Zakleszczona szczytówka feeder Mitchell Elite 363

/ 18 odpowiedzi
Witam.Problem dotyczy zakleszczonej szczytówki w feederze Mitchell Elite 363. Czy ktoś z kolegów ma na to jakąś radę?
JKarp

CześćSchłodzić - tak zawsze robiłem i każda zakleszczona szczytówka jakoś wychodziła.JK (2013/03/29 12:58)

Rav

Kolego, w jaki sposób schładzasz? Wystarczy polewanie bardzo zimną wodą? (2013/03/29 13:05)

Arcymisiek

Kolego, w jaki sposób schładzasz? Wystarczy polewanie bardzo zimną wodą?

Najlepiej ciekłym azotem - żart:) (2013/03/29 13:33)

użytkownik145121

Kolego, w jaki sposób schładzasz? Wystarczy polewanie bardzo zimną wodą?

Najlepiej ciekłym azotem - żart:)
To w cale nie musi być żart - kup w sprayu zamrażacz / taki jakiego używają sportowcy w razie kontuzji / - do dostania w aptekach i sklepach sportowych 
(2013/03/29 13:38)

tedy70

Musisz schłodzić całość a następnie nagrzać część nachodzącą na zewnątrz (np.przez owinięcie gorącą szmatką albo polanie ciepłą wodą) i przekręcając rozłączyć. To pomaga. (2013/03/29 13:40)

Klimsiak

Cześć :)Najlepiej schłodzić kostkami lodu. Włożyć kostki lodu do zwykłej zrywki i przyłożyć na chwile do wędki. Jak tak robiłem i zawsze pomagało ;) Pozdrawiam.  (2013/03/29 13:56)

JOPEK1971

Witam.Problem dotyczy zakleszczonej szczytówki w feederze Mitchell Elite 363. Czy ktoś z kolegów ma na to jakąś radę?
Gaz do zapalniczek da radę,przystawiasz do spiętego elementu naciskasz i po kłopocie,resztę gazu możesz wysłać mi za poradę ;-) Jak będziesz łowił spinningiem i zakleszczy się podobnie wędka za kolanka i rozczepisz używając ud,często widzę takie ciuciubabki nad wodą,nigdy nie zawiodły moje rady,jak będzie nadal problem to daj znać na priv.
(2013/03/29 14:11)

ZbiBul

W słoneczny dzień wystarczy posmarować tłuszczem /np krem, oliwka/ fragment szczytówki tuż nad miejscem zakleszczenia, poczekać aż pod wpływem ciepła zrzednie i ścieknie w miejsce zakleszczenia a wtedy należy wciskać w głąb stożka a nie przekręcać szczytówkę. W przypadku gdy w miejsce zatarcia dostał się piasek to kręcenie może uszkodzić powierzchnię na dużej przestrzeni.
Gdy dzień jest zimny i nie ma szans na pomoc słońca, trzeba wspomóc się faktycznie ciepłą wodą, ogrzać ciepłym powietrzem np z wentylatora samochodu /ostrożnie z eksperymentowaniem przy rurze wydechowej ;D (2013/03/29 14:32)

cousin12

dezodorant w sprayu też schładza :) (2013/03/29 15:22)

Rav

Poskutkowało schłodzenie lodowatą wodą, a następnie polanie części wędziska gorącą wodą (nie wrzątkiem).Bardzo dziękuję wszystkim kolegom za pomoc i życzę Wam (i sobie) żeby w końcu nastała wiosna ! I oczywiście zdrowych, spokojnych Świąt :) (2013/03/29 15:24)

Artur z Ketrzyna

możesz też spróbować z W-40

Nie polecam, bo ten preparat wniknie też we włukna blanku...

co do zakleszczonej szczytówki to szkoda że fotki nie dał kolega.

Jaki to feeder? teleskop czy składany? (2013/03/29 20:15)

Rav

możesz też spróbować z W-40

Nie polecam, bo ten preparat wniknie też we włukna blanku...

co do zakleszczonej szczytówki to szkoda że fotki nie dał kolega.

Jaki to feeder? teleskop czy składany?
Kolego, sprawa już rozwiązana (czyt. wyżej) ale dzięki za ostrzeżenie. Jeśli chodzi o kijek, to feeder Mitchell Elite 363 c.w. do 120g, 3-elementowy. Pozdrawiam i wesołych świąt :)
(2013/03/29 22:47)

Jimmy

Muszę sprawdzić czy ten sposób działa również na rury od odkurzacza :D (2013/03/29 23:29)

Rav

utworzono: 2013/06/23 13:39

Nie mogę złożyć wędki

Marko144
cześć wiem że to banalny temat ale nie wiem jak to zrobić wczoraj wędka teleskopowa rozłożyła mi się za mocno i nie mogę jej złożyć ma ktoś jakieś rady co zrobić??

Kolego Marko... Przeczytaj ten temat od początku. Myślę, że rady kolegów pomogą również Tobie. Pozdrawiam. (2013/06/24 21:23)

krzysiek01905

Ja mam prosty sposób daje w miejscu złączaniu się szczytówki trochę margaryny i po jakimś czasie ok godz. można złożyć używają trochę siły. (2013/06/24 21:30)