Zaloguj się do konta

Zakaz wywózki - petycja

utworzono: 2013/03/18 12:29
JKarp

Cześć http://www.petycje.pl/petycja/9427/petycja_w_sprawie_zakazu_wywozki_przynet.html
Petycja w sprawie w sprawie zakazu wywózki przynęt w okręgu katowickim. JK [2013-03-18 12:29]

Bernard51

odnawiam! [2013-03-18 18:44]

kedzio

Zakaz wywózki uważam za uzasadniony. Jest to ze wszech miar niezbędne posunięcie. Zawsze byłem przeciwnikiem wywożenia tak zanęt jak przynęt, choćby ze względu na to, że inni też chcą spokojnie łowić ( z brzegu). Inne zalety zakazu wywózek celowo pominę, by nie zostać posądzonym o wywoływanie zamętu. Co innego łowienie z łódki - proszę bardzo, sam właśnie zakupiłem fajnego pontoniacza i będę z niego łowił, ALE NIE BĘDĘ WYWOZIŁ! Dlatego koniecznie chciałem się tu wypowiedzieć choćby tylko po to, by kolegom uzmysłowić, że są też na Śląsku wędkarze którzy popierają zakaz wywózki. Równowaga musi być panowie wędkarze.

Połamania.

[2013-03-20 14:35]

JKarp

CześćNa całe szczęście jesteś w mniejszości.Zauważ tylko, że jeśli kogoś stać na łódkę sterowaną stać też na dużą łajbę. Miejsc dla takich jak Ty ( czyli z łódką czy pontonem )może szybko ubyć.Z twojej wypowiedzi w zasadzie nie wynika dlaczego jesteś przeciw. Uważaj bo następnym posunięciem może być zakaz łowienia z łódek, pontonów i licho wie jeszcze z czego - a z takiego posunięcia na pewno ucieszą się wędkarze łowiący tylko z brzegu. Co wtedy powiesz - że masz prawo, że nic złego nie robisz, że niech nikogo to nie obchodzi jak wędkujesz.Pomijam sam zapis zabraniający wywożenia bo znając życie i radosną twórczość decydentów jest napisane niezgodnie z prawem.JK [2013-03-20 14:49]

kedzio

Pozwól kolego, że każdy, kto ma inne zdanie niż ty, też będzie się mógł wypowiedzieć w podobnych tematach. Może jestem w mniejszości, a może nie. Czy przeprowadzałeś jakieś badania statystyczne, że masz taką pewność? Nie interesuję się tym, kogo stać na model , kogo na łajbę, a kogo na wojaże po świecie. Z jednej strony walczycie z PZW, chcecie zmian, ochrony ryb, cudów nie z tej ziemi, chcecie kultury nad wodą, koleżeństwa, jasnych przepisów, a prawda jest taka, że jak stać cię na łajbę czy model do wywózki, to juz patrzysz przez tylko dla ciebie słuszną soczewkę, bo ty chcesz wywozić i kolega Czesiek chce wywozić i kolega Mietek chce wywozić. Dlatego pozwól i mnie wypowiedzieć się w temacie o wywózkach, ponieważ ja, tak jak kolega Rysiek, kolega Piotrek, Jacek i Zyga nie chcemy by nam ktoś śmigał przed nosem jak w dzień tak i w nocy jakimiś motorkami, nie chcemy by nam ktoś całe jezioro czy staw ścielił żyłkami, plecionkami i innymi mediami. Nie chcemy, by nap wielkie kaprzysko, czy tam sumisko podczas walki przez trzysta metrów i więcej orało na lewo i prawo nasze zestawy. Znam skrajne przypadki takiego chamstwa wywózkowego, że włosy na głowie dęba stają. Nieraz mi w poprzek żyłek jakiś ćwiek w łeb bity pływał z wywózką i kładł żyłę w poprzek moich zestawów. Ale zawsze mieli jakiś argument, by tacy jak ja nie dyskutowali za dużo. Ja tak postrzegam, wędkarstwo, że : przyjedź nad wodę, uzbrój zestawy, łów w zgodzie z innymi wędkarzami, pilnuj porządku i pokaż co potrafisz z miejsca w którym siedzisz. Ja sobie chwalę zakaz wywózki w moim okręgu, ponieważ zaoszczędza mi on wiele nerwów i zmniejsza młyn na wodzie, oraz daje rybom trochę więcej spokoju. Poza tym ilości zanęt trafiających do wody też nieco się przez to zmniejszają. Dlatego kolego pozwól i mnie się wypowiedzieć i nie oceniaj tego, które zdanie jest ważniejsze, moje, czy twoje. Zapewniam cię, są ludzie, którzy cieszą się z przywrócenia tego zakazu. No i w końcu ktoś postanowił ująć w tym zakazie te modele, bo był to sposób na obejście przepisu. [2013-03-20 15:34]

JKarp

Widzisz jakoś nie przemawiają do mnie Twoje argumenty o ile one w ogóle takie są. Piszesz że walczymy z PZW - chcemy normalności nic poza tym. Chcemy równości - dlaczego dzielisz na tych co mają modele i na tych co nie mają. A przecież też masz łódkę i mnie to nie przeszkadza i ja nie dzielę wędkarzy na trzy grupy ;-) Pytam gdzieś widział, żeby holować z trzystu metrów ( dalmierz w oku ? ) karpie czy sumy? Ja bynajmniej w takich wypadkach zawsze wypływam i nie morduje ryb długim holem.Skoro Tobie wolno stać na wodzie to mnie niech będzie wolno łowić również jak chcę - przecież ja tylko tego wymagam. Pomijam już fakt, że o tym gdzie kto łowi decyduje pierwszeństwo bycia na łowisku. Nie obrażaj nikogo w tym wątku - bo się pożegnamy :-) ("   jakiś ćwiek w łeb bity " )Jesteś następnym mitomanem uważającym, że łódką sterowaną wywozi się dużo zanęt.Jeśli uważasz, że łódki sterowane płoszą ryby to co powiedzieć o dużych zwykłych łódkach napędzanych silnikami spalinowymi?To zdanie mnie zaciekawiło:"  No i w końcu ktoś postanowił ująć w tym zakazie te modele, bo był to sposób na obejście przepisu."
A wskaż mi w U stawie o Żegludze Śródlądowej wzmiankę o tym, że jest mowa o modelu czy łódce zdalnie sterowanej ? I tu jest cały szkopuł - ustawa nic o tym nie mówi. Więc mowa w zakazie o łódkach, pontonach, urządzeniach jest niezgodna z polskim ustawodawstwem.  JK

[2013-03-20 16:06]

kedzio

Kolego ja nikogo tutaj nie obrażam. Tylko ty masz jakieś uprzedzenie do mnie, bo ci nie pasuje moje zdanie. Ćwiek w łeb bity pływał mi wiele razy byle czym w moim rewirze po moim sprzęcie, dlatego tak nazwałem tego ćwieka. Ty od razu że obrażam kogoś z tu obecnych, a może i ciebie. Jak będziesz czytał z uwagą, to zauważysz co miałem na myśli. Jak chcesz to się pożegnajmy, ale nie strasz. Tak zawsze kończy się dyskusja z ludźmi którzy swoje zdanie mają za boski wyrok. Zawsze tematy pakujecie do wątków zamkniętych, do grup zamkniętych, a jak już ktoś powie co nie daj boże nie po waszej myśli, to od razu straszenie, pożegnania, bany, eksmisje z grupy i takie tam. Mnie nie zależy na należności do jakiejś tam grupy. Ja tylko mówię jakie mam zdanie na temat wywózki. Uważam że jest to uprawniony zakaz i tyle. Nie muszę tego roztrząsać w nieskończoność. Ale jak widać tylko twoja racja jest ważna. Każdy kto myśli inaczej od razu musi poczuć że go tu nie chcą. Czy tak? 

Swoje zdanie nakreśliłem i jak dla mnie to więcej nie warto dyskutować. Przynajmniej nie tu.

[2013-03-20 16:31]

JKarp

Dokładnie wiem co ( kogo miałeś na myśli ) pisząc:"  ("   jakiś ćwiek w łeb bity " ) "
 Nie uważam, że mając inne zdanie nie możesz się wypowiadać w tym wątku. Natomiast uważam, że skoro tak jesteś przeciwny petycji powinieneś założyć swój wątek, swoją petycję i tam wyłuszczać swoje poglądy. Wątek specjalnie został założony w zamkniętej grupie ponieważ mam już w zasadzie dość oponentów wszelkiej maści wychodzących z założenia, że "NIE BO NIE". Skoro Ty masz łódkę i z niej łowisz ( mi to nie przeszkadza ) ja chciałbym, żeby nie dyskryminowano tych co mają łódki sterowane.  Tym bardziej, że wychodzisz z założenia, że łódki jak najbardziej są ok a łódki sterowane to samo zło. Wiem, że zakaz jest po prostu na rękę ale w PZW trzeba normalności bo zakazów mamy dość na co dzień.  JK
[2013-03-20 16:58]

kedzio

Nieraz mi w poprzek żyłek jakiś ćwiek w łeb bity pływał z wywózką i kładł żyłę w poprzek moich zestawów.

Nie nazwałem ani ciebie, ani nikogo tutaj ćwiekiem. Wskazałem patologię i nazwałem po imieniu. Natomiast ty mnie obrażasz mówiąc o mnie  "mitoman", choć nie znasz mnie wcale. Kultura to coś, co powinno działać w obie strony -ja tak uważam.  A skoro nie dopuszczasz do głosu oponentów wszelkiej maści, to zakładasz, że jednak nie jestem w mniejszości. Zróbmy zjazd, przegłosujmy kto za, a kto przeciw. Demokracja panie Januszu - demokracja. Życzę powodzenia w sprawie tej petycji, bo jak ktoś o coś walczy, to należy mu się życzliwość choćby przez szacunek dla jego poglądów. Ale i tak nie zwojujesz pan nic wielkiego, bo ludzie o przeciwnych poglądach często potrafią też się wypowiedzieć. Jedź kolego na walny, namów innych delegatów i wtedy zmienicie uchwały, przepisy i inne akty. Ja szanuje twoją walkę, ale jak przyjdzie co do czego, to zawsze wypowiem się według moich zasad i mojego poglądu. Bo na tym polega dyskusja i demokracja, że jedna grupa nie może nic zrobić przeciwko drugiej tylko na podstawie własnego widzi mi się. 

[2013-03-20 17:12]

Petycja poparta :) [2013-03-20 17:15]

Jak takim rozumowaniem będą kierowali się inni to w niedługim czasie nastąpi potok nowych petycji - sam czegoś nie robię , nie mam , nie umiem - to z jakiej ma racji ktoś z innowacji korzystać ? . Dla Polaka to typowe - nie ważne jak mi się powodzi , najważniejsze żeby komuś było gorzej .Jeszcze nie tak dawno bombardowano petycjami o zakazie trollingu , łapania na żywca itp. - jakby takie głosy sflustrowanych nieudacznych wędkarzyków brane byłyby poważnie to niedługo przyjdzie nam polować na ryby z dzidą w ręku.Pozdrawiam    [2013-03-20 19:03]

Chłopaki fajne jesteście ja jednak nie przyłącze się. Gdyż też mnie spotkało niemiłe spotkanie z jednym burakiem który miał pretensje że mu ściągnąłem zestaw będąc na łódce. A wywiózł go łódeczką sterowaną ok 150-200m od brzegu. I skąd ja miałem wiedzieć że tam sobie leży pęk rosówek na węgora? Przepisy jasno mówią o odległości 50m łowiącego z łodzi/pontonu do brzegu a jak ktoś wywozi przynęty na pół jeziora i jeszcze potem się rzuca do mnie, to już przegięcie. I akurat popieram taki zakaz. Do odległości rzutu wędką nie będę się przyczepiać. Choć jeden z moich znajomych karpiarzy kiedyś też się rzucał do zwykłych turystów że mu pływają nad zestawami, były one wyrzucone ok 100m a te dwie parki z łódki też były w tej odległości... Próbowałem mu perswadować że niestety on nie ma racji, nie jest to jego jezioro i inni mają prawo z niego korzystać. Czy skutecznie, sam nie wiem.

A jaki był dokładny cel tego zakazu, tego dokładnie nie wiem. Mogę go sobie tłumaczyć tylko na podstawie moich doświadczeń.

Pozdro!
[2013-03-20 19:33]

Romuald55

Kolego kedzio,sam nie wiesz co mówisz!Łódek do wywozu używają karpiarze i łowcy sumów.Oni głównie łowią w miejscach ustronnych.Tam gdzie inni nie łowią.Duże ryby nie żerują w miejscach uczęszczanych przez duża ilość wędkarzy.Po prostu są ostrożne.Nikomu nie przeszkadzają.Ja uważam,że ci co o tym decydują mają na uwadze swoje partykularne spojrzenie.SAM NIE MAM TO DRUGIEMU NIE DAM! Mam podstawy sądzić ,że to był powód takiego zakazu w Okręgu jeleniogórskim.Zaczynam się wstydzić,że jestem działaczem w tym okręgu. [2013-03-20 19:53]

Tylko patrzeć jak jacyś "mądrale" zakażą wam łowienia z łodzi .ciekawe czy też będziecie tacy mądrzy??? [2013-03-20 20:00]

Tylko patrzeć jak jacyś "mądrale" zakażą wam łowienia z łodzi .ciekawe czy też będziecie tacy mądrzy???

Jarku to się całkowicie przeniosę nad Wisłę:)

Ale poważniej. Takie sytuacje jak opisałem tylko prowokują tego typu zakazy. Bo jakiś prominentny działaczyk też został zbluzgany, się wkurzył, pogadał z "chłopakami" i taki zakaz został wprowadzony. Ale z drugiej strony czy nie możecie łowić tam gdzie wszyscy, czy musicie mieć koniecznie możliwość wywózki? I tym samym przegradzać całe mniejsze lub węższe jeziora? Aż takie parcie macie? Mnie to denerwuje bo łowię głównie opadowo więc i szansa na ściągnięcie takiego zestawu jest w moim przypadku dużo większa. Choć zawsze omijam szerokim łukiem wędkarzy łowiących z brzegu bo też ich szanuję. Ale skoro ktoś mnie od ch...ów wyzywa mimo że łowię 100-200m od niego to nie dziw się mojej reakcji.

Mimo różnicy zdań serdecznie pozdrawiam ale i tak nie podpiszę:)
[2013-03-20 20:23]

Miałem jeszcz dodać.

Pamiętajcie że woda jest dla wszystkich: spławikowców, grunciarzy, spinningistów czy muszkarzy. Dla wszystkich! I dzielmy się nią po równo a nie że moja miejscówka rozciąga się 200 czy więcej metrów w głąb jeziora i biada temu kto na nią wpłynie. Tak się rodzą tylko konflikty i podziały między wędkarzami. I moje słowa dotyczą wszystkich odmian wędkarstwa.

SZANUJMY SIĘ KOLEDZY!

Pozdro!
[2013-03-20 20:28]

kedzio

U mnie kolego już od dawna nie można wędkować z łódek na większości wód. A jednak jutro przywiozą mi właśnie zakupiony ponton z silnikiem. Po co? Po co ja to kupiłem?! Jednak nie mam pretensji do PZW, tylko jadę na takie łowiska, gdzie mi wolno wędkować z łódki. Może powinienem napisać petycję? Coś takiego : "Kupił żem se pontona, znieśta zakaz". Tylko co to da i kogo to obchodzi? Pan Tomas81 ma podobne doświadczenia z wywożącymi. Podobne do moich! Może więc i pan Tomas81 jest mitomanem jak mnie nazwał pan Janusz? Niestety narzędzie takie jak wywózka, to dla niektórych wędkarzy okazja do totalnego zidiocenia i zburaczenia nad wodą i dlatego są ludzie tacy jak ja i Tomas81, którzy klaszczą z aprobatą gdy się wywózki zabrania! Wbrew pozorom jest nas wielu. Kto najbardziej protestuje przeciwko temu zakazowi? Ano najbardziej protestują łowcy "króla ryb". Dlaczego? Może pominę odpowiedź. ale niestety świat jest tak urządzony, że nie da się zamknąć ust oponentom. Nie te czasy, nie ten ustrój, nie te metody. Każdy może mieć własne zdanie, i to zdanie zawsze zaistnieje choćby ktoś je usiłował zakopać na dnie Rowu Mariańskiego.  [2013-03-20 20:32]

JKarp

Mam wrażenie, że gdybym ja Tomkowi lub Tomek mnie zahaczył o zestawy byśmy się dogadali.Własnie tym różnią się wypowiedzi Tomka od Twoich :-)JK [2013-03-20 20:50]

Odpowiedzi :

1. do kol. Jarka11 - > jestem w 100% zgodny z tendencja wprowadzania w struktury wędkarstwa wszelkich nowinek mogących pomóc w osiągnięciu sukcesu .

Niestety skłonni do takich „eksperymentów” są  jedynie nieliczni , „świetli” wędkarze , którzy nie zważając na wszechobecny lament związany z brakiem ryb , kłusownictwem , najazdem marsjanów itp. udowadniają  , że dzięki swojemu uporowi i nabytym doświadczeniu zaprzeczają  tezom nieudaczników wędkarskich – co jak widać kole w oczy .

2.       do kol. Romualda55 -> gro moich medalowych okazów zostało złowionych podczas trollingu w miejscach   na pewno nie ustronnych – a wręcz podczas najazdu rzeszy oblęgających obie strony rzeki niedzielnych wędkarzy – grillowiczów

3.       do kol. Tomas81 -> szerokość Odry ,   na której trolluję w najszerszym miejscu nie przekracza 60 m , więc ominięcie brzegowców zgodnie z regulaminem jest wręcz rzeczą niemożliwą / , a zgodnie z panującym przekonaniem – że najlepiej biorą po drugiej stronie rzeki – nierzadko podczepiałem zestawik brzegowca , lecz o dziwo prawie nigdy z tego powodu nie dochodziło do żadnych scysji – no chyba , że się trafi na jakiegoś oszołoma / pewnie uczestnika forum :) /

Pozdrawiam Ernest [2013-03-20 20:55]

Mam wrażenie, że gdybym ja Tomkowi lub Tomek mnie zahaczył o zestawy byśmy się dogadali.Własnie tym różnią się wypowiedzi Tomka od Twoich :-)JK

I jeszcze byśmy po piwku wychylili:)

Pozdro!
[2013-03-20 22:27]

Bernard51

Niestety narzędzie takie jak wywózka, to dla niektórych wędkarzy okazja do totalnego zidiocenia i zburaczenia nad wodą i dlatego są ludzie tacy jak ja i Tomas81, którzy klaszczą z aprobatą gdy się wywózki zabrania! Wbrew pozorom jest nas wielu.

Wybacz ale chcesz nam wmówić że w tym przypadku to jesteś zadowolony jak sie wprowadza prawo "Kalego" mnie z łodzi można trolingować ,spiningować lowic ale wam wywożić nie można bo mi wasze zestawy przeszkadzaja i mogę zaczepic o nie,wiec wara z nad wody z wywózkami.
Ten co spininguje jest oki ale ten co wywozi to idiota i burak.... to kim Ty jesteś że do takich
przemyśleń doszedłeś??
[2013-03-21 06:13]

kedzio

Niestety narzędzie takie jak wywózka, to dla niektórych wędkarzy okazja do totalnego zidiocenia i zburaczenia nad wodą i dlatego są ludzie tacy jak ja i Tomas81, którzy klaszczą z aprobatą gdy się wywózki zabrania! Wbrew pozorom jest nas wielu.

Czytanie ze zrozumieniem to podstawa . Uczyli mnie tego w szkole. Szkoda, że zaniechano tego w dzisiejszych czasach. Napisałem "NIEKTÓRYCH", a ty czytasz "WSZYSTKICH". Nie uogólniam, ale by utrzymać porządek, trzeba zabronić wszystkim niestety. A kim jestem? No zdaje się, że ty już mnie określiłeś. Każdy, kto ma inne zdanie niż ty, czy pan Janusz, to burak - czy tak? Zresztą odpowiedzi nie oczekuję. Połamcie kije na tych wywózkach. Powodzenia.

[2013-03-21 07:15]

JKarp

"Czytanie ze zrozumieniem to podstawa . Uczyli mnie tego w szkole. Szkoda, że zaniechano tego w dzisiejszych czasach. Napisałem "NIEKTÓRYCH", a ty czytasz "WSZYSTKICH". Nie uogólniam, ale by utrzymać porządek, trzeba zabronić wszystkim niestety. A kim jestem? No zdaje się, że ty już mnie określiłeś. Każdy, kto ma inne zdanie niż ty, czy pan Janusz, to burak - czy tak? Zresztą odpowiedzi nie oczekuję. Połamcie kije na tych wywózkach. Powodzenia."
Jakie to polskie - zabronić wszystkim, bo kilku nie potrafi się zachować.Bardzo proszę bez insynuacji i wkładania mi w usta zdań i słów których nie powiedziałem.JK [2013-03-21 07:37]

kedzio

Panie Januszu. Czy pan wszystko bierze do siebie? Zazwyczaj na forum jak ktoś komuś odpowiada bezpośrednio pod jego postem, nie trzeba pisać do kogo się gada. Jak będę do pana kierował swoje słowa panie Januszu, to z pewnością będzie pan wiedział. Tym razem jednak nie mówiłem do pana. Mam nadzieję, że to panu nieco rozjaśni sprawę. Pan ogólnie zawsze wszystko jak widzę bierze do siebie. Nie jest pan najważniejszym trybikiem tego forum. Nie wszystko kierowane jest pod pana adresem. To tak dla jasności. I tu znów czytanie ze zrozumieniem się ukłoniło. Mój post zawiera elementy świadczące o tym, do kogo jest skierowany. Ale dla ścisłości wytłumaczyłem panu by nie było że coś tam coś tam. [2013-03-21 07:43]

kedzio

Wybacz ale chcesz nam wmówić że w tym przypadku to jesteś zadowolony jak sie wprowadza prawo "Kalego" mnie z łodzi można trolingować ,spiningować lowic
ale wam wywożić nie można bo mi wasze zestawy przeszkadzaja i mogę zaczepic o nie,wiec wara z nad wody z wywózkami.
Ten co spininguje jest oki ale ten co wywozi to idiota i burak.... to kim Ty jesteś że do takich
przemyśleń doszedłeś??

tu jest panie Januszu ten moment. [2013-03-21 07:45]

kedzio

Proszę zauważyć, że odnoszę się bezpośrednio do słów kogoś innego niż pan . CZCIONKA POGRUBIONA. [2013-03-21 07:46]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia