Zaloguj się do konta

Zakaz wywózki - petycja

utworzono: 2013/03/18 12:29
kedzio

Panie Januszu, zbiornik Rybnicki nie jest wodą ogólnodostępną, tylko łowiskiem licencyjnym. Co za tym idzie jest ono zarządzane w zupełnie inny sposób niż wody ogólne PZW. Jeśli pan tego nie rozumie, to ja panu nie wyjaśnię. Mieszkam niedaleko, ale tam nie wędkuję. Są pewne powody bym unikał tej wody. Ale kto lubi łowić mutanty, droga wolna. :) [2013-03-26 16:07]

JKarp

To wszystko wiem - ale należy do PZW. A w zakazie nie wyszczególnia się łowisk na licencyjne i nie licencyjne. Mowa jest o okręgu katowickim całym ?Czy w zakazie jest powiedziane to wyraźnie, że nie dotyczy :1. Rybnik2. X3. Y itd ?
JK [2013-03-26 16:15]

kedzio

IV. Na wodach nizinnych Okręgu Katowice dopuszcza się wywóz zanęt i przynęt ze środków pływających na zbiornikach wymienionych w pkt. II i III. w porze od zmierzchu do świtu licząc jedną godzinę przed zachodem słońca i jedną godzinę przed wschodem słońca o ile nie zabrania tego regulamin zbiornika. Na pozostałych wodach dopuszcza sięwywóz zanęt i przynęt tzw. modelami pływającymi przez całą dobę o ile nie zabrania tego regulamin zbiornika. ( Uchwała )

Panie Januszu, już to tutaj tłumaczyłem, że pewne przepisy na pewnych wodach można zaostrzać. PZW O.Katowice, zaostrzył zakaz wywózki na różnych wodach. Zbiornik Rybnicki posiada własny, niepowtarzalny regulamin. Czego pan nie kuma?!   [2013-03-26 16:49]

JKarp

Tego nie kumam, że zakaz jest wybiórczy :-) Tu wolno, tam nie wolno - od czego to zależy?  Nieważne ...
JK [2013-03-26 17:07]

kedzio

To zależy proszę pana od kilku czynników. Jednym z nich może być wielkość zbiornika wodnego, może być też powodem flora występująca w zbiorniku, może spokój gniazdowania i żerowania ptactwa chronionego, interes koła, zarządcy wody, właściciela wody, bezpieczeństwo użytkowników wody, widzimisię działaczy różnych szczebli, czyli powody mogą być różne. Ważne jest to, że każdy zbiornik może mieć odrębny regulamin. W takim regulaminie nie może być żadnych złagodzeń będących treścią aktów prawnych, ale mogą być obostrzenia. My jednak mamy jasno powiedziane, że będziemy się stosować do przepisów. Tak jak jadąc samochodem ( pan lubi takie porównania) mogę kląć jak szewc, bo jakiś kretyn postawił jakiś znam nie tam gdzie trzeba i mogę nawet złamać wkurzający przepis, jednak wtedy biorę za to odpowiedzialność i zdaje sobie sprawę, że jak mnie namierzą, to będzie kicha. Tak samo pan panie Januszu może ten zakaz olać. Ale będzie pan wtedy narażony na nieprzyjemności. Inaczej panu tego nie potrafię wytłumaczyć, Dla mnie sytuacja jest jasna i przejrzysta.  [2013-03-26 22:05]

JKarp

"To zależy proszę pana od kilku czynników. Jednym z nich może być wielkość zbiornika wodnego, może być też powodem flora występująca w zbiorniku, może spokój gniazdowania i żerowania ptactwa chronionego, interes koła, zarządcy wody, właściciela wody, bezpieczeństwo użytkowników wody, widzimisię działaczy różnych szczebli, czyli powody mogą być różne. Ważne jest to, że każdy zbiornik może mieć odrębny regulamin..." Ciekawe, że łódki i pontony i wędkujący z nich nie przeszkadzają ani ptaszkom, ani roślinkom, ani interesom koła, ani bezpieczeństwu. Widzimisię władz to już odmienny temat bo jak to mówią - kto pierwszy wstanie ten rządzi ;-)
Prawo na drodze jest równe i jednakie dla wszystkich - swego czasu nawet rowerzystę chcieli ukarać bo fotoradar zrobił mu fotkę z powodu ... przekroczenia prędkości :-)))) JK
[2013-03-26 23:01]

kedzio

A pan ciągle swoje. Nie potrafi pan zrozumieć, że to właśnie dla zrównania praw wędkarzy wprowadzono między innymi ten zakaz dla modeli. Właśnie po to, by nie mógł pan wywozić modelem, tak jak ja nie mogę wywozić pontonem czy łódką. Panu to naprawdę tak trudno zrozumieć?  Właśnie dlatego, że omijaliście zakaz wywózki, ukrócono wasze zapędy! Pan , panie Januszu wydaje się całkiem łebskim gościem, a idzie pan w zaparte jak pacholę z osłem w rolę. Nie rozumiem pana w tym zakresie i nie zrozumiem nigdy. Jest tylko kilka zbiorników gdzie wolno mi łowić z łódki. Ale nie protestuję! Panu zabrano z piaskownicy łopatkę, to już samym wiaderkiem się pan nie pobawi. Oj, nie poradzę nic na pańską frustrację. Ale sam się pan przekona, że wszystko co mówiłem to szczera do bólu prawda. Z wyrazami szacunku, Do jutra. [2013-03-26 23:11]

JKarp

Niech jeszcze nakażą używać takie same wędki, zanęty, przynęty ...Już był taki czas, że wszyscy mieli po równo ... mieć ale jak wiemy źle to wyszło.Jestem łebski chłopak i dlatego mi osobiście takie coś nie pasuje - żebym jeszcze woził łódką po to, żeby potem te ryby zabierać ku zazdrości innych...Ale to Ci co zabierają ryby lub za namową takich co zabierają wpadli na tak głupi pomysł.JK [2013-03-26 23:17]

" Nie potrafi pan zrozumieć, że to właśnie dla zrównania praw wędkarzy"

Panie Kedzio -tego nie rozumiem ?
W takim razie , żeby takie prawo było równe każdy musiałby zrównać się do jednego poziomu ? - czyli uwstecznić się do ogółu uprawiających wędkarstwo archaiczne ?   [2013-03-26 23:31]

kedzio

Jeśli nie rozumiesz, to może zrozumiesz to, co teraz napiszę. Choć obawiam się, że to ci się też nie spodoba, bo masz "skazę regulaminową".

Popatrz, albo lepiej przeczytaj to:

"II. Na wodach nizinnych Okręgu Katowice dopuszcza się wędkowanie ze środków pływających na zbiornikach:

Pogoria I nr 001, Pogoria III nr 002, Przeczyce nr 004, Łąka nr 005, Dzierżno nr 006,
Dziećkowice nr 009, Chechło k/Chrzanowa nr 012, Morawa nr 303, Nieboczowy nr 601, Brzezie nr 642, Odra I, III w polderze nr 007, Buków I , II nr 008, Roszków Bobrowy nr 607, Roszków nr 627."

To znaczy, że mogę wędkować z łodzi tylko na tych kilku zbiornikach pomijając sprzęt z rybaczówek na kilku kałużach. Natomiast patrz (czytaj dalej) to:

"IV. Na wodach nizinnych Okręgu Katowice dopuszcza się wywóz zanęt i przynęt ze środków pływających na zbiornikach wymienionych w pkt. II i III. w porze od zmierzchu do świtu licząc jedną godzinę przed zachodem słońca i jedną godzinę przed wschodem słońca o ile nie zabrania tego regulamin zbiornika. Na pozostałych wodach dopuszcza sięwywóz zanęt i przynęt tzw. modelami pływającymi przez całą dobę o ile nie zabrania tego regulamin zbiornika. ( Uchwała )

teraz mi powiedz, kogo tu się bardziej dyskryminuje? Czy tych (w moim kole) spośród chyba 800 członków którzy posiadają łódki lub pontony których jest coś około 100 osób, czy tych 15 posiadaczy modeli zdalnie sterowanych? Jeśli jeszcze czegoś nie rozumiesz, to ja już nie mam raczej nic więcej do powiedzenia, bo już zdążyłem się zorientować że masz skazę i żadne argumenty do ciebie nie przemówią. Dla mnie, na dzień dzisiejszy, posiadacze modeli są faworyzowani i mają większe prawo niż ja, jako użytkownik pontonu.  [2013-03-27 21:41]

JKarp

To sobie kup łódeczkę sterowaną :-) i bądź Czy ja mam żal, że ktoś ma kije ręcznie robione albo Shimano Technium MGS sprowadzane z zagranicy? http://www.tacklefanatics.co.uk/item/39742/shimano-aero-technium-mgs-10000-xsb-reel.html Nie i nie mówię, że jestem pokrzywdzony ;-) a przygarnąłbym z chęcią takie dwie sztuki... JK [2013-03-27 21:55]

kedzio

" Nie potrafi pan zrozumieć, że to właśnie dla zrównania praw wędkarzy"

Panie Kedzio -tego nie rozumiem ?
W takim razie , żeby takie prawo było równe każdy musiałby zrównać się do jednego poziomu ? - czyli uwstecznić się do ogółu uprawiających wędkarstwo archaiczne ?  

Gratuluję. :/ [2013-03-27 21:56]

kedzio

To sobie kup łódeczkę sterowaną :-) i bądź Czy ja mam żal, że ktoś ma kije ręcznie robione albo Shimano Technium MGS sprowadzane z zagranicy? http://www.tacklefanatics.co.uk/item/39742/shimano-aero-technium-mgs-10000-xsb-reel.html Nie i nie mówię, że jestem pokrzywdzony ;-) a przygarnąłbym z chęcią takie dwie sztuki... JK

Mnie to niepotrzebne. Ponton kupiłem dla samego wędkowania z niego, a nie do jakiejś tam wywózki. To wy macie problem i czujecie się pokrzywdzeni. Ja z tym problemu nie mam. Jestem jednym z tych stanowiących "ogół uprawiających wędkarstwo archaiczne". [2013-03-27 22:00]

kedzio

Czyli jestem "uwsteczniony" bo nie mam łódeczki na baterie sterowanej radyjkiem i maty i odkażacza.  :[ [2013-03-27 22:01]

JKarp

A tego zdania to ja nie powiedziałem.JK [2013-03-27 22:02]

kedzio

Ale obaj się wspieracie w sprawie wspólnej krzywdy. [2013-03-27 22:03]

JKarp

Siła złego na jednego ;-)JK [2013-03-27 22:41]

kedzio

Panie Januszu, muszę panu powiedzieć jeszcze jedno w tym temacie. Oto moje koło, jak i kilka z tych, które znam w okolicy, wystosowało do ZO.PZW Katowice pisma protestacyjne w sprawie zakazu wywózki, połowów z łodzi, użytkowania łodzi itp. I co ja panu będę tłumaczył? Poparłem. Poparłem dlatego, że nie widzę dostatecznych powodów do wprowadzania dziwnych zakazów, ale też dla tego, że jest to posunięcie przemyślane, skonsolidowane, przemyślane. Zostały zredagowane treści, pogadano na zebraniu, postanowiono i pod szyldem koła z wieloletnimi tradycjami wysłano to wszystko do ZO.Kat. Tak to własnie powinno wyglądać. Żaden Mietek, czy Kazio, który poczuł się dotknięty i obrażony, ale ogół członków koła. Coś 800 osób jednocześnie!

Tak się kurczę działa w sprawach dotyczących ogół wędkarzy.

[2013-03-28 17:37]

kedzio

No i można. Na naszym zbiorniku będzie można wywozić bez ograniczeń. :) się okazało. [2013-03-30 13:18]

To sobie kup łódeczkę sterowaną :-) i bądź Czy ja mam żal, że ktoś ma kije ręcznie robione albo Shimano Technium MGS sprowadzane z zagranicy? http://www.tacklefanatics.co.uk/item/39742/shimano-aero-technium-mgs-10000-xsb-reel.html Nie i nie mówię, że jestem pokrzywdzony ;-) a przygarnąłbym z chęcią takie dwie sztuki... JK

Oj też bym przygarnął, najlepiej trzy :)
[2013-03-30 13:25]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia