja łowie ryby zamiast zachowac troche ciszy a co im tam wplywali na wędki przeciągali zylki szkoda gadac. Jak takiego jednego Łebka opieprzylem to byl spokój przez 10 min pózniej to sam wkurzylem sie i spakowale i pojechalem do domu....


Kolego luk 83 może znasz jakeis inne fajne łowisko? CO sądzisz o stawie Karpik przy Rzece Skawie? Ponoc mozna złowic fajną rybke



Koledzy jesteście w stanie wstawić regulamin połowu na zakolu A/B z góry dziękuję.



Podczs połowu obowiązuje tam regulamin ZTW i nie wolno łowic z łodzi [2013-12-01 18:19]

luzy

Powiem Ci krótko jak chcesz wydać 150 pln na wkładkę Rozkochów / Źródła to lepiej dołóż 50 pln i zapłać Groble. Tam jest spokój i większa szansa na ładną rybę.
[2013-12-01 18:36]

luk 83

Nie wedkuje na komercyjnych łowiskach a jesli chodzi o ciszę i spokój  to polecam PZW 012 CHECHŁO z rybom tam cienko ale można odpocząć ogólnie w naszym regionie niema dzikich i rybnych łowisk zbyt duża gęstość zaludnienia a mało wody ....niestety [2013-12-01 18:51]

Jak się opłaca pierwszy raz to podobno 220zł dla zrzeszonych 150zł -nie jestem pewny czy tak jest.


To jest ten regulamin na Zakole A/B bo nie jestem pewny?

-

REGULAMIN POŁOWÓW

 

1. Połów ryb na zbiorniku dozwolony jest tylko za ważnym zezwoleniem i dowodem opłaty.

2. Połów ryb w tygodniu dozwolony od godz. 6°°- 22°°.

3. Wędkowanie nocne jest z piątku/sobotę/niedzielę przy wykupieniu zezwolenia więcej niż jednodniowego.

4. Połów dozwolony jest przy pomocy dwóch wędek, wyłącznie z brzegu bez możliwości wywożenia przynęt i zanęt.

5. W przypadku spiningowania dozwolony jest połów na jedną wędkę od lat 18 (dotyczy też łowienia spod lodu).

6. Ustala się następujące odległości między wędkującymi:

• przy wędkowaniu pod lodem oraz z brzegu -10 m

• przy użyciu spiningu -50 m

7. Na zbiorniku obowiązują następujące wymiary ochronne ryb:

• amur - 40 cm

• wzdręga -15cm

• karp - 35 cm

• jaz - 25 cm

• kleń, pstrąg, lin - 30cm

• szczupak, sandacz, węgorz - 50 cm

• sum - 80 cm

8. Obowiązują następujące okresy ochronne:

•  sandacz - 01.01 - 31.05

• szczupak - 01.01 - 30.04

•  sum -01.11 -30.06

•  jesiotr -pod całkowitą ochroną

9. Jeśli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego gatunku przypada w dzień świąteczny lub sobotę, okres ten ulega skróceniu o ten dzień.

10.Obowiązują następujące dzienne limity połowów dla poszczególnych gatunków ryb:

• sum, węgorz -1 sztuka

• szczupak, sandacz (łącznie) - 2 sztuki

• karp, amur (łącznie) - 3 sztuki

• lin - 2 sztuki

11. Wędkarz w ciągu jednego dnia może złowić 3 sztuki ryb objętych limitem połowów

12. Po złowieniu ryby objętej limitem wędkarz, przed ponownym zarzuceniem wędki zobowiązany jest wpisać ją do kontrolki połowów.

13. Przy wykupionym zezwoleniu 7 - dniowym wolno złowić 10 sztuk objętych limitem. Przy 14 - dniowym -15 sztuk. Przy rocznym - 20 sztuk.

14. Ilość ryb innych gatunków nie wymienionych w limicie nie może przekraczać 5 kg na dzień.

15. Zabrania się udostępniania sprzętu wędkarskiego na łowisku i dokumentów do wędkowania osobie innej oraz pozostawiania wędek bez osobistego nadzoru.

16. Przed rozpoczęciem wędkowania oraz po jego zakończeniu wędkarz w promieniu 10 metrów ma obowiązek oczyścić swoje stanowisko a także nie niszczyć drzew i krzewów.

17. Wędkarza na łowisku powinna cechować wysoka kultura osobista, życzliwość do kolegów i osób kontrolujących, dbałość o ochronę środowiska, niezakłócanie spokoju innym (np. poprzez kąpiel, nadmierne hałasowanie).

18. Dokumenty, sprzęt wędkarski i złowione ryby wędkarz powinien okazywać na żądanie osób kontrolujących tj.: Policji, Straży Wędkarskiej, Społecznej Straży Wędkarskiej.

19. Upoważnieni do kontroli są także wszyscy członkowie ZTW.

20. Za wykroczenia przeciwko Regulaminowi ZTW osoba kontrolująca ma prawo udzielić ostrzeżenia a w przypadku poważnego naruszenia Regulaminu odebrać zezwolenie bez zwrotu kosztów poniesionych przez wędkującego.

21. Nieznajomość zasad zawartych w niniejszym regulaminie, nie zwalnia od odpowiedzialności dyscyplinarnej.

22. Zbiornik na którym mają odbywać się zawody wędkarskie jest w tym dniu zamknięty do ogólnego wędkowania do chwili zakończenia zawodów.

23. Regulamin wchodzi w życie z dniem 01.01.2005. [2013-12-01 18:51]

luzy

Co do Rozkochowa czy Źródeł to powiem tak że z rybostanem bardzo cienko (zarybienia bardzo mizerne) jedynie czego jest pełno to kilofów z wędkami ze Śląska. Nie polecam tego łowiska
[2013-12-01 21:04]

mateo111132

Co do Rozkochowa czy Źródeł to powiem tak że z rybostane
m bardzo cienko (zarybienia bardzo mizerne) jedynie czego jest pełno to kilofów z wędkami ze Śląska. Nie polecam tego łowiska

luzy a byles na groblach? w tamtym roku to bylo tam samo zielsko jak tam z rybą?   PS Niby czemu nie mam lowic na lowiskach komercyjnych? opłacałem karte PZW 8 lat i na chehle złowilem lina 20cm karp 28< nie wymiarowy> i szczupak 61 cm i to tyle przez 8 lat.. nie licząc małych leszczyków..... [2013-12-01 22:00]

luk 83

Spróbuj w Bolęcinie na Gliniaku strasznie zarośnięta woda ale ładnego szczupaka można trafić no i pełno sumika karłowatego.Obok Gliniaka za płotem na terenie stadniny koni jest duże łowisko komercyjne jest tam jakieś towarzystwo wędkarstwie i ponoć konkretna ryba ale szczegółów nie znam. [2013-12-02 15:34]

mateo111132

Spróbuj w Bolęcinie na Gliniaku strasznie zarośnięta woda ale ładnego szczupaka można trafić no i pełno sumika karłowatego.Obok Gliniaka za płotem na terenie stadniny koni jest duże łowisko komercyjne jest tam jakieś towarzystwo wędkarstwie i ponoć konkretna ryba ale szczegółów nie znam.



a gdzie konkretnie to lowisko komercyjne? chodzi mi o konkretną rybe a tao w bolencinie to nie vczasami Żarki/Źajki? [2013-12-02 17:06]

luk 83

To łowisko jest w miejscowowości BOLĘCIN obok gliniaka na terenie stadniny koni ulica wczasowa za stacją pkp zobacz na Google Earth.Zarki to co innego .Stego co wiem to jest tam towarzystwo wętkarskie i opłata roczna ale co i jak to niewiem. [2013-12-03 16:29]

32271

Witam kolego luk83 a złapałeś tam na gliniaku kiedyś coś wiekszego? [2013-12-04 11:10]

luk 83

Prawie same sumiki karłowate kiedyś to z 60 w parę godzin ja tam rzadko bywam w tym roku to nie byłem wcale.Ale widzałem jak gość złapał szczupaka na 75. [2013-12-04 15:43]

32271

Prawie same sumiki karłowate kiedyś to z 60 w parę godzin ja tam rzadko bywam w tym roku to nie byłem wcale.Ale widzałem jak gość złapał szczupaka na 75.


Ja na tym gliniaku byłem kilka razy w tym roku ale tylko kilka malutkich wzdręg i mini okonik [2013-12-04 16:37]

goryyll

Witam

Nie obrażając kolegów którzy zwą ślązaków "kilofami" to powiem krótko jeżdże tam od 7lat z śląska i mam patent na tą rybę bo bez brania i bez ciekawych fotek z okazami nie wracam !!!

Też mam czasami qurwice na kempingowców ale już sobie zrobiłem z nimi porządek wystarczy że zarzuciłem blachą SSR i jak mają się zachowywać w nocy te "górale nisko pienne" bo tak na zakolu się ich nazywa.

a jak chcecie tam mieć efekty to yno walić kukurydza tonami do wody.

Połamania kija w przyszłym roku 2014




[2013-12-28 22:50]