Zakładanie stawu

/ 5 odpowiedzi
Witam potrzebuje pomocy. Otoz chce zalozyc swoj wlasny staw. ok 50mx20mMam kilka pytan odnosnie calej procedury kopania stawu jak i zarybiania1. Jaka glebokosc powinien miec staw? - Chce zapuscic w nim zroznicowana faune ryb.2. Czy musze na gotowym stawie posadzic roslinki? Jezeli tak ,to jakie3. Czym zarybic staw?4. Kiedy zarybic staw?5. Jakie sa koszta cenowe przy zarybianiu?6. Jezeli wszystko bedzie juz gotowe to jak uniknac zamulenia stawu? - slyszalem o gaszonym wapnie 7. Co jeszcze mi doradzicie chce wiedziec wszystko od a do z :) Jak stworzyc dla moich rybek idealne miejsce do mieszkania :D
lynx


Najpierw zacznij od zezwolenia i warunków jakie okresli ci sanepid i inne /przeszkadzajace/ urzedy. Potem dopiero następne dane min operat wodno-prawny a potem pomyśl o reszcie. (2014/04/28 00:04)

Lajter


Wszystkie formalności mam załatwione jest zezwolenie na staw 4ha ,więc nie ma problemu z sanepidem i tym podobnym. (2014/04/29 06:45)

jacek placekkk


Długo trwało załatwianie wszystkich formalności przed budową stawu i czy mógłbyś opisać po kroku co trzeba załatwiać i koszty samych zezwoleń  ?  
1.głębokość im głębsza tym lepsza ok 3m by pasowało w głębszych miejscach  jeśli chcesz zimować w dobrych warunkach rybki 2. roślinki możesz zasadzić później jak woda się wyklaruje ja obsadzałem brzegi tatarakiem i trawą obsiewałem żeby się umocniły i nieosówają się 3. jeżeli będziesz miał stały dopływ wody co pozwoli na dobre natlenienie i wymianę wody możesz wpuści większość gatunków ryb 4.ceny zarybienia są różne zależy na jakie gatunki się zdecydujesz u mnie np karp, amur ,lin to cena od 13 do 15 zł  za kg np kroczka, karaś  płoć wzdręga po  6 zł ale te rybki łatwo bardzo zdobyć za darmo , szczupak ,sandacz, jesiotr to już cena ponad 20 zł za kg .5. dobrze jest zasypać całe dno wapnem po wykopaniu i nie wpuszczać do świeżo wykopanego stawu ryb żeby uniknąć chorób a najlepsza pora na zarybianie to wiosna i jesień moim zdaniem. Do takiego stawku można już wpuścić troszkę rybek lecz pamiętaj żeby go nie przerybić . To są takie moje teorie z doświadczenia jakiegoś nie dużego zapewno ale sprawdzonego  Pozdrawiam  (2014/04/29 10:54)

Zipero


Taki własny staw masakra moje marzenie he (2014/04/29 11:02)