Zaloguj się do konta

Zakleszczenie się złącz (kielichów).

utworzono: 2012/12/26 10:58
roman55

Witam. Pewnie każdy tyczkarz spotkał się z tym problemem na łowisku szczególnie jak pada deszcz. Problem ten szczególnie może nam się przydarzyć jak tyczka jest starszej daty( dotyczy używek), mniej zaawansowana technologicznie np. w wykonaniu bez telefonowania złącz.  Z doświadczenia wiem, ze samemu jest ciężko poradzić sobie z tym problemem i rozdzielić tak zakleszczone elementy złącza bez osoby trzeciej. Może ktoś zna jakiś złoty sposób na rozłączenie ( nie mówię tutaj o teflonie w sprayu na złącza, bo to już jest musztarda po obiedzie) i podzieli się doświadczeniem w tym temacie z początkującymi?

Z wędkarskim Pozdrowieniem.

[2012-12-26 10:58]

JOPEK1971

Witam. Pewnie każdy tyczkarz spotkał się z tym problemem na łowisku szczególnie jak pada deszcz. Problem ten szczególnie może nam się przydarzyć jak tyczka jest starszej daty( dotyczy używek), mniej zaawansowana technologicznie np. w wykonaniu bez telefonowania złącz.  Z doświadczenia wiem, ze samemu jest ciężko poradzić sobie z tym problemem i rozdzielić tak zakleszczone elementy złącza bez osoby trzeciej. Może ktoś zna jakiś złoty sposób na rozłączenie ( nie mówię tutaj o teflonie w sprayu na złącza, bo to już jest musztarda po obiedzie) i podzieli się doświadczeniem w tym temacie z początkującymi?

Z wędkarskim Pozdrowieniem.

Kup gaz do zapalniczki i wal na łączenie ,powinno pomóc.Chyba że masz obszerną lodówkę w której pomieścisz tak długi kijek.;-)))Albo WD.

Pozdrawiam,i daj znac jak poszło z kijaszkiem.

[2012-12-26 11:10]

roman55

Dzięki.   Ok płyn penetrujący WD jest mi osobiście bardzo dobrze znany i ja go również go używam z pozytywnym skutkiem do zakleszczeń bardziej niż ten pomysł z maszynką na blank węglowy :). A może ktoś inny z kolegów doświadczył już tego problemu i zna jeszcze inny sposób.

[2012-12-26 11:49]

Zibi60

Można wykorzystać reakcję materiału na temperatury, ogrzanie rozszerza, oziębiania zmniejsza objętość. Jeśli woda ma temperaturę dużo większą od temperatury otoczenia, to wkładamy zakleszczone elementy do wody - do poziomu elementu zewnętrznego - który powinien się minimalnie rozszerzyć i tym samym pozwolić odblokować. Rozgrzania zewnętrznego elementu można także dokonać poprzez szybkie pocieranie wełnianą (flanelową) ściereczką. Nie polecam siłowego skręcania przez dwie osoby, częściej można uszkodzić, niż odkleszczyć.
[2012-12-26 12:09]

roman55

Dzięki - dobre i wypróbowane rady doświadczonych tyczkarzy zawsze w kiedyś mogą  się przydać w przypadku takiego problemu  młodym adeptom zestawu skróconego. Jeszce raz dziękuję w ich imieniu życząc jednocześnie Wesołych Świąt. Z wędkarskim Pozdrowieniem.

[2012-12-26 12:46]

mienta

Żeby uniknąć takiego problemu polecam kupić grafit i nim posmarować łączenia u mnie działa nic się nie kleszczy i nie wyciera [2013-01-05 17:08]

Marcinm81

WITAM
mam taki sam problem mam zakleszczone 3 i 4 element i nie mogę  sobie z tym poradzić ??
Może ktoś mi pomoże coś doradzić ?????
[2013-05-12 20:00]

Marcinm81

nagrzewałem suszarką, przelałem olejem i nic ciężko !!!
co jeszcze???
[2013-05-12 20:05]

roman55

nagrzewałem suszarką, przelałem olejem i nic ciężko !!!
co jeszcze???

Spróbuj jeszcze tego sposobu tylko do tego potrzebne będą ci jeszcze dwie osoby oprócz ciebie i wówczas powinno się na pewno udać. Dwie osoby lekko ciągną  z wyczuciem(nie siłując się ze sobą) w swoją stronę a ty w miejsce zakleszczenia uderzasz niemocno kantem dłoni potem obracasz okrężnymi ruchami i tak na przemian aż do skutku. Czasem takie rozkleszczanie może potrwać nawet i z 10min. Dlatego potrzeba jest duża cierpliwość. Pozdrawiam życząc sukcesu w rozkleszceniu

[2013-05-12 21:01]

Marcinm81

UDAŁO SIĘ !!!!!!!!!
 Fakt trwało to jakies 15 min. ale efekt uzyskany to delikatne uderzanie przyniosło rezultat
DZIEKUJE ZA POMOC
Pozdrawiam Marcin
[2013-05-13 17:09]

roman55

Miło mi Marcin że skorzystałeś z rady i udało ci się rozwiązać problem z tyczką.

Pozdrawiam i do spotkania nad wodą z tyczką.

[2013-05-13 18:26]